Skocz do zawartości




- - - - -

[W201/W124] Remont tylnego zawieszenia



157 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   dario2002


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 lut 2013
  • Miejscowość: Mielec
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w124 200E

Napisano 08 lutego 2013 - 22:04

O grubość też, zwróć uwagę czy (jeżeli takowe masz) przednie tarcze wentylowane wycierają się w miare podobnie (chodzi mi o jedną tarcze i 2 strony cierne), różnica do max 2 mm jeszcze ujdzie co nie znaczy że jest super. Jeżeli jest duża zóżnica sprawdz cz nie są zeszklone klocki, zapieczone tłoczk, lub prowadzenie zacisku.

i to co klos72 napisal weź sobie do serca.

Użytkownik Lord Zekanda edytował ten post 08 lutego 2013 - 22:25




#22 Offline   adamss522


  • Postów: 3
  • Na forum od: 22 lis 2012
  • Miejscowość: Świebodzin
  • Mercedes:W124 2.0 <92 - M102
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 lutego 2013 - 14:30

W najblizszym czasie wrzuce całe schematy z nr części i cenami z katalogów SIDEM. Wyceny zrobione na częściach FEBI i Lemforder. Jak narazie jestem po piaskowaniu i malowaniu sań. Doszło mi jeszcze wymiana łożysk i kompletu do ręcznego. Postaram sie to ująć pod koniec przyszłego tygodnia w całość i ładnie umieścić z zdjęciami prac. ;) Pzdr.

#23 Offline   mat64


  • Postów: 84
  • Na forum od: 11 paź 2011
  • Miejscowość: Rybnik
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Ford Taunus

Napisano 15 lutego 2013 - 22:40

Ja również robiłem miesiąc temu tylne zawieszenie w niedawno zakupionym kombiaku :drive: ale tylko poduszki łączniki no i wydech przy okazji wyskoczył, muszę przyznać że nawet nie wyszło tak drogo za same 4 poduszki zapłaciłem coś około 250 zł łączniki wału chyba 300 wszystko Lemforder do tego sworznie na przód 2 szt 150 zł też oryginały według mnie nie ma tragedii jak na te wygodę i trwałość naszych :star: to są tego warte przymierzałem się do zakupu kompletu wahaczy na tył cena coś koło 800 zł ale po oględzinach swoich jeszcze mam czas a muszę mieć co robić w kolejną zimę przecież :E jak się dba o wóz i na bieżąco wymienia co trzeba to naprawy nie są takie drogie gorzej jak się ma zużyte już części zamienne w aucie i odkłada ich wymianę to się nam może zrobić kosmiczna cena :wpysk: wiem bo sam kiedyś też tak robiłem i szybko mi przeszło :mlot:

#24 Offline   Maxi


  • Postów: 3
  • Na forum od: 15 paź 2013
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 29 października 2013 - 22:47

Witam wszystkich forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu zestawu naprawczego tylnego zawieszenia czyt. 8 wahaczy z gumami i znalazłem o to taki komplet na allego http://allegro.pl/wa...3596197536.html
Byłem dziś na szarpakach i powiedziano mi że 3 wahacze spoko ale wszystkie gumy mają już dość co było juz widać gołym okiem w kanale. Czy ktoś miał już do czynienia z owa firma i czy warto to zakładać???? Nie należe do najbogatrzych, ale tez niechce nie wiem jak oszczedzać! Mam zamiłowanie do klasyków i posiadam w201 87' na wąskiej listwie.
Liczę na szybka pomoc w doborze i pomocy rozważenia powyższego zakupu.

Pozdrawiam serdecznie Maxi.

Użytkownik Maxi edytował ten post 29 października 2013 - 22:49


#25 Offline   luka9


  • Postów: 170
  • Na forum od: 27 gru 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w210 E300 97"

Napisano 30 października 2013 - 00:06

Powiem to co wszyscy nie kupuj tego gó...po pierwsze cuda wianki z tą gwarancją jak co do czego i tak nie uznają :D, a druga sprawa renomowana niemiecka firma(chyba z siedzibą główną i wytwórnią w chinach)? Szkoda że nawet nie widzę nazwy tej firmy nigdzie w aukcji :D. Niestety ja też nie należę do najbogatszych lecz na zawieszeniu nie warto oszczędzać bo trochę tych wahaczy w mercu jest. Kup lemfordera, trw fakt drogie jeśli chcesz coś tańszego to kup MOOGa to samo co trw, sam na tym jeżdżę dużo tańsze niż lemforder czy trw :) a przejechałem jak narazie 5kkm i żadnych luzów (no może nie 280zł za 8 wahaczy :D) ale opłaca się, lub pozostaje wymiana samych tuleji we własnym zakresie :), też tańszy wybór. A i nie zapomnij oprócz tego kupić tuleji do dolnego wahacza (2szt na tył (chyba z 25zł za lemfordera)+ 2 szt tuleji pływających (70-100zł) ) bo tego zestaw nie zawiera

