Skocz do zawartości




[w220] zamek tylnej klapy i problemy z zamykaniem/otwieraniem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 19 czerwca 2015 - 13:56

Jako że z zamkiem często są jakieś problemy, zamieszczę co ja już z nim przeżyłem.

Zamek wygląda następująco
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Żeby dostać się do niego trzeba odkręcić trzy śrubki torx w plastikowej maskownicy spodu klapy i zdemontować tapicerkę odkręcając mocowanie trójkąta ostrzegawczego. Następnie dwie śrubki już cięgno mocowane przy części z wkładką. Plastikowy klips odchyla się i cięgno wyskakuje. Jest jeszcze jedna wtyczka dwupinowa i jeden przewód podciśnienia. Operacja zajmuje 10 minut.

Częste awarie to problemy z elektryka i zamek gubi sygnał pozycji zamkniętej i klapa mimo że zjedzie na dół nie domyka się.

Drugi temat to pęknięta obudowa membrany sterującej zamkiem. Nie można otworzyć pokrywy bagażnika. Jest ona na podciśnienie i mogą towarzyszyć temu problemy z dociąganiem drzwi. Wygląda ona tak
Dołączona grafika
W obu wypadkach trzeba ratować się nowym/innym zamkiem ewentualnie zakupem samej obudowy z membraną

Po tej operacji klapa może przejść w tryb "garażowy", czyli otwiera się do połowy.
Trzeba przekręcić kluczyk w poz1 i "WCISNĄĆ" przycisk otwierania w drzwiach kierowcy przytrzymując go 10 sekund. Wszytko powinno wrócić do normy.
Nie wiem jeszcze jak włączyć tryb garażowy, ale jak się oświecę to dopiszę










Podobne tematy Zwiń