Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] WEBASTO ??


40 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   lolek2001


  • Postów: 109
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 kwietnia 2008 - 15:17

No to trrochę roboty mnie czeka. A gdzie bezpieczniki od webasto? A czy tam nie ma żadnej pompki od podawania paliwa? Gdzieś na przewodzie pod autem? Bo nie widziałem jej nigdzie.



#12 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 kwietnia 2008 - 18:52

Pompka jest zaraz po wyjsciu z baku rozgałęzia się i jeden przewód do pompy webasto drugi do pompy paliwa samochodu. Ta pompa jest wiekości telefonu komorkowego i do niej przychodzą dwa przewody niebieski i brązowy w specjalnej szybkozłączce. Bezpieczniki w w201 benzynowym :star: były zaraz przed skrzynka bezpiecznikow tam powinny byc dwa bezpieczniki 8A i 16A oraz jakiś przekaznik ale nie wiem do czego on był.

#13 Offline   lolek2001


  • Postów: 109
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 kwietnia 2008 - 21:04

HURA HURA :star: :/ :/ Udało się. Jeden bezpiecznik był przepalony. I zaczęło inaczej chodzić. Na początku się przestraszyłem bo jakiś dymek wyleciał ale zaraz się to uspokoiło. I po pewnym krótkim czasie trzask prask i coś się odblokowało w silniku. Myslę że to był termostat. I zaczęło potem delikatnie dmuchać i webasto delikatnie sobie działało. Ale to nie jest jakaś oszałamiająca temperatura. (może u mnie) bo przewód był gorący od webasta. A dmuchało mi takie chłodniutkie. Może w zimę bo będzie różnica. Ale teraz to słabiutko. Musze jeszcze to sprawdzić gdy będzie widno czy nic złego się nie dzieje. Czy mi auta nie zjara. Ale wielkie podziekowania za wkład i wielką pomoc dla LOBO. Wielkie dzięki kolego z forum.

Może to jeszcze musze jakoś odpowietrzyć. Jeśli masz jakieś jeszcze sugestkie to mów. Czekam. Jeszcze raz wielkie dzięki.
Pozdrawiam.
;) :P

#14 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 kwietnia 2008 - 23:55

No to malina :hmm: Temperatura wewnątrz pojazdu bedzie taka jaką ustawisz na panelu, a nawiewy działają na połowie mocy. Prawidłowo najpierw grzeje silnik pozniej wnetrze, zimą ok 15 minut i wszystko odparowane i mogłem na gazie odpalać. Tylko nie używaj zbyt intensywnie. Jeśli chodziło 20 minut to tyle powinieneś pojeździć, aby doładować akumulator. Dodatkowo jeśli nastawisz nawiewy na zimne i zaprogramujesz to włączy tylko dmuchawe w celu wymiany gorącego powietrza z wnętrza.

#15 Offline   lolek2001


  • Postów: 109
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 listopada 2008 - 16:40

Czy ktoś z was ma webasto w dieselku?

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 20:05 ]
No i znów problem. Bezpieczniki sprawdziłem. Są ok. Webasto pracuje przez jakąś chwilę potem gaśnie i znów pracuje. Ale zero Ciepła. Nie wiem czy to przez to ale spalił mi się już 2 razy bezpiecznik od świec żarowych. Chyba jest tam jakieś zabezpieczenie w webasto i pali mi bezpiecznik od wszystkich świec żarowych. Natomiast jak sam nagrzeję auto i odpalę webasto to działa. I nadmuch i ciepło i wszystko. Czy jak webasto się włączy to można odkręcić przewód od paliwa i sprawdzić czy pompa pompuje? Będzie to widoczne?
Wielkie dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi. Ale takie bardziej laikowate bo na sprawdzaniu oporów i mierzeniu prądu nic a nic się nie znam.
Dzieki. :poklon: :star: :pub:

[ Dodano: Wto Lis 25, 2008 17:51 ]
Koledzy. Proszę o małą podpowiedź. Gdzie dokładnie znajduje się pompka paliwa w dieslu do webasto? W którym miejscu. Muszę ja sprawdzić bo do webasto nie widzę by dochodziło paliwo. Poprostu odkręciłem przewód i nic nie leciało. Dzięki za odp.

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 16:40 ]
czy ktoś widział w W201 takie coś? To pompa do Webasto. Może ktoś mi powie gdzie ona jest. Dzięki. Dołączona grafika

#16 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 listopada 2008 - 17:01

W/g instrukcji to pompa dozujaca. Nie moge znalezc info czy jest jakas roznica pomiedzy diesel/benzyna, ale opis mowi ze:

"Dosing pump and fuel lines must not be installed in locations exposed to heat radiated by hot vehicle components. A heat shield is to be provided as necessary. The preferred installation location is near the tank".

Czyli trzeba szukac gdzies przy zbiorniku paliwa.

#17 Offline   killer666


  • Postów: 70
  • Na forum od: 08 paź 2008
  • Miejscowość: Radom

Napisano 27 listopada 2008 - 19:02

Witam zakupilem dzis webasto bbw 46 w komplecie mam cale urzadzenie czyli webasto jakis sterownik w srebrnej obudowie i troche kabli wszystko razem polaczone czego koledzy moze jeszcze brakowac?? Z tego co widze wychodzi tam 6x po dwa kable i jeden czerwony czyli chyba +. jak to podlaczyc do mojej :) :ok: :)

#18 Offline   lolek2001


  • Postów: 109
  • Na forum od: 18 kwi 2008
  • Miejscowość: Warka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 listopada 2008 - 21:20

Ok. zanlazłem pompe. Jest pod autem, nie zabezpieczone, bardzo blisko mostu, po stronie kierowcy z tylu oczywiście. I tu pytanie. Czy ta pompka moze chodzić tak jakoś ze nie ciągle tylko jakiś przerywacz podaje tam prąd? Bo po podłączeniu na krótko działa tylko raz i stoi. Więc moze ten przerywacz pompuje to paliwo. Jak sobie tak sam rozłączałem i załączałem to pompowała. I teraz drugie pytanie i zdjecie. Czy to moze odpowiadac za to by pompa działała? Bo nie dostaje prądu. Jeśli tak to prosze o info. Ten przerywacz jest przy bezpiecznikach, a raczej razem z nimi od webasto. Dołączona grafika

#19 Offline   tadziora


  • Postów: 125
  • Na forum od: 28 lut 2007
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 listopada 2008 - 23:13

Pisałem ci w soucie że pompa jest pod autem... :-P Pompa od webasta pompuje impulsowo






Pzdr

#20 Offline   rolbas


  • Postów: 431
  • Na forum od: 16 wrz 2008
  • Miejscowość: Kaszëbë
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:C140 5.0
  • Inne auto:E39 3.0i+LPG

Napisano 28 listopada 2008 - 00:19

lolek2001 napisał:

czy ktoś widział w W201 takie coś? To pompa do Webasto. Może ktoś mi powie gdzie ona jest. Dzięki.

osobiscie w W201 nie widzialem ale na ogol montuje sie pompke w okolicach zbiornika paliwa.
Tzn na linii zbiornik - pompa gdzies blisko zbiornika moze byc zalozyny trojnik od ktorego wezykbiegnac bedzie do pompki.








Podobne tematy Zwiń