Skocz do zawartości




[S124] SzymonFotograf 2.2E 1993


101 odpowiedzi w tym temacie

#41 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 24 sierpnia 2016 - 08:19

Ten pasek jest nie tyle odblaskowy co trochę inaczej rozprasza światło, dzięki temu obrysówka trochę ciemniej świeci. Będąc konsekwentym powinieneś założyć obrysówki z tyłu ;) Ale zgadza się, te białe to do 3 serii na rynek US.

Jechałem kiedyś tym autem, jeszcze jak właścicielem był Darul. Pamiętam, że tempomat nie pamiętał prędkości (działał jak się trzymało wajchę tylko) - działa już to? Webasto chyba też włączało się tylko przy włączonym silniku, nie wiem, czy to naprawił. Tak czy owak, polecam ogrzewanie postojowe raz na jakiś czas przepalać (nawet instrukcja to zaleca) - inaczej mogą być problemy i jak będzie potrzebne, to akurat nie będzie się chciało uruchomić. Dobra rada od kogoś, kto znalazł się w takiej sytuacji.



#42 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 24 sierpnia 2016 - 13:52

To nie pasek sprawia, że obrysówka ciemniej świeci w migaczach USDM.

Żarówka w migaczach USDM jest dwuwłóknowa, P21/5W. 5W to obrysówka, 21W to migacz. Oprawka jest inna niż w wersji EU (to oczywiste) oraz wycięcia w kloszu migacza są inne na moją pamięć.

Ten pasek w sumie jest jedynie odblaskiem, żadnej funkcji nie ma poza tym.

Są dostępne naklejki dające efekt "tego paska" - można znaleźć na ebay.
Prościej, estetyczniej i chyba bardziej elegancko jednak jest zanabyć po prostu takie migacze.
Także ebay są dostępne zarówno używki, jak i nowe sztuki o jakości oryginału. Ja do siebie kupiłem zapasowe tutaj: http://www.ebay.pl/i...yEAAOxylpNTQnax
To jest Automotive Lighting, oprócz napisu na naklejce nie różnią się w sumie od oryginalnych Boscha, które mam założone. Nawet naklepka taka sama, tylko bez napisu Bosch :)

#43 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 24 sierpnia 2016 - 14:13

No wiem, że nie przez to ciemniej świeci - on tłumi i rozprasza światło.

AL robi dobre zamienniki - marka inna ale linia produkcyjna ta sama co dla Boscha, niczym się nie różnią.

#44 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 sierpnia 2016 - 18:41

To ile Darul miał tych "perełek"?
Tak się szybko ich pozbywał?

#45 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 24 sierpnia 2016 - 19:19

Magia, magia kupić tanio i na internetach uświadamiać ludzi żeby zazdrościli :mrgreen:

#46 Offline   SzymonFotograf


  • Postów: 41
  • Na forum od: 15 cze 2016
  • Miejscowość: Świecie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 sierpnia 2016 - 21:05

Serio chłopaki, nie interesuje mnie za ile darul kupił ten samochód, moimi oczami go oceniłem, ja go kupiłem. Może przepłaciłem, może nie przepłaciłem tak czy siak zdecydowałem się na zakup i od tamtej pory samochód jest moją bajką, ja w niego inwestuję i o niego dbam.
klisza, Webasto już działa, tempomat jest wciąż do zrobienia, dostałem komputer z przekaźnikiem którego powinienem szukać i tempomat powinien zacząć działać poprawnie. Ten temat na razie odkładam na dalszy plan, nie jest to mi potrzebne na już :)
maciejd, Kiedyś na pewno takie kupię, na razie to co mam mi wystarcza. Zbieram inne ważniejsze bądź bardziej rarytasowo opłacalne graty. I tak biedrona wyczyszcza mój portfel praktycznie do zera, mimo że nic się nie psuje :P

#47 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 25 sierpnia 2016 - 06:36

Wyświetl postUżytkownik SzymonFotograf dnia 24 sierpnia 2016 - 21:05 napisał

Serio chłopaki, nie interesuje mnie za ile darul kupił ten samochód, moimi oczami go oceniłem, ja go kupiłem. Może przepłaciłem, może nie przepłaciłem tak czy siak zdecydowałem się na zakup i od tamtej pory samochód jest moją bajką, ja w niego inwestuję i o niego dbam.
:) Brawo za podejście. Serio.

