Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Kierunkowskaz raz działa raz nie


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 12 września 2016 - 06:13

Witam
Ostatnio pojawił się u mnie dziwny objaw, działających/niedziałających losowo kierunkowskazów. Światła awaryjne działają. Kierunkowskazy czasami działają a czasami jest głucho. Tzn. nie miga sygnalziacyjna strzałka na liczniku brak tego pykającego dźwięku nie działa samo światło kierunku. Czasem jednak działa normalnie np, przy większym skręcie kierownicą potrafią się pojawić a jak kierownica wraca do pierwotnego położenia to znikają. Zauważyłem też że na początku słychać było przy tym dziwne terkotanie zza licznika. Wydaje mi się, że problem pojawił się po zdjęciu kierownicy jakiś czas temu ale być może to przypadek i przełącznik zespolony ma dosyć?



#2 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 12 września 2016 - 13:53

Winowajcą był przekaźnik N10, chciałem przelutować zimne luty ale przeczyszczenie styków i płytki drukowanej kontaktem załatwiło sprawę. Dostęp do płytki drukowanej wewnątrz samego przekaźnika to jakaś masakra :)

#3 Offline   MarekMB


  • Postów: 13
  • Na forum od: 20 sty 2016
  • Miejscowość: Racibórz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 22 listopada 2016 - 15:07

Witam, mam problem z kierunkowskazami w moim CL z 1994 roku. Pierwszy z nich objawia się szybszym mruganiem lewej strony tylko na awaryjnych. Przy samej pracy kierunków podczas jazdy jest ok. Żarówki ok przód tył oraz boczne. Drugi problem jest zdecydowanie bardziej denerwujący i niebezpieczny jednocześnie :) Podczas jazdy prawy kierunek samoczynnie są włącza. Mrugnie raz i tyle. Dzieje się to dość często i nie wiem czy może to mieć związek ale raczej podczas hamowania. Jak jadę po prostej to inni myślą, że przez pomyłkę włączyłem kierunek. Gorzej na skrzyżowaniach bo już kilka razy mi gość wyjechał po zamruganiu...Przeczyściłem styki w module po lewej stronie przy podszybiu łącznie z wyciągnięciem płytki sterującej i przeczyszczeniu wnętrza. Dalej to samo.

#4 Offline   Kamylek


  • Postów: 326
  • Na forum od: 05 gru 2010
  • Miejscowość: Wyszków-Wólka
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 E500 93'
  • Trzeci Mercedes:W124 500E 91'

Napisano 22 listopada 2016 - 23:53

Auto nie ma jakiegoś dokładanego alarmu ?








Podobne tematy Zwiń