Skocz do zawartości




- - - - -

Jaki GPS i mapa do SE P1i?


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 22 kwietnia 2008 - 22:49

Stalem sie posiadaczem telefonu SE P1i no i wypadaloby uruchomic na nim mapke, nie ma wbudowanego GPS wiec potrzebuje porady jaki wybrac i jaka mapke na nim odpalic no i skad ja wziac :hmm:

Na alledrogo jest masa roznych super produktow... jedne maja 20 polaczen a inne 90, sa nawet jakies z bateria sloneczna, sa takie co podobno do schowka mozna schowac i tez sygnal zlapia... Na co zwrocic przede wszystkim uwage?



#2 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 23 kwietnia 2008 - 21:19

masz uiq3 to bedzie tt6 a odbiornik navibe :pad:

#3 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 kwietnia 2008 - 06:53

szafa, moim zdaniem najlepiej sprzedaj P1 i stań sie posiadaczem spv m650 ,ma wbudowany gps i chodzi na nim bardzo przyjemnie i automapa a takze tomtom . A jesli chcesz kupować moduł gps to moim zdaniem nokia ldw 3 . :hmm:

#4 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 24 kwietnia 2008 - 19:28

Wiadomo jak masz winde to wrzucasz co chcesz z nawigacji lista jest długa.Miałem wiele na swoim A701.Na UIQ jesteś ograniczony i to nic specjalnego na Polskę .
A co do odbiornika to się nie zgodzę Navibe jest markową firma co się specjalizuje w odbiornikach i dam sobie łapę obciąć że nie jest gorszy od Noki a tam płacisz za popularną metkę ,czyli po co. :poklon:

#5 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 24 kwietnia 2008 - 20:26

Poczytalem troche i okazuje sie ze w zasadzie w aktualnie dostepnych odbiornikach GPS wykorzystywane sa dwa chipy MTK i Sirf Star III, oczywiscie zdania sa podzielone ktory z nich jest bardziej czuly itp. Nie udalo mi sie dotrzec do zadnego miarodajnego testu porownawczego urzadzen bazujacych na tych dwoch chipach po za tym zamieszczonym na jednej z aukcji http://www.allegro.pl/item329722008_gps ... tar_3.html

Wiem juz ze nie nalezy sie kierowac iloscia mozliwych polaczen (kanalow) bo aktualnie i tak jedynie 12 maksymalnie jest fizycznie dostepnych. Wieksze znaczenie raczej ma czas jaki dany odbiornik jest w stanie pracowac bez ladowania... i tutaj z tego co widze produkty Qstarz bija konkurencje na glowe dlatego tez obecnie zastanawiam sie nad odbiornikiem Qstarz BT-Q818. Niestety nie jest on sprzedawany w komplecie z zadna mapa wiec pozostaje jeszcze problem wyboru odpowiedniej.

Drugim ciekawym produktem wydaje mi sie byc GPS Mainnav MG-910S (przykladowa aukcja http://allegro.pl/item347587298_gps_do_ ... armo_.html ) ma on zdecydowanie krotszy czas pracy na baterii niz Qstarz (mimo niby jakiejs technologii oszczedzania baterii), plusem jest to ze sprzedawany jest w komplecia z mapka i abonamentem na rok, to ze jest polecany przez SE do pracy z telefonami tego producenta oraz posiada jakies tam nowiki jak np. informowanie o korkach itp. Nie wiem tylko co warta jest ta mapka Naviexpert 3.0.

Telefonu nie bede zmienial, bardzo mi podpasowal P1i. Mimo ze od zawsze uzywalem Nokii.

Prawda jest to ze oba te chipy moga pracowac nawet zamkniete w schowku? Jezeli tak to zastanawiam sie nad zamontowaniem takiego odbiornika GPS na stale w aucie ze podlaczeniem do zasilania po stacyjce. Nie udalo mi sie znalezc dobrego odbiornika z mozliwoscia podlaczenia zewnetrznej anteny.

#6 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 kwietnia 2008 - 06:10

Nie wiem co to za mapa Navi expert ale w play sprzedawali lub jeszcze sprzedają P1 zestawie z modułem gps i mapą lecz ten układ miał wadę taką iżta mapa którą dawali w zestawie podczas korzystania z gps utrzymuje połączenie gprs za które niestety trzeba płacić :poklon:

#7 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 25 kwietnia 2008 - 14:55

w Orange sprzedaja z Wayfinder'em

jezeli o gprs chodzi to placi sie chyba za ilosc sciagnietych/wyslanych danych

EDIT:

test porownawczy http://itbiznes.pl/art27310-3.html

#8 Offline   pitutek23


  • Postów: 2
  • Na forum od: 10 maj 2008
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 10 maja 2008 - 18:51

Witam serdecznie.
chciałem się Ciebie zapytać czy zakupiłeś już może moduł gps do P1i? sam mam juz ten tele troszke czasu i chyba najwyższa pora wgrac nawigacje i zaczac z niej korzystac-w koncu to byl jeden z glownych powodow ,dla ktorego wziąlem ten telefon.tez zastanawaim sie pomiedzy mainnv i qstarzem.moze juz kupiles i wyprobowales? albo dowiedziales sie ktory lepszy :) qstarz niby dokladniejszy i dluzszy czas pracy ale troszke drozszy zwlaszcza gdy chce sie kupic razem z ladowarka stacjonarna...ktora chyba by sie przydla zwlaszacz do sformatowania baterii.no nic ,czekam na Twoje przemyslenia i opoinie.

#9 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 11 maja 2008 - 11:03

pitutek23, nie kupilem jeszcze

testowalem Qstarza 818 jednak wystapily problemy, TomTom widzial na nim satelity jednak nie byly aktywne i ciagle widoczny byl komunikat "Brak prawidłowego sygnalu GPS", ludzie z serwisu SE testowali u siebie i mieli podobnie, powodem jest prawdopodobnie nie oryginalna mapa... nie mialem tego jak potwierdzic, czasu na testy innych GPSow nie mialem wiec zakup odlozylem na pozniej.

EDIT:

dzisiaj kupilem GPS Qstarz 818, czasu na testy nie mialem... jedyne co jestem w stanie powiedziec to to ze schowany w schowku lapie zasieg 7-8 satelit na jakies od 70-100% zasiegu, w miescie przy niskiej zabudowie.

#10 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 25 maja 2008 - 06:57

Cytat

szafa
jak uda Ci się złapac jakieś oprogramowanie to bym był wdzięczny jak byś co nieco udostępnił .Ja pościągałem tomtomy i powiem szczerze że nie mam możliwości ich na razie zainstalowac,jak chcesz mogę Ci przesłac .Potrzebny jest adapter do karty już miałem się zajmowac tą sprawą ,ale niue wiem czy zostanę przy tym fonie.Zawsze była nokia i chyba wrócę do znanej marki








Podobne tematy Zwiń