Skocz do zawartości




- - - - -

Klimatyzacja w124


21 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   bydle


  • Postów: 714
  • Na forum od: 13 sie 2008
  • Miejscowość: Kalisz-Minden
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:350Z

Napisano 17 sierpnia 2016 - 12:58

Vexuss, no widzisz tutaj kolega ma wprawe w przekladaniu klimy i nie widzi w niczym problemu wiec najepiej jak do niego uderzysz zamiast samemu nie meczyc z tym :)



#12 Offline   brajtas


  • Postów: 186
  • Na forum od: 09 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W204 C200 Kompressor

Napisano 18 sierpnia 2016 - 08:17

Wyświetl postUżytkownik brajtas dnia 11 sierpnia 2016 - 21:29 napisał

.... sterownik - przekaźnik załączający sprzęgło sprężarki musi być od diesla jeśli chcesz mieć -tak jak w oryginale - układ zabezpieczający pasek przed zerwaniem w przypadku zatarcia się sprężarki, można to pominąć i zastąpić zwykłym przekaźnikiem a w bagażniku wozić zapasowy pasek wielorowkowy.....
Drobna uwaga do tego co wcześniej napisałem: ten zapasowy pasek wielorowkowy to ten, który był w silniku przed montażem klimy czyli przed dołożeniem kompresora klimy, po prostu krótszy od tego, który po dodaniu kompresora musi obsłużyć jedno kółko więcej. Bez sensu byłoby zakładanie dobrego paska na zatarty kompresor :crazy: w takiej sytuacji zakładamy krótszy pomijając kompresor i ....nie mamy klimy ale dalej pojedziemy :drive:

#13 Offline   blaze94


  • Postów: 54
  • Na forum od: 11 mar 2015
  • Miejscowość: ck
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0E 84r

Napisano 22 sierpnia 2016 - 21:14

Witajcie

Mam takie pytanie, chce dołożyć do swojej ce klimatyzacje, znalazłem na necie cały wóz w sedanie z tym samym silnikiem na części i jest sobie tam klima. Sprzedawca powiedział że jak chce klimę to muszę sobie przyjechać i ją wymontować więc moje pytanie brzmi, co dokładnie z niego wyjąć aby później nie szukać w aso jakiś przekaźników pierdół itd. Wiem na pewno że osuszacz czy chłodnica od razu idzie nowa, jakie elementy jeszcze mogę dać nowe ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Użytkownik blaze94 edytował ten post 22 sierpnia 2016 - 21:15


#14 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 sierpnia 2016 - 21:29

Parownik, bo późniejsza wymiana czasochłonna.

#15 Offline   blaze94


  • Postów: 54
  • Na forum od: 11 mar 2015
  • Miejscowość: ck
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0E 84r

Napisano 23 sierpnia 2016 - 09:04

Ok, dzieli za odpowiedz, a jakie jeszcze elementu trzeba koniecznie wymontowac ? Wiadomo prócz rzeczy typu sprężarka.


Dzieki za odpowiedz.

#16 Offline   brajtas


  • Postów: 186
  • Na forum od: 09 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W204 C200 Kompressor

Napisano 30 sierpnia 2016 - 09:25

Ehhh :( od razu widać, że nie czytałeś moich "wypocin", możesz pójść tą drogą, którą ja poszedłem zaczynając od panelu sterowania klimą, idąc "kabelek po kabelku" wyciąć z wiązki dawcy całą instalację A/C. Dojdziesz w ten sposób do każdego jej elementu, wszystkich czujników temperatury, sterownika-przekaźnika sprzęgła sprężarki, czujników lub switch-a obwodu chroniącego silnik przed przegrzaniem (ja to nazywam układem - obwodem 105 stopni) obwodu dwóch przekaźników K9 i K10 załączających wiatrak ten na chłodnicy klimy, czujników ciśnienia gazu w układzie klimy, obwodu sterowania wentylatorem nawiewu i zaworu lub zaworów ogrzewania. Sprężarka, wężyki, chłodnica klimy, kompletna nagrzewnica, panel sterownia i sterownik klimy to raczej rzeczy oczywiste. A byłbym zapomniał o "wiatraku" na chodnicy ale ponieważ w Twoim podpisie widzę, że w Swojej star masz silnik M104 to w takim razie w Twoim przypadku "o dwóch wiatrakach na chłodnicy".

Użytkownik brajtas edytował ten post 30 sierpnia 2016 - 09:28


#17 Offline   blaze94


  • Postów: 54
  • Na forum od: 11 mar 2015
  • Miejscowość: ck
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0E 84r

Napisano 04 września 2016 - 17:36

Wielkie dzięki brajtas za odpowiedź, lecz do diaska nie pomogło bo sprzedawca nagle się rozmyślił ze sprzedaży klimatyzacji :spokoj:
Jeszcze mam takie pytanie, co konkretnie będzie pasować z innej pojemnośći do mojej ? Wiązki, przekaźniki, czujniki, rurki etc bedzie pasowac?
Dzięki jeszcze raz
pozdrawiam

#18 Offline   brajtas


  • Postów: 186
  • Na forum od: 09 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W204 C200 Kompressor

Napisano 05 września 2016 - 09:38

Jeśli masz pod maską rzędową "6-tkę" raczej szukaj "klamotów" od "6-tki" oczywiście od benzyny będzie najlepiej ale może być też od diesla, w przypadku diesla nie będzie pasował Ci jedynie sterownik-przekaźnik sprężarki (sprzęgła sprężarki) no i diesle miały tylko jeden wiatrak przed chłodnicą. Tak jak wyżej napisałem, lepiej jest wyjmować większość części z jednego auta zyskujesz wiedzę "gdzie, co i jak" :hmm: Co do innych pojemności podobnie, nie będzie pasował sterownik sprężarki oraz przewody klimy w okolicach sprężarki, chłodnica klimy też może być inna (różnią się podejściem przewodów wysokiego i niskiego ciśnienia oraz sposobem mocowania wiatraka czyli są z osłoną lub bez osłony) pozostałe elementy są takie same (wiązka, sterownik klimy, panel sterowania, nagrzewnica - oczywiście jeśli pochodzą z tego samego typu klimy czyli albo z manualnej albo z automatycznej).

Użytkownik brajtas edytował ten post 05 września 2016 - 09:59


#19 Offline   blaze94


  • Postów: 54
  • Na forum od: 11 mar 2015
  • Miejscowość: ck
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 2.0E 84r

Napisano 19 września 2016 - 21:23

Witajcie znowu, wie ktoś czy łapa mocowania większość elementów podejdzie z 2.8 do 3.2 ?

Pozdrawiam

#20 Offline   brajtas


  • Postów: 186
  • Na forum od: 09 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W204 C200 Kompressor

Napisano 20 września 2016 - 08:28

Wyświetl postUżytkownik blaze94 dnia 19 września 2016 - 21:23 napisał

Witajcie znowu, wie ktoś czy łapa mocowania większość elementów podejdzie z 2.8 do 3.2
Między tymi silnikami jest niewielka różnica: pojemność realizowana skokiem tłoka a w związku z tym większa moc wspomagana przez nieco zmodyfikowane oprogramowanie ECU silnika z dłuższymi czasami otwarcia wtryskiwaczy. Głowica i blok silnika są takie same więc "podejdzie" Ci dosłownie wszystko.

Użytkownik brajtas edytował ten post 20 września 2016 - 08:30









Podobne tematy Zwiń