Skocz do zawartości




[w140] Wichu 6.0E 1991


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 20 października 2016 - 22:11

I ma rację, te plastiki się palą pod nagrzewarką, Ogólnie dziadostwo :D



#22 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 21 października 2016 - 09:19

Ale jest w końcu jakaś metoda rzeczywiście na taki zderzak?Dzwoniłem przed chwilą do jakiegoś cudaka z Wrocławia,ale najpierw oczywiście przyjechać dopiero potem będziemy rozmawiać.Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii?Chodzi tylko o deformacje,a nie pękniecie.

#23 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 22 października 2016 - 05:44

Wiesz co, wgniotki na plastykowych elementach można próbować likwidować wrzątkiem. Polewałeś i czasami wracało to normy. Tu jednak jest zbyt duży element, aby wrzucać go do wrzątku w nadziei, że się odkształci do pierwotnego kształtu. Oczywiście, jak nie było zagięć "na ostro", gdzie struktura już była przełamana.

#24 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 22 października 2016 - 08:53

Jak stracił linie to nawet indiańskie tańce nie pomogą. Pur to jest pur i purem zostanie

#25 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 26 grudnia 2016 - 14:35

Wichu,jakieś postępy są czy póki co przez temperature stoisz w miejscu z tematem?

#26 Offline   Wichu


  • Postów: 441
  • Na forum od: 25 lip 2014
  • Miejscowość: Hirtshals
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SE 1991
  • Inne auto:A208 CLK320 Elegance 1999

Napisano 26 grudnia 2016 - 20:55

Idzie do przodu, ale powoli. Szybę wstawiłem, papiery u tłumacza, pasować będę przód na gotowo, bo chyba gdzieś delikatnie uciekł ablo zderzak się jednak przegiął, albo maska mi kłamie. W sumie to błotnik z tyłu miał być dawno zrobiony, ale blacharz go nie dotknął więc sam się nim zajmę. Zostanie malowanie. Klamka klapy przestała działać, nivo zaczęło cieknąć przy lewym przodzie. Po przepłukaniu ukł. paliwowego nitro plusem i innymi czyścikami chodzi bardziej gładko i nie występują wypadania zapłonów. Trochę roboty jeszcze zostało. Teraz czekam na te tłumaczenia i jade na przeglad i po blachy.

#27 Offline   Wichu


  • Postów: 441
  • Na forum od: 25 lip 2014
  • Miejscowość: Hirtshals
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SE 1991
  • Inne auto:A208 CLK320 Elegance 1999

Napisano 22 lutego 2017 - 22:28

Trochę aktualizacji.
Wymieniłem olej na 10W60 shella, przepłukałem układ chłodzenia i zauważyłem że przednie sanie są w słabym stanie. Na szczęście "biały trup" miał idealnie zakonserwowane olejem i ropą więc wyglądały lepiej. Wziąłem je, oczyściłem, zakonserwowalem i pomalowalema, to samo zrobiłem z tylnymi.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Auto stoi w powietrzu i czeka na demontaż. O ile tył zrobię bezboleśnie- moje sanie mają świerze gumy, a białego trupa mają " nowe " wahacze- o tyle z przodem będzie ciężko. Nieprzewidziane kilka tys pln w postaci: 1200 gumy wózka przód, 1200 poduszki silnika, 350 uszczelka dużej miski, 50 małej miski, ok. 300 regeneracja rozrusznika, x pln za kompresor klimy.
Spasowałem na chwilę maskę od "białego trupa" i odetchnąłem z ulgą, bo bez większego ustawiania wszysto pasuje idealnie- nic się nie przesunęło od kolizji. Teraz zostało mi poszukać kogoś kto się będzie chciał zamienić na maski lub uzbierać na nową 1400pln - oryginalny zamiennik, w aso 7200netto ( ała).
Aktualnie jestem na poziome opuszczania tyłu, wymiany wszystkich przewodów na podwoziu i konserwacji.
Dołączona grafika

Oczywiście z dodatków doszły tylne plastikowe nadkola,bo po takim czasie są juz twarde i pękają w rękach i masa małych rzeczy typu spinki itd.
Co do rejestracji auta to stwierdzilem jednak że będzie miał żółte blachy. Ze względu na stopień i ilość napraw jakie przechodzi i przejdzie ten egzemplarz, ze względu na ubezpieczenie, ale przede wszystkim ze względu na stare baby siedzące w urzędach. Przez ostatnie kilka lat spędzonych za granicą zapomniałem już jak wkur... denerwujące jest chodzenie po okienkach w Polsce. Jedna baba nawet straszyła mnie służbą ochrony środowiska, bo "złom sprowadzam do Polski i jeszcze 6 litrów Euro 0- on nie powinien być zarejestrowany".
Przy okazji:
Potrzebowałbym zdjęć/ informacji od posiadaczy w140. Przy lewym tylnym nadkolu jest filtr Evap paliwa- potrzebuję zdjęcie obejmujące filtr i wężyki z niego wychodzące- pod plastikowym nadkolem. Druga sprawa to zdjęcie podłogi pod siedziskiem kanapy w rejonie pompki centralnego- dokładniej to jak podłoga wygląda pod pompką w kierunku progu i w kierunku wzmocienia poprzecznego.

Użytkownik Wichu edytował ten post 22 lutego 2017 - 22:40


#28 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 22 lutego 2017 - 22:40

Wyświetl postUżytkownik Wichu dnia 22 lutego 2017 - 22:28 napisał

w aso 7200netto ( ała).
Mogę Ci sprzedać za 7200 brutto :P

Normalnie rejestruj na zwykłe blachy-żółte tablice to jak dla mnie zrzekniecie się auta na rzecz państwa.
Poczytaj o opcji ubezpieczenia w PZU pod tytułem "weterani szos".W tym roku wybiorę taki pakiet ubezpieczenia do swojego W140,będzie sporo taniej-chociaż i tak mam tanio,trafiło się jak ślepej kurze ziarno.

Co do zdjęć,jutro postaram Ci się coś przesłać.Wydaje mi się,że mam w tych okolicach wszystko OK(pompka powietrza).
Nadkoli jutro raczej nie dam rady zdemontować.

#29 Offline   Wichu


  • Postów: 441
  • Na forum od: 25 lip 2014
  • Miejscowość: Hirtshals
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SE 1991
  • Inne auto:A208 CLK320 Elegance 1999

Napisano 22 lutego 2017 - 23:20

O ubezpieczenie bardziej chodziło mi o AC. Już czuję że "v12" ze słupków będą kusić amatorów parkingów.

#30 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 23 lutego 2017 - 07:50

Niestety auto nie ma EGS więc lipa ze spalinami, jak wprowadzą naklejeczki to nie wjedziesz nim do centrum, chyba, że dołożysz egs.
Czyżbyś wyłamał się z kanonu pryskania proszkiem ławy i machnąłeś pyndzelkiem ? :D No nie przystoi....to tylko majsterus paćka pyndzelkiem, reszta robi "profeskę" :D :D Czyli na maskuje rdzę w zakamarkach plastikiem w proszku :D

A ja mówię " Precz z żółtymi blachami, na pohybel im " :D








Podobne tematy Zwiń