Pamiętaj nie kupuj tego badziewia niestety części do mercedesa trochę kosztują ale jak kupisz coś dobrego to trochę posłuży a nie rozpadnie się przed pierwszym 1000km :)

#26 Gość_arek92_


  • Na forum od: --

Napisano 30 października 2013 - 00:29

pakuj lemfordera i nie żałuj na graty, te pozorne oszczędności po czasie lubią się zemścić i wychodzi 2 razy drozej

#27 Offline   luka9


  • Postów: 170
  • Na forum od: 27 gru 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w210 E300 97"

Napisano 30 października 2013 - 13:49

nie musi od razu lemfordera fakt że to oryginały ze ściętymi numerami, lecz jeśli nie ma za dużo kasy to niech chociaż kupi MOOGa który jest tym samym co TRW (ta sama firma FEDERAL MOGUL z tymże MOOG jest z zasady na rynek amerykański), trwałość też zacna :), wkońcu to jedna z lepszych firm (TRW i Lemforder plansuje na tym samym poziomie).

Ja za MOOGa płaciłem 580zł za ten cały komplet i uważam że cena wystarczająca żeby wymagać jakąś żywotność :) chociaż narazie nie muszę się matwić :) wszystko działa jak miód

#28 Offline   bigozz


  • Postów: 92
  • Na forum od: 17 wrz 2013
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W210 E320T LPG 98r
  • Trzeci Mercedes:W123 230E 79r

Napisano 30 października 2013 - 13:51

Ale równie dobrym rozwiązaniem jest zakup samych tulei które są tylko wciskane, można zamontować same tulejki swaga lub lenfordera, wyjdzie o wiele taniej i na dobrych klamotach, jeśli kolegi wahacze nie są powyginane to wystarczy tak zrobić i będzie zadowolony. Pamiętaj, że po takim zabiegu wizyta na geometrii Cię czeka, jeśli nie chcesz przy okazji stracić opon :)

#29 Offline   luka9


  • Postów: 170
  • Na forum od: 27 gru 2012
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w210 E300 97"

Napisano 30 października 2013 - 15:15

Nie geometrii tylko zbieżności :) w mercedesie w tyłu ustawiasz tylko zbieżność, a jest to tylko jedna z wielu czynności zaliczającej się do geometrii :).

Druga sprawa zakup tuleji to dobry pomysł lecz nie pakowałbym się w Swaga, wkońcu to febi a febi jest trochę za miękkie na mercedesa.

Jeśli już wymienisz same tuleje to lemforder będzie dobrym rozwiązaniem i chyba najlepszym bo cenowo nie wyjdzie drogo, (pamiętaj że drążki zbieżnościowe musisz dokupić osobno). Z tymże pamiętaj żeby nie uszkodzić powierzchni osadzenia tuleji rób to starannie lub jeśli oddasz do warsztatu to pewnego. Wahacze skręcamy na aucie stojącym na ziemi bez obciążenia w celu dobrego ustawienia tuleji wtedy dociągamy wszystkie śruby, jeśli zrobisz to na aucie podniesionym i nie uwzględnisz tego iż neutralna pozycja tuleji powinna być na aucie stojącym bez obciążenia szybko wybije Ci tuleje. bo będą pracować tylko w jedną stronę na dodatek bardzo nadwyrężone, a nic tego długo nie wytrzyma.

#30 Offline   Kimi01


  • Postów: 453
  • Na forum od: 15 cze 2011
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 października 2013 - 18:40

Nie chce nikogo urazic, nie wiem czy to znacie - biedny kupuje RAZ a PORZADNE I DROGIE, bogaty lipne i tanie. Nie wiem czy wszyscy to zrozumieja wiec wytlumacze. Biednego nie stac na ciagle kupowanie ;)

Polecam lemforder. Chcesz dam numer do goscia co sprzeda Ci za 680zł kpl. ;) kup takze łaczniki stabilizatorow po ok 25zł szt tez Lemforder. Zal nie wymienic poduszek wozka/zawieszenia. Jak Cie interesuje to zobacz sobie u mnie w galerii. Wracajac do Twojego linku. To odpusc.








Podobne tematy Zwiń