Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] Pompka centralnego zamka - zamiennik / naprawa



20 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Bob McKnee


  • Postów: 61
  • Na forum od: 07 gru 2012
  • Miejscowość: Włocławek
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W140 300 SE Manu z 1 do tyłu :)

Napisano 22 marca 2017 - 11:17

Dzięki Panowie :)

Ogólnie problem u mnie znowu zniknął :)

Zastosowałem zamiennik z W210 ponieważ u mnie od początku siedział zamiennik cylinderka więc uznałem że głupio kupować cały moduł za 900-1000 PLN tylko po to żeby coś zamykało się sekundę szybciej ;) Zauważyłem że nie zawsze po wymianie moduł PSE kasuje błędy samoistnie. Przy czym wymiana na zamiennik z W210 (który ostatecznie się wyrobił) wymagała skasowania błędów. Pompka pracowała normalnie ale któregoś dnia złapała błąd i się spaliła. Później wstawiłem coś jeszcze innego (chyba z audi) i bez kasowania błędów chodzi do teraz bardzo cicho i sprawnie.
Co do świateł i nawiewów - kiedy nie miałem sprawnej pompki na pokładzie mogłem bez problemu ustawiać światła a nawiewy z tego co pamiętam mają osobny moduł z podciśnieniami za głównym przednim schowkiem.

Tak czy inaczej chyba wyszło na to że pompka powinna pracować tylko podczas wykonywania ściśle określonych zadań a nie w czasie jazdy po dodaniu gazu. Mam nadzieję że uchroni to przed spaleniem modułu osoby które zauważyły podobne symptomy.










Podobne tematy Zwiń