Skocz do zawartości




[W124] MaciejD 4.2E 1992



531 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 08 lutego 2016 - 14:54

No to jest. Historia moja z W124 zaczęła się bardzo dawno, ale ze względów czysto pragmatycznych dość szybko się zakończyła. Fetysz jednak pozostał - kształt tylnej lampy i linia klapy bagażnika gdzieś tam były zakorzenione na tyle głeboko, że ciągle chciałem "go mieć".

Mniej więcej w 2013 roku zacząłem się znowu rozglądać. Najpierw jakakolwiek benzyna w sedanie. Potem jakaś większa benzyna (takie może 2.6, może 3.0). Potem uzmysłowiłem sobie, że jeśli już kupować samochód dla tej tylnej lampy i linii bagażnika, to może coś naprawdę dużego? 500tka fajna, ale 2013 to już ten rok, gdzie ceny zaczynały być nieznośne. Ale przecież jest 400tka, która wygląda normalnie, choć normalna nie jest. Cenowo jednak akceptowalna.

Zaczęło się poszukiwanie, z różną intensywnością. Kilka sztuk obejrzanych, dwóch obejrzeć nie zdążyłem, bo się sprzedały.

Tak czy siak - jest. Biała. USA. Wymaga sporo miłości, ale cena zakupu była na tyle atrakcyjna, że uznałem, że można ryzykować. Oprócz wad typowych jak cieknący olej spod wariatorów oraz kwestie zapłonu (co ciekawe, wiązkę wymieniono już wcześniej), to jest pacnięta w tył. Ani mocno, ani lekko. Po prostu pacnięta i to trzeba będzie zrobić. Przód też do poskładania od nowa.

Z rzeczy fajnych, to posiada podświetlane daszki przeciwsłoneczne, pamięć fotela kierowcy, lampki w drzwiach, automatyczna klima i zielone szyby. Szyberdach też jest. Nie ma rdzy i w sumie rodzimy mechanik się go jeszcze nie dotykał. To duży plus.

Z rzeczy mniej fajnych, to nie posiada ASR i lusterko lewe jest manualne. Nie ma też rolety. C'est la vie. ASR dołożyć to fekaloplastyka, ale resztę się powoli uzupełni :)

Papiery się robią a i pierwsze pakupki już napłynęły. Wątek jest rozwojowy, bo trochę mniejszych i większych rzeczy trzeba przy nim zrobić.

Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika



#2 Offline   maciejbenz


  • Postów: 84
  • Na forum od: 12 kwi 2014
  • Miejscowość: bstok
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 lutego 2016 - 17:31

Kolega kupił swoją Mercedes w Białymstoku?

Kupić dla linii tyłeczka egzemplarz z pacniętym tyłeczkiem - to nie fetysz, to zaburzenie ;)! Dużo samozaparcia życzę imiennikowi!

#3 Offline   Piotrek123


  • Postów: 173
  • Na forum od: 15 sty 2016
  • Miejscowość: .
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 lutego 2016 - 19:03

Ładny,kupiłeś bez blach czy zdjąłeś? Widziałem ktoś sprzedawał takie lampy ostatnio za 1500 złotych.

#4 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 08 lutego 2016 - 19:14

Wyświetl postUżytkownik maciejbenz dnia 08 lutego 2016 - 17:31 napisał

Kolega kupił swoją Mercedes w Białymstoku?
Sprzedający był z Białegostoku, by być precyzyjnym :)

Wyświetl postUżytkownik maciejbenz dnia 08 lutego 2016 - 17:31 napisał

Kupić dla linii tyłeczka egzemplarz z pacniętym tyłeczkiem - to nie fetysz, to zaburzenie ! Dużo samozaparcia życzę imiennikowi!
Każdy fetysz może przerodzić się w dewiację, prawda? :)
Dziękuję, samozaparcie się przyda...

Wyświetl postUżytkownik Piotrek123 dnia 08 lutego 2016 - 19:03 napisał

Ładny,kupiłeś bez blach czy zdjąłeś? Widziałem ktoś sprzedawał takie lampy ostatnio za 1500 złotych.
Bez. On dopiero musi przejść przegląd w PL, ale zanim to się stanie, to przednie lampy muszę zmienić. Są już kupione Bosch'a, pewnie w weekend się tym zajmę, wtedy w następnym tygodniu się go może zarejestruje.
Lampy USA się pojawiają od czasu do czasu. Na OLX teraz widziałem za 1300. Te sztuki idą dla innego forumowicza jako zadośćuczynienie, więc tak jak bym ich nie miał już.

#5 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 08 lutego 2016 - 19:18

Miałem pisać,ze dzięki tym reflektorom wygląda inaczej jak wszystkie W124-Szkoda,ze ich już nie bedzie.Po przegladzie mógłbys je założyc.

#6 Offline   Piotrek123


  • Postów: 173
  • Na forum od: 15 sty 2016
  • Miejscowość: .
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 lutego 2016 - 19:21

No fakt na żywo nie widziałem takich nigdy ale jakoś wole nasze europy,Ty to mercedes dopiero co przypłynął kontenerem??? eee

#7 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 08 lutego 2016 - 19:23

Impex, i stracić dowód rejestracyjny przy pierwszej kontroli. Musiał bym samochód na żółte blachy robić, a tego nie chcę i nie planuję. Migacze i tylne lampy zostaną USA, więc nie będzie taki całkiem typowy.

#8 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 08 lutego 2016 - 19:25

A tam czemu od razu tracić dowód.Na takie stare auta policjanci sa raczej bardziej wyrozumiali.Poza tym kto zwróci uwage,ze coś jest nie tak.Lampy jak lampy.
Inni jezdza bez tablic z przodu,z tyłu docietymi na wzór amerykanskich i jakoś nic im się nie dzieje.
Szkoda troche tych reflektorów,auto traci swój charakter.

#9 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 08 lutego 2016 - 19:31

Na pewno trochę traci. Nie wiem, nie spotkałem się, aby ze względu na wiek samochodu ktoś był bardziej wyrozumiały. Raczej mniej, mam jednego starszego dostawczaka, jazda wieczorem to pewna kontrola stanu technicznego i papierów. A tu nie mówimy o przepalonej żarówce oświetlenia tablicy, ale o lampach, które oślepiają jadących z naprzeciwka.
Tak, wiem, mniej niż samochody z UK, ale prawo jest prawem. Też mi się to nie widzi.

#10 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 08 lutego 2016 - 19:36

Wiesz,nie znam konstrukcji tych reflektorów i żaden znawca ze mnie-ale nie da się zmienić odbłysnikow czy innych elementów na wersje europejską?
W124 ma chyba całkowicie rozbieralne lampy jak w W140-może da się coś z tym zrobić?
Wiem,że przerabiają lampy z anglików,sam takie widziałem na żywo i nie widać żadnego kombinowania.
Moim zdaniem warto ten temat przemyśleć bo potem możesz żalować.Musisz przyznać racje,ze teraz jak to auto wygląda z przodu bardziej przyciąga uwage jak ze zwykłymi lampami.

Tzn z tymi starymi autami i wyrozumiałościa źle to ująłem.Chodzi mi o starsze,wychuchane auta-powiedzmy,ze w stanie kolekcjonerskim.
Co innego stary golf 3 z pseudo xenonami, a co innego zadbane W124.Mam nadzieje,ze rozumiesz co mam na myśli.

Użytkownik impex edytował ten post 08 lutego 2016 - 19:38









Podobne tematy Zwiń