Skocz do zawartości




- - - - -

W201 jak pociągnąć przewód do tuby w bagażniku ?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kataklysm


  • Postów: 50
  • Na forum od: 23 sie 2014
  • Miejscowość: Ldz
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 15 listopada 2014 - 01:04

Witam, wszedłem w posiadanie tuby Pioneer ts-wx75a. Dzisiaj chciałem ją założyć bo akurat posiadam radio z wyjściem pod subwoofer ale pojawił się problem z przeciągnięciem przewodów do bagażnika. Raczej nie ma mowy żebym zasilił tą tubę z innego źródła niż akumulator ale nie znalazłem dogodnego miejsca żeby przeciągnąć przewody... Macie jakieś gotowe rozwiązania czy trzeba rozbierać i wiercić w ścianie grodziowej ? Myślałem jeszcze żeby puścić przewód dołem auta ale to chyba nie najlepszy pomysł...



#2 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 listopada 2014 - 02:40

Słabo się rozglądałeś. ;)
Za aku masz gumową przelotkę w którą wchodzą inne kable, ucinasz jedną wypustkę i wkładasz swój przewód. Pamiętaj aby jak najbliżej akumulatora założyć bezpiecznik na tym kablu.
następnie w kabinie odkręcasz pod schowkiem pasażera osłonę i widzisz kabel, zjeżdżasz w dół do fabrycznego korytka na przewody i jedziesz z nim do bagażnika i już masz gotowe.
Z sygnałowym jest trochę trudniej, ponieważ najlepiej jak jest przynajmniej 20cm od innych przewodów, żeby nie zbierał zakłóceń. Ale dobrej jakości kabel nie podda się tak łatwo. Z nim też poprowadź wzbudzenie wzmacniacza, tzw remote.
Pamiętaj też o przewodzie masowym od skrzynki, musi być tej samej grubości co zasilający i dobrze połączony z karoserią - blacha oczyszczona z lakieru i połączenie zabezpieczone wazeliną techniczną lub smarem miedzianym. Na przewodach nie oszczędzaj.

#3 Offline   kris772


  • Postów: 102
  • Na forum od: 11 paź 2014
  • Miejscowość: Gniezno
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 listopada 2014 - 15:19

http://mb201-124.eu/...wny-w124-coupe/

Tutaj opisalem i udokumentowalem na zdjeciach jak przeciagalem kable w w124 coupe, ale moze cos sie tobie przyda

#4 Offline   kataklysm


  • Postów: 50
  • Na forum od: 23 sie 2014
  • Miejscowość: Ldz
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 listopada 2014 - 00:18

Dzięki dzisiaj mi się udało








Podobne tematy Zwiń