Wyświetl postUżytkownik SzymonFotograf dnia 24 sierpnia 2016 - 21:05 napisał

Kiedyś na pewno takie kupię, na razie to co mam mi wystarcza. Zbieram inne ważniejsze bądź bardziej rarytasowo opłacalne graty.
Rozumiem, nie namawiam, bo po co. Chciałem tylko wyprostować kwestię "o co chodzi z tymi migaczami USDM" :)

Wyświetl postUżytkownik SzymonFotograf dnia 24 sierpnia 2016 - 21:05 napisał

I tak biedrona wyczyszcza mój portfel praktycznie do zera, mimo że nic się nie psuje
Potrafię to sobie wyobrazić, znane z autopsji.

#48 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 25 sierpnia 2016 - 07:50

Wyświetl postUżytkownik SzymonFotograf dnia 24 sierpnia 2016 - 21:05 napisał

tempomat jest wciąż do zrobienia, dostałem komputer z przekaźnikiem którego powinienem szukać i tempomat powinien zacząć działać poprawnie

Weź jeszcze wyjmij zegary i podmień czujnik prędkości (taki przy lince). Tak to wygląda:

Dołączona grafika Dołączona grafika

U mnie się usmażył przez radio (GAL, czyli automatyczna regulacja głośności zależna od prędkości). A tempomat właśnie z niego bierze dane o obecnej prędkości. Pewnego dnia mi przestał działać, po podmianie tego czujnika i radio się zgłaśnia i tempomat działa. PS, służy to też do blokowania wskazań termometru na postoju (jak stoisz w korku to wyświetlacz ma pokazywać wskazania jakie miał podczas jazdy).

Działanie tego czujnika sprawdzisz też żarówką - wpinasz się w przewód od GAL (w kostce ISO jest to zdaje się pierwszy pin na dole, ale u Ciebie fabrycznie nie powinno być ISO więc może masz coś urzeźbione i GALa mieć nie musisz) - jak ruszysz to żarówka zacznie mrugać. Ten czujnik daje takie jednostajne impulsy, im szybciej, tym cześciej.

#49 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 25 sierpnia 2016 - 12:58

Wyświetl postUżytkownik SzymonFotograf dnia 24 sierpnia 2016 - 21:05 napisał

Serio chłopaki, nie interesuje mnie za ile darul kupił ten samochód, moimi oczami go oceniłem, ja go kupiłem. Może przepłaciłem, może nie przepłaciłem tak czy siak zdecydowałem się na zakup i od tamtej pory samochód jest moją bajką, ja w niego inwestuję i o niego dbam.


Czy przepłaciłeś czy nie, to nie moja sprawa, ale ile by Darek za niego nie dał (a drogi nie był, fakt), wsadził w niego koło 7 koła z tego co wiem, także sporo rzeczy jest porobionych. Ja pamiętam tylko niedziałające webasto i tempomat, no i blachę ale to zrobiłeś ;)

#50 Offline   SzymonFotograf


  • Postów: 41
  • Na forum od: 15 cze 2016
  • Miejscowość: Świecie
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 26 sierpnia 2016 - 12:13

Z mojej strony jak na razie jest standardowo zrobiona wymiana oleju i ogólny przegląd silnika, wymieniona listwa wtryskowa LPG, wymienione świeczki, przepływka, ogarnięte lewe powietrze, impregnacja skory, zalatanie dziury pod pompą ABSu, wymiana lewego błotnika. Konkretnie za blachę się jeszcze nie brałem a trzeba.. Dołożę wszelkich starań żeby jeszcze w tym roku lewe nadkole z tyłu przespawać, dalej czekają ranty dachu przy przedniej szybie i prawy próg ale z tym raczej nie dam rady do końca roku. Tym bardziej ze nie da się ukryć, mam 18 lat i każdy dorobiony grosz ładuję w samochód;)








Podobne tematy Zwiń