Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] El. fotele przód wiązki elektryczne



98 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 19 lipca 2009 - 11:29

Witam,
Jak pewnie Wiecie zakupiłem nie dawno fotele el. przód do mojego W 124, fotele jak najbardziej OK, ale nie potrafię sie dogadać z dostawca co do wiązki el., mianowicie przysłął mi zakładam tę głowną do podpięcia foteli, ale niestety nie wysłał wiązek z drzwi tzn. chodzi mi o podpięcia do paneli sterujacych. Nie wiem czy zdobęde je, więc moja prośba tyczy porady fachowej:
1. potrzebuję nr wtyczek żeby zanabyć w ASO
2. informacji ewentualnie foto jak sa lączone

rozwinę 2 pkt. na końcu przysłanej wiązki jest taki wtyk, a raczej gniazdo zakładam, że w to miejsce mają być wpięte końcówki ze sterowania (panel drzwi lewe /prawe) i tu następne pytanie skoro są dwa panele zakładam, że powinny być dwa takie gniazda.
Wystarczy mi jakieś foto poglądowe z resztą powinienem dać sobie rady, ale nie chcę czegoś sknocić :hahaha:

Jutro dostarcze ewentualne foto dziś nie chce mi sie zasuwać na warsztat.



#2 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lipca 2009 - 22:54

Mam na zbyciu komplet wtyczek razem z pinami do jednego manipulatora w drzwiach ,bo jak kupowałem fotel to sprzedający dał mi kawałek wiązki z wtyczkami ,a wcześniej już zakupiłem wtyczki .Jedną wiązkę sam robiłem ,drugą na drugi fotel udało mi się kupić .Tak wygląda wiazka do jednego fotela : Dołączona grafika

#3 Offline   jackie01


  • Postów: 3 694
  • Na forum od: 08 sty 2007
  • Miejscowość: Świętokrzyskie
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 lipca 2009 - 23:02

gowaa, posiada fotele z pamiecia...przynajmniej kierowcy.

#4 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 21 lipca 2009 - 05:41

VALENTINE, mozesz dokładne foto z wtyczkami? albo inaczej powiedz mi, która to strona lewa czy prawa? dzieki

jackie01, kierowcy jest z pamięcia dziś zrobie foto tego z wiązki co posiadam, o ile dobrze rozgryzłem temat to mam na jednym koncu 21 pinowa wtyczke najprawdopodobniej wtyczka ma zastosowanie w drzwiach oraz sterowanie podgrzewaniem foteli pod włączniki i 4 pinowa wtyczka najprawdopodobniej zasilanie całego układu fotel lewy i prawy. Jeśli dobrze rozkminiłem schemat to wszystko sie zbiega pod fotelem kierowcy, tak bynajmniej wynika ze schematu. :)

#5 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lipca 2009 - 07:07

gowaa napisał:

mozesz dokładne foto z wtyczkami? albo inaczej powiedz mi, która to strona lewa czy prawa? dzieki

Mam wtyczki do wersji bez pamięci ,na lewą stronę ,ale myślę że nie ma znaczenia czy lewa czy prawa strona ,wtyczki są takie same (sprawdzę to).Zrobię foty.

#6 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 21 lipca 2009 - 08:52

VALENTINE, dzięki bedę wdzięczny jak co zaadoptuję na prawą stronę i będzie git.

#7 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lipca 2009 - 18:06

Sprawdziłem ,ze wtyli kupione do lewego fotela pasują do manipulatora z prawych drzwi ,więc są gniazda jednakowe.

Dołączona grafika

Tu widać numery wtyczek ,oczywiście samych plastików ,bo piny posrebrzane kupuje się osobno i są dogie około 5zł za sztukę:

Dołączona grafika

Tak wyglądają wtyczki z zamontowanymi pinami ,do których lutuje się kable .Piny są nowe ,ale większość lutowane bo testowałem sobie sound system ,a tam idzie 40 pinów .

Dołączona grafika

Zobacz jakie masz gniazda od strony fotela .Ja zamówiłem na podstawie numerów z EPC i przyszły mi takie jak na fotce ,które w ogóle nie pasowały .Może to są od wersji z pamięcią i sie pomyliłem .Tak wyglądają :

Dołączona grafika

U mnie pod folelem są takie gniazda:
Dołączona grafika

#8 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 21 lipca 2009 - 19:36

VALENTINE, pierwsze zdjecie przedstawia tył mojego panelu prawych drzwi, zdjęcie nr 3 to wtyki do pnelu drzwi lewych, 4 foto i tu nie jestem pewien to brakujące wtyki pod lewym potelem od czoła :D 5 zdjecie pokazuje to co znajduje się pod prawym fotelem. Czy jesteś mi w stanie rozpisać który nr MB oznacza którą wtyczkę? Czy na zbyciu masz tę instalacje o której wcześniej pisałeś? i czy Masz na zbyciu te wtyki ze zdjęcianr4, bo jeśli tak to chętnie je odkupię jesli mają Ci zalegać. Wiadomość na PW mile widziana nawet z nr tel w celu konsultacji :D No muszę Ci bardzo podziękować i oczywiście klikam POMÓGŁ :D :E

#9 Offline   VALENTINE


  • Postów: 371
  • Na forum od: 30 wrz 2007
  • Miejscowość: z miasta
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 lipca 2009 - 20:21

Podaję nr wtyczek z fotki 1:
6 pinowa:A0155459628
2 pinowa A0205459928
3 pinowa górna :A0205459728
3 pinowa po lewej :A205459826

Te wtyczki z foty 4 :
duza: A0135451428
mała:A0205459826
Sprawdzałem te 2 ostatnie i są na pewno od el sterowania fotelem ,ale jednak chyba od wersji z pamięcią bo na schemacie kabli widać podłaczenie do regulacji kolumny kierowniczej a to było chyba tylko razem z fotelami z pamięcią .

Nie mam wiązki do sprzedania tylko ,wtyczki wszystkie 6 sztuk ,których nr tu podaję ,razem z pinami.

#10 Offline   gowaa


  • Postów: 1 006
  • Na forum od: 13 lip 2008
  • Miejscowość: Chorzów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SEL

Napisano 23 lipca 2009 - 12:33

VALENTINE, Jeśli mogę to pomęczę Cię troche? Zrobiłem dziś foto moich paneli i trochę w szoku jeśli chodzi o ilość pinów wychodzących z panelu kierowcy.
panel od stony kierowcy:
Dołączona grafika
panel od strony pasażera:
Dołączona grafika

No jak na mój gust to trochę mało pinów do sterowania i zarządzania pamięcią, no chyba, że wewnątrz jest jakiś układ odpowiadający za to :wpysk:








Podobne tematy Zwiń