Skocz do zawartości




Fiat Doblo 1.6 MJTD 2012


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 31 maja 2016 - 09:51

Witam!
Tym razem opiszę autko z rodowodem towarowca, a dostosowane do miana auta rodzinnego

Autko zakupiłem od pana niemca z firmy gdzie było takich ze 30 sztuk. Żeby było taniej i weselej w silniku urwał się zawór i zatrzymał turbinę i wał korbowy :D Przebieg 220 tysięcy z pełna książka serwisową. Silnik zakupiony razem z cała budą w wersji angielskiej, przebieg to niecałe 12 tysięcy mil. Przy okazji wymieniony rozrząd, sprzęgło i kilka innych dupereli.
Na pokładzie cztery elektryczne szyby (co ciekawe, pierwszy raz widzę żeby w drzwiach przesuwnych szyby zjeżdżały w dół, a nie były przesuwane w świetle okna), klima, start stop i elektryczne lustra.
Auto prowadzi się troszkę jak wóz drabiniasty i przód strasznie pływa - jednak to w większości złudzenie przez jego wysokość. Myślę też że jak dostanie zakupione 17 calowe kółka sytuacja znacznie się poprawi.
Zrobiłem nim już około 15 tysięcy i wyszły kwiatki z klimą, dokładniej pękniętym przewodem i pęknięta sprężynka w stacyjce, która blokowała rozruch. Auto obecnie w aso na naprawie stoi
Kupiony dla żony i ma zastąpić wierną pandę bo za mała się nagle zrobiła :grinhihi:
Ja od czasu do czasu wykorzystam w firmie żeby się odrobiło i będzie git :mrgreen:

W planach o na pewno audio bo nie da się normalnie słuchać muzyki i wolę odgłosy pracującego diesla pod maską. Na audio miejsca w bagażniku od groma i na reszcie zrobię miejsce na półce wsadzając 18 cali jbl gti.
Polerka lakieru żeby biel była vizirowa i przyciemnienie szybek

Wygląda tak
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika



#2 Offline   majsterus


  • Postów: 4 467
  • Na forum od: 10 lis 2011
  • Miejscowość: wielkopolskie
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:drugi to za dużo
  • Trzeci Mercedes:skuter chińczyk
  • Inne auto:i rower

Napisano 31 maja 2016 - 19:13

Ogólnie...straszny brzydal......:D Brak słów....:D Gdzie ludzie mają oczy biorąc to z salonu? :D
To już combolot jest ciekawszy.....:D

#3 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 31 maja 2016 - 19:58

Combo to to samo, nawet tapicerki kopiuj wklej :mrgreen: Tak serio mi się podoba i świetne wrażenie podczas jazdy robi taka malutka kierownica. Jedyne na co narzekam to 6-cio biegowa skrzynia biegów. Więcej komfortu pod tym względem daje panda i jak zapnę 3 przy 60 tak do 130 można ciągnąć, a tu ledwo dodasz gazu i już trzeba gałą ruszać, a redukcje do wyprzedzania to od razu o dwa biegi trzeba poczynić

Lakier się wyprostuje, za to środek jest jak nowy bo w salonie dostał ori pokrowce i niezdejmowanie ich od nowości uchroniło fotele i jeszcze nawet folię zrywałem

W przestrzeni ładunkowej mieszczą się trzy komplety 18-ek do mercedesa :D i te spalanie 5-6 litrów :mrgreen:

#4 Offline   carl00s


  • Postów: 2 000
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2016 - 21:13

Fajny. Miałem w swoim serwisie takie 3, teraz mam te nowsze modele. Generalnie do 150000 jakoś się trzymały dzielnie, potem naprawy przestały mnie bawić i poszły "na dobicie" na działy produkcyjne. Autko wdzięczne, ale wnętrze fatalnie wykonane i wytłumione. Zawieszenie pozwala na dużo więcej niż można by się spodziewać ;)

#5 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 08 września 2016 - 09:17

Przyszedł czas na zmiany i auto zastąpiłem b klasa, więc chętnie oddam w dobre ręce. Jak pisałem pełna książka i auto stoi na alasuch 17 cali
Dołączona grafika
Książka serwisowa od A- do- Z, zbliża się wymiana oleju to to jeszcze będzie ogarnięte w aso

Auto nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego - no może po za zakupem opon na zimę

Objechałem nim urlop z dzieciakami i "wojennym wyposażeniem", wózki, nocniki, kołderki, kocyki. Na ponad 3 tysiące km spalanie wyszło 5,4 litra prędkość do 160 :mrgreen: W innym fiacie na silniku tej konstrukcji mam przejechane 800 tysięcy i nadal nie chce się zepsuć

Użytkownik pawel14b3 edytował ten post 08 września 2016 - 09:17


#6 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 19 lutego 2017 - 20:27

Galeria do zamknięcia








Podobne tematy Zwiń