Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] glosniki wymiana jakie?


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   marcintzo


  • Postów: 12
  • Na forum od: 24 kwi 2016
  • Miejscowość: Inowrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 kwietnia 2016 - 14:35

Witam
Mam takie pytanie ponieważ chce wymienić wszystkie glosniki w mojej loszce tylko nie wiem na jakie
Radio to Becker BE 2010
Żadnych wzmacniaczy czy tuby nie chce montować bo dla mnie to by zepsuło ją tylko.
Na co patrzeć przy glosnikach?
Nie będę ukrywał ze się na tym zbytnio nie znam interesowałoby mnie nowe glosniki chyba ze coś godnego używanego by było




#2 Offline   Wichu


  • Postów: 441
  • Na forum od: 25 lip 2014
  • Miejscowość: Hirtshals
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SE 1991
  • Inne auto:A208 CLK320 Elegance 1999

Napisano 28 kwietnia 2016 - 21:40

Jak masz zwykłe radio ( oryginalne) to wrzuć na przód zestaw 3 drożny 165mm i na tył 4 x woofer 165mm najlepiej ze zwrotnicami ( bez "gwizdków"). Szału z tego nie będzie ale zachowasz oryginał. Ja jednak zastanowiłbym się nad małym wzmacniaczem 2 kanałowym i podłączył go przy drugiej części radia w bagażniku. Zachowasz regulację fader przez pokrętło ( jak dokładnie będzie to działało to zależy od wzmacniacza). Wyjście z radia ma 20W na kanał. Oryginalne głośniki miały odpowiednie parametry do wyjść z radia dlatego grały zadowalająco przy czym nie potrzebowały dużej mocy. "Tanie" głośniki mają małą skuteczność więc potrzebują mega mocy by coś z nich można usłyszeć. Radio oryginalne może nie wystarczyć by napędzić uniwersalne głośniki. Wzmacniacz nawet 2x80 W poradzi sobie spokojnie a nie będzie jakiś wielki.








Podobne tematy Zwiń