Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Wzmacniacz


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   anemik96


  • Postów: 216
  • Na forum od: 10 sty 2016
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 września 2016 - 20:22

Witam!

Mam pytanie do osób które zajmują się elektryką bądź też typowo Car audio.

Ostatnio zaczęło mi przeszkadzać to że radio mi się wyłącza jak słucham głośniej muzyki. Wydaje mi się że jest zbyt słabe żeby pociągnąć moje głośniki.
Co do radia to mam:
Pioneer deh-140ub 4x50W

Głośniki mam:

Przód/ podszybie:
Dax ZGF-100W
60W RMS 100W max mocy

Tył:
BlaupunktPure Coaxial 66.2
40W RMS 280W max mocy

Czy to radio jest zbyt słabe i dlatego się wyłącza?
Jeżeli tak to czy kupno wzmacniacza coś pomoże?
Jeżeli tak to jaki wzmacniacz musiałbym kupić? Wiem że 4 kanałowy ale nie wiem jakiej mocy szukać.

I jeszcze jedno pytanie co do głośników przednich. Nie wiem co z nimi zrobić gdyż trzeszczą przy głośniejszej muzyce. Aktualnie mam je włożone i trzymają się tylko dlatego że maskownica je dopycha do deski. Mam je przykręcić? coś to pomoże? A jak nie to co zrobić żeby je jakoś wygłuszyć?

Troszkę się rozpisałem ale liczę na to że ktoś się zna i pomoże koledze z forum :)
Pozdrawiam!



#2 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 10 września 2016 - 23:58

To ze trzeszczą to normalne za takie cenowo głośniki - jakby były pożądnie wygłuszone i pożądnie obliczona skrzynia to by nie trzeszczały. W zabudowanych oryginalnych miejscach tak jest. Nie ma miejsca na porządną odbudowę - skrzynię. Radio gaśnie bo nie dostaje odpowiedniego prądu. Na max głośności potrzebuje trochę prądu. Jak nie dostanie to się wyłączy. Słabe ładowanie albo aku. Sprawdź miernikiem napięcie na aku w spoczynku i na odpalonym silniku. Podczas ładowania u mnie jest około 14,4 wolta. Wzmacniacz zawsze można dać, tylko gdzie takie mocne głośniki wstawić. Będzie wszystko trzeszczeć od wibracji, chyba że profesjonalne wygłuszenie matami. Głośniki powinny być dedykowane z odpowiednimi uchwytami - blaszkami. Jak niema to dorobić. Spróbuj ewentualnie dać jakąś gąbkę dookoła głośnika może coś pomoże. Sprawdź przewody czy aby nie ma gdzieś przebicia i czy miejsce na wtyczki przy głośnikach nie dają zwarcia z karoserią.

#3 Offline   anemik96


  • Postów: 216
  • Na forum od: 10 sty 2016
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 września 2016 - 02:47

Co do napięcia to mam dokładnie takie samo jak Ty. Akumulator mam dobry akurat.
W takim razie co zrobić.
Czytałem gdzieś że pomaga pociągnięcie plusa prosto z akumulatora a nie przez te kabelki co już są. Ma to sens?

#4 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 11 września 2016 - 06:40

Może ma, spróbuj.

#5 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 11 września 2016 - 08:55

Po pierwsze zasilanie. Zasilanie razem z masą poprowadzić bezpośrednio z aku (bezpiecznik na zasilaniu zaraz za akumulatorem!). Przewód 1,5 albo 2,5 mm2.

Z końcówki radia masz jakieś 18W RMS więc szału nie ma. Warto zainstalować zewnętrzny wzmacniacz dla pełnej kontroli przetworników i poprawy brzmienia.

Ale tu zaczyna sie zabawa, przewody zasilające, przewody sygnałowe, głośnikowe, poprawna aplikacja przetworników... Im dalej w las tym więcej drzew ;)








Podobne tematy Zwiń