Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Kontrolka "przepalonej żarówki" - problem.



94 odpowiedzi w tym temacie

#81 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 05 maja 2016 - 22:32

Widziałem się z Wojtkiem dzisiaj i dalej szuka.



#82 Offline   Horte


  • Postów: 30
  • Na forum od: 15 sty 2017
  • Miejscowość: Wlkp.
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 lutego 2017 - 12:34

Podepnę się pod temat strażnika żarówek.
Moja gwiazda ma następującą usterkę.
Strażnik żarówek pali mi się zaraz po przekręceniu stacyjki. Przez chwilę kontrolka świeci słabiej ale po kilku sekundach już w pełnym pomarańczowym blasku. Dzieje się tak jeszcze przed zapaleniem jakiegokolwiek oświetlenia.
Myślicie, że winny będzie moduł?

#83 Offline   Mysz


  • Postów: 33
  • Na forum od: 28 lis 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lutego 2017 - 18:57

Wyświetl postUżytkownik Horte dnia 11 lutego 2017 - 12:34 napisał

Podepnę się pod temat strażnika żarówek.
Moja gwiazda ma następującą usterkę.
Strażnik żarówek pali mi się zaraz po przekręceniu stacyjki. Przez chwilę kontrolka świeci słabiej ale po kilku sekundach już w pełnym pomarańczowym blasku. Dzieje się tak jeszcze przed zapaleniem jakiegokolwiek oświetlenia.
Myślicie, że winny będzie moduł?
Sprawdź zarówki od stopów.
Przy pierwszym naciskaniu na pedal hamulca zapali się i nie gaśnie poki nie wyłączysz silnik.
Powodzenia.

#84 Offline   Mysz


  • Postów: 33
  • Na forum od: 28 lis 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lutego 2017 - 21:22

Krótki FAQ na temat żarówek. Kontrolka zapała się:
1) po pierwszym wciśnieciu na hamulec i nie gaśnie do póki nie wyłączysz silnik. Spawdzić żarowki w stopach - P21W, czyli 21W z jednym żarnikiem.
2) przy włączeniu światel pozycyjnych. Spawdzić 6 żarówek:
- przód 2 szt T4W, czyli 4W. LEDy do demontażu. Zdarzaja się żarówki 2W, maja taki sam wygłąd.
- tyl (tablica) 2 szt rurkowe C5W. LEDy do demontażu. Zdarzaja się żarówki 10W, maja taki sam wygłąd.
- tyl w światlach R10W, czyli 10W z jednym żarnikiem. Zdarzaja się żarówki 5W, maja taki sam wygłąd.
3) mijania/drogowe. H4 55/60W. Zdarzaja się żarówki 90/100W, maja taki sam wygłąd nie zakładamy ich, wypalanie reklektorów gwarantowane. Sprawdzamy żarówki wraz z biezpiecznikami.
4) przeciwgłowe H3 55W. Sprawdzamy 2 żarówki z produ i jedną z tylu P21W po lewej stronie (lub po prawej - dla anglików).

P.S. Włączamy światla mijania - ok. Włączamy drogowe - żarówka (mijanija) po jednej stronie gaśnie, brak drogowych (po tej samej stronie) np. prawej.
Po lewej stronie wszystko ok - świeci 2 żarnika mijania+drogowe. Sprawdzamy biezpieczniki i przewody.

5) przy włączeniu biegu wstecznego trzeba sprawdzić żarówki - P21W. Po wrzucaniu innego biegu kontrolka gaśnie.

Uwaga!
Żarówki kierunkowskazów nie są "obsługiwane" przez w/w kontrolkę, po spaleniu żarówki w układzie kierunkowskaz zacznie mrugać z podwójną częstotliwością.

Przy spaleniu dwóch żarówek w układzie kierunku po jednej stronie, stycznik zacznie wariować, przy włączeniu świateł awaryjnych będą mrugać z podwójną częstotliwością.

#85 Offline   BubiTej


  • Postów: 80
  • Na forum od: 23 sty 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 lutego 2017 - 13:09

U mnie w ogóle kontrolka żarówek się nie świeciła. Okazało się, że żarówki od kontrolki w ogóle nie ma. Kupiłem, zamontowałem i niby wszystko ok, ale czasami bez powodu zaświeci się i nie chce przestać. Zgaszę silnik, odpalę i już się nie świeci...

#86 Offline   Mysz


  • Postów: 33
  • Na forum od: 28 lis 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 lutego 2017 - 13:39

Wyświetl postUżytkownik BubiTej dnia 28 lutego 2017 - 13:09 napisał

U mnie w ogóle kontrolka żarówek się nie świeciła. Okazało się, że żarówki od kontrolki w ogóle nie ma. Kupiłem, zamontowałem i niby wszystko ok, ale czasami bez powodu zaświeci się i nie chce przestać. Zgaszę silnik, odpalę i już się nie świeci...
Prawdopodobnie spalone żarówki "STOP". Post #83,84.

Większość poprzednich właścicieli typu "dziadków" lubi robić z mercedesa poloneza - po prostu demontując kontrolki...zamiast sprawdzenia przyczyny zapalenia kontrolki.

Użytkownik Mysz edytował ten post 28 lutego 2017 - 13:44


#87 Offline   BubiTej


  • Postów: 80
  • Na forum od: 23 sty 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 marca 2017 - 21:06

Faktycznie, wina świateł stop, ale nie żarówek. Przez agro-spoiler (wczoraj zdemontowałem) ze światłami stopu instalacja jest tam nieźle pokićkana i teraz będę miał dużo zabawy.

#88 Offline   lukas125p


  • Postów: 65
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Drzewica
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 czerwca 2018 - 14:53

Witam, od niedawna mam taki problem, po wciśnięciu pedału hamulca żarówki stopu świecą się cały czas (zapala się też kontrolka przepalonej żarówki, ale obie żarówki od stopu mam dobre), wyjąłem już czujnik stopu (ten przy pedale) gdy go się naciska coś stuka w przekaźniku świec żarowych, a światła zaczynają mocniej świecić (chyba świece się załączają), zauważyłem że gdy przekręcę kluczyk(gaszę silnik) kontrolki na zegarach nie gasną tylko zaczynają słabiej świecić. Wszystko zaczęło się w jednym momencie. Gdy zdejmę klemę z aku. jest ok dopóki nie wcisnę pedału hamulca. Proszę o pomoc.

Użytkownik lukas125p edytował ten post 10 czerwca 2018 - 14:56


#89 Offline   lukas125p


  • Postów: 65
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Drzewica
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 czerwca 2018 - 12:15

Jest mi ktoś w stanie powiedzieć dlaczego światło stop świeci się ciągle po wciśnięciu hamulca mimo że nie trzymam nogi na hamulcu i mimo że wyjmę kluczyk, wysiądę i zamknę auto?

#90 Offline   Levis833


  • Postów: 2
  • Na forum od: 06 lis 2019
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 listopada 2019 - 09:35

Dzień dobry,

jeżeli problem kontrolki pojawił się nagle ( do tej pory było wszystko ok ) to czy poszukiwania zaczać od zarówek ? ( Wszystkie świecą ) czy od razu szukać głebiej?

Dzięki za pomoc.








Podobne tematy Zwiń