Skocz do zawartości




- - - - -

[w202] Bujanie silnika 250TD


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   kubotek


  • Postów: 226
  • Na forum od: 18 gru 2007
  • Miejscowość: WWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 maja 2008 - 08:08

Witam,


Sprawa nie tyczy się mojego autka, a mojego brata ciotecznego. Posiada on Mercedesa C-klass z silnikiem 250TD ten 150 HP.

Otóż od jakiś 2 tygodni zaczęło bujać motorem, ale nie zawsze. Raz nim buja, a raz nie. Szczególnie go buja jak jest silnik rozgrzany i pociągnie się go do 4tys. obr. tak na każdym biegu to wtedy czuć porządne bujanie oczywiście na luzie. przejedzie się parę km, uspokoi się i znów mu coś odwali i buja. Co to może być, poduszki z tego co mi mówił to ma nowe. Miał on podobny problem z wtryskiwaczami jak u mnie tzn. klepały, ale u mnie po zastosowaniu oleju do baku to pomogło, a u niego niestety na krótką metę.


Co może być nie tak ? Mechanik coś mówił, że to wtrysk się przycina i dlatego to klepanie, a z tym bujaniem to jeszcze u niego nie był.

Poprawiono tytuł



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 04 maja 2008 - 08:29

kubotek napisał:

Mechanik coś mówił, że to wtrysk się przycina i dlatego to klepanie, a z tym bujaniem to jeszcze u niego nie był.

Przycinające się wtrysk skutecznie zakłóci pracę silnika i być może stąd to bujanie... Na początek sprawdził bym zawieszenie silnika i skrzyni a później wiadomo, trzeba szukać. Jeżeli poduchy dobre i obroty silnika w normie to trzeba szukać w układzie zasilania....








Podobne tematy Zwiń