Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Pomoc przy wyborze zestawu car audio


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   RiRoQ


  • Postów: 4
  • Na forum od: 25 sie 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 sierpnia 2016 - 23:25

Witam wszystkich!
Postanowiłem całkowicie wymienić swój sprzęt car audio na nowy. Zdążyłem zakupić już radio JVC kd-nx5000. Teraz pora na wymianę wszystkich głośników i tu pojawia się pytanie. Jaki zestaw dobrać? Nie ukrywam że interesuje mnie firma rainbow. Jaki byście polecili mi komplet? Nie muszą być to standardowe 12 p&p a nawet dobrze by było gdyby było to jakieś rozwiązanie z tweeterami wooferami i z zwrotnica. Myślałem żeby dać te standardowe p&p od rainbowa na przód na tył dać woofery i tweetery w słupki bodajże zestaw sl-c6.2 no i oczywiście do tego jakiś wzmacniacz chyba że nie potrzebny ale to mi już powiecie. Co o tym sądzicie? Odrazu mówię że subufer odpada. Zależy mi na czystym brzmieniu w pułapie wysokich tonów ale żeby też bas nie odbiegał daleko od zestawu z subufer. No i jak jeszcze byście mi doradzili gdzie każdą pierdołe upchnąć to byłoby cudownie. Za każdą radę z góry dziękuję a jeśli ktoś przyjdzie tu mnie krytykować to niech lepiej nie marnuje sobie czasu na pisanie. :)

Edit

Dodam jeszcze że budżet to ok. 1500zl

Użytkownik RiRoQ edytował ten post 25 sierpnia 2016 - 23:26




#2 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 26 sierpnia 2016 - 05:18

Jak chcesz, żeby było dobrze i oryginalnie to kup i załóż Active Bass w zestawie. Tu masz szzcegóły http://mb201-124.eu/...stem-814-sound/

#3 Offline   RiRoQ


  • Postów: 4
  • Na forum od: 25 sie 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 sierpnia 2016 - 09:11

No dobrze ale to jest dosyć stary active bas a mi zależy żeby założyć coś z wyższej półki i z bieżącego roku. Czy moje radio podoła czy ma wystarczająco dużo mocy?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#4 Offline   RiRoQ


  • Postów: 4
  • Na forum od: 25 sie 2016
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 sierpnia 2016 - 10:04

Sorry ze nabija kolejnego posta ale nie mam pojęcia jak na tym tap talku edytować. A co jeśli bym dał 4x rainbowa 12 p&p w oryginalne miejsca w podszybia i dokupil kieszenie z miejscami na głośniki i zamontować tam jakiś active bas tylko nie oryginalny a jakieś woofery od rainbowa a do tego jeszcze dorzucił sykacze w słupki? Dało by to radę? Dobrze by to grało? Czy moje radio temu podoła? Jaki wzmacniacz i do czego ewentualnie?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik RiRoQ edytował ten post 26 sierpnia 2016 - 10:05









Podobne tematy Zwiń