Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Montaż instalacji BRC Lambda Gas


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pawelg


  • Postów: 57
  • Na forum od: 29 lip 2014
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 października 2014 - 17:07

Witajcie,

Piszę do was w sprawie montażu gazu, mianowicie posiadałem w samochodzie gaz BRC Lambda, podczas remontu samochodu wytargałem całą instalacje elektryczną z mikserem z auta, bo założyłem że nie założe nic innego niż IGS Landi Renzo.

Zdarzyło się tak, że jednak chcę założyć BRC na blosie.

Instalacje elektryczną jakoś poprowadzę, blos zainstaluje, ale jak sprawa wygląda z sondą Lambda, bo usunąłem katalizator, ma to jakieś znaczenie, będę miał problem z regulacją gazu? Według mnie nie, ponieważ tu nie mam instalacji zależnej od sondy, a jedynie od ustawień na blosie.

Drugą sprawą jest to, że posiadam parownik 2 stopniowy IG1 Maggierato, chce tą instalacje złożyć na tym parowniku. On posiada czujnik temperatury i elektrozawór.

Rozumiem, że jak mam elektrozawór przy parowniku to nie muszę montować osobno elektrozaworu ?

Chciałbym zrobić tak tą instalację żeby samoczynnie przełączała się na gaz, jest to możliwe? W parowniku mam czujnik temperatury może jakiś przekaźnik, który przy odpowiedniej rezystancji z czujnika temperatury odetnie pompę paliwową i uruchomi instalacje gazu.

Co myślicie? Powiedzcie potrzebny mi jest ten diagnostic box ? czy jest to zbędne ?

Użytkownik pawelg edytował ten post 05 października 2014 - 17:08




#2 Offline   yamaha00


  • Postów: 139
  • Na forum od: 19 cze 2014
  • Miejscowość: jelenia góra
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 06 października 2014 - 07:36

Niewiem dlaczego zdemontowales insyalacje gazowa skoro chcesz zakladac w sumie to samo . Trzeba bylo odrazu zalozyc blosa i po problemie .

#3 Offline   pawelg


  • Postów: 57
  • Na forum od: 29 lip 2014
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 października 2014 - 13:30

yamaha00, dzięki za uwagę jest bardzo trafna, ale jakbyś doczytał robiłem remont silnika, malowanie wnętrza komory silnika, oraz regeneracje wiązki. A wiązka od gazu była strasznie zniszczona i również chce ją naprawić i zamontować. Może wypowiesz się coś na temat parownika IG1 czy nadaje się do tej instalacji ?

#4 Offline   Andrzej90and1


  • Postów: 165
  • Na forum od: 14 wrz 2012
  • Miejscowość: Łomża
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 października 2014 - 12:21

http://olx.pl/oferta...html#67f7e9800f
załóż sekwencje i sie nie bujaj, mam już rok zero strzałów nawet z pękniętą kupułko chodził jak traktor ale nie strzelił ;)








Podobne tematy Zwiń