Skocz do zawartości




- - - - -

SL z 1996 roku jako youngtimer?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   szpki


  • Postów: 2
  • Na forum od: 09 maj 2016
  • Miejscowość: WARSZAWA
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lipca 2016 - 07:29

Czy zarejestruje mercedesa sl r129 z 1996 roku jako youngtimera?

(jeśli tak, to jaka jest procedura?)


Dołączona grafika


Auto jest oryginalne w 100%. Wiem, że nie daje to żółtych tablic rejestracyjnych.


Co to zmienia? Tańsze ubezpieczenie?





#2 Offline   seweryn24


  • Postów: 406
  • Na forum od: 10 sie 2014
  • Miejscowość: Północ
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL 320 R129 1995r.

Napisano 06 lipca 2016 - 15:26

Nie ma takiej możliwości. Poczytaj. http://weteranszos.pl/zolte-tablice

#3 Offline   maciek500


  • Postów: 52
  • Na forum od: 31 maj 2016
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S600L
  • Trzeci Mercedes:W220 Lorinser F1 S500L
  • Inne auto:W140 S500 Lang

Napisano 07 lipca 2016 - 11:09

Krążą plotki, że jest coś takiego jak "pojazd unikatowy". Niby blachy biale ale brak obowiązku ciągłości oc i przeglad bezterminowy. Tak piszą na różnych forach. Ja się z tym nie spotkałem nigdy. Zapewne nie ma w ogóle czegoś takiego. A nawet jesli jest to ja sensu w tym nie widzę.
Posiadam pojazdy zarejestrowane na żółte blachy, 40-50 latki, ale oc i tak wykupuje na caly rok- 300-350zl, i nie wyjeżdżam spokojnie kiedy mam ochotę. Wczesniej robilem polisy miesięczne, koszt 50zl. Ale sens to straciło, bo zimy praktycznie nie ma od 2 lat, jak jest ladna pogoda w niedziele chcesz sie przejechac, a polisy nie masz- i nici z jazdy (ryzykowac mozna ale nie daj Boże ktoś w nas uderzy i jesteśmy ugotowani)
Druga sprawa przegląd bezterminowy- kolejny bezsens. Skoro auto jezdzi po drogach to musi być sprawne, a tym bardziej takie które ma -dziesiąt lat. Nie mówię tu o analizie spalin i innych malo waznych w takich autach sprawach, a o hamulcach, zawieszeniu- zabytki większość czasu stoją, a na układ hamulcowy nie wpływa to dobrze. Po mojemu przeglad bezterminowy to nie jest dobry pomysl.

Korzyści- wg mnie żadne. Chyba ze dla Ciebie 200-300zl w skali roku to tak wiele że poswiecisz kilka dni i ok 1000zl na rejestrację na żółte blachy. Ale na to musisz poczekac kilka lat.









Podobne tematy Zwiń