Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Kontrolka "przepalonej żarówki" - problem.



94 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   PIACHU MB124


  • Postów: 65
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Węgorzewo
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:OPEL FRONTERA 2.0 +LPG

Napisano 15 września 2007 - 15:33

witam wszystkich, miałem taki problem że też paliła mi się kontrolka przepalonej żarówki. przeczytałem taką radę kolegi MaxMatt
"Sprawdź czy żaróweczka zapala się już po włączeniu pozycyjnych, czy dopiero po włączeniu czegoś jeszcze.

Jeśli po włączeniu pozycyjnych, a wszystkie żarówki świecą, to najprawdopodobniej przynajmniej jedna z żarówek ma zbyt małą moc (za duży opór). Tylne pozycje powinny być 10W. Nie pamiętam jakiej mocy mają być żarówki ośw. tablicy rej."

Poz.
i POMOGłO :mrgreen: :hmm: :smile:
w tylnych pozycjach była żarówka 5 watt
pozdrawiam i życzę szerokości _________________piachu



#22 Offline   karpiu05


  • Postów: 10
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Olsztyn

Napisano 26 listopada 2007 - 17:08

Witam!
Wiem że troche późno(2 miechy po ostatnim poście), ale prosiłbym o rade.

Przerobiłem sobie dziś instalację tak by były 3 pozycyjne, 2 hamowania i 1 przeciwmgielne. Troche narąbane(ale ładnie wygląda, a psiaki w olsztynie to "pożal sie boże" i chwała im za to). Świeci mi sie kontrolka. Czy przy zbyt dużej mocy(pozycja 10W a teraz mam 3x5W) też mnie.... denerwować?

#23 Offline   superbzorr


  • Postów: 97
  • Na forum od: 10 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 26 listopada 2007 - 17:16

TAk!!!
wszystko ma być w mercedesiku jak fabryka założyła.. Dajesz mniejszą żarówkę jest inny opór i dlatego..

#24 Offline   karpiu05


  • Postów: 10
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Olsztyn

Napisano 26 listopada 2007 - 23:30

superbzorr napisał:

TAk!!!
wszystko ma być w mercedesiku jak fabryka założyła.. Dajesz mniejszą żarówkę jest inny opór i dlatego..
Racja, dzięki. Podłączenie chociażby jeszcze jednej postojówki kończyło sie świeceniem wkurzającej kontrolki na desce. Została tylko przeróbka na 2x przeciwmgielne z tyłu - niestety.

Jedyne rozwiązanie(ale zostawić sobie kontrolkę awari):
-wstawić diody - czujka nie burzy sie nawet jak podłączyłem 4

#25 Offline   adhHh4bN


  • Postów: 65
  • Na forum od: 18 kwi 2009
  • Miejscowość: Brodnica Śremska

Napisano 03 listopada 2009 - 19:36

Miałem problem ze świeceniem kontrolki na tablicy po wymianie żarówek reflektorów +30%Premium,nie zauważyłem że równoczesnie przestała świecić postojówka którą wymieniłem ,wszystkie świeciły i kontrolka także,po długim myśleniu sprawdziłem postojówke była 5w i po jej wymianie jest OK. Dołączona grafika

#26 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 sierpnia 2011 - 00:02

Witam. W moim samochodzie cały czas świeci kontrolka spalonej żarówki. Czytałem wątki powiązane ale nic nie znalazłem:-( Załącza się ona po wciśnięciu hamulca, a więc sprawdziłem żarówki od stopu i ich parametry, są w porządku(oczywiście wszystkie pozostałe łącznie z podświetleniem tablicy również). W samochodzie jest zamontowane trzecie ( 60cio ledowe) światło stop. Czy może to być spowodowane właśnie tym stopem?? Zauważyłem też że gdy załączam wsteczny i trzymam hamulec działa albo stop albo wsteczne. (lekkie ruszanie lewarka na wstecznym) Jakie maja powiązania te światła i dlaczego tak dziwnie świecą ?? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :-):-):-)

#27 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 sierpnia 2011 - 00:06

Niesprecyzowałem . Przepraszam;-) Działa albo to trzecie światło albo wsteczne na biegu wstecznym . Reszta jest ok.

#28 Offline   Bob


  • Postów: 674
  • Na forum od: 08 sie 2007
  • Miejscowość: Pisz
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 sierpnia 2011 - 09:27

Jeśli chodzi o kontrolkę "spalonej żarówki" to odłącz na chwilę ten LEDowy stop i sprawdź czy kontrolka reaguje, na forum były wypowiedzi, że diody zakłócają pracę tego układu. Co do drugiej części pytania, nie wiem czy to może mieć związek ale sprawdź włącznik wstecznych znajdujący się przy wybieraku pod mieszkiem.

#29 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 sierpnia 2011 - 10:23

Dzieki wielkie. Sprawdze dziś jak będzie samochód. A tymczasem jadę na urlop od jutra nad morze :-) Dam odpowiedź jeśli dzisiaj sprawdze , wracam w sobote:-)

#30 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 sierpnia 2011 - 12:02

Jeszcze chciałem zapytać o czujniki temperatury we wnętrzu. są trzy : jeden na panelu szyberdachu , natomiast pozostałe 2 czytalem na forum, że w lewej i prawej kratce wentylacyjnej(w samochodzie jest albo zimno albo goraco, jednak jak stwierdziłem po tematach jakie moga byc przyczyny, tylko te czujniki, reszta jest ok)jednak ostanio wymieniałem żarówki w podświetleniach kratek i nic nie zauważyłem . A gdy samochód kupiłem regulacja była w porządku. Czytałem gdzieś że wystarczy je dobrze umyć, ale jak mam umyć jak niewiem gdzie są :-)








Podobne tematy Zwiń