Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Olej do silnika,podłokietnik,radio,nawiew.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Bardock90


  • Postów: 6
  • Na forum od: 09 paź 2016
  • Miejscowość: Trójmiasto
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2016 - 15:17

Witam wszystkich.

Zaczne od poczatku.
Posiadam od kilku miesiecy w140 97r. 5.0
Problem pierwszy,eska stała tydzien (duzo pracy i nie było kiedy jezdzic) po tygodniu odpalam i słychac metaliczne "cykanie" po wizycie u mechanika usłyszałem "szklanki albo popychacze" recepta-zalac gestszym olejem w pozniejszym czasie remoncik.
I tu moje pytanie,silnik zalany jest 10w60 valvoline.Przeczytalem kilka tematow na forum i szczerze mowiac zgłupiałem.Okazało sie ze moja wiedza na temat oleji jest zerowa.Myslalem ze jest 5w30,10w30 i 15w30...ale po głebszej lekturze kilka rzeczy zrozumialem i doszedłem do wniosku ze olej którego szukam to MOTUL 300V 15W-50.Chce sie upewnic czy aby dobrze wszystko zrozumialem.Poprawcie mnie jezeli sie myle
Drugi problem
W esce nie ma zadnego uchwytu na napoje,jest to strasznie denerwujace,cos tam niby w schowku jest ale nic z dzisiejszych czasow tam nie pasuje.Moje pytanie czy np podłokietnik od innego Mercedesa mozna było by dopasowac?w w220 sa dwa miejsca na napoje schowane w podłokietniku własnie http://moto-expert1....1F7DE7FA92.JPEG Czy moze jakis inny sposob polecacie? niechce tez kupowac tandetnych uchwytow montowanych do nawiewow.
Co do nawiewu to zagadka nr 3
Cały czas dmucha ciepłym powietrzem na przednia szybe,czynnika pewnie nie ma,ale czy to normalne ze przy wylaczonym nawiewie i tak dmucha?dodam ze bola od tego uszy oczy a twarz jest rozpalona.
3
Jest ktos kto potrafi rozszyfrowac ta informacje na wyswietlaczu radia?
Dołączona grafika

Z gory dziekuje za odpowiedzi.



#2 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 09 października 2016 - 16:10

Choopie, zaraz ci skasują ten temat. Czytaj regulamin zanim napiszesz. Szybko tylko ci napiszę: 1. Olej szukaj wg specyfikacji MB - najlepsza norma full saps to 229.5. Co do napisu na wyświetlaczu to napisz w translatorze Googla i ci wyjdzie, że to brak płyty z nawigacją. PS i koniecznie zamknij klapkę!

#3 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 09 października 2016 - 16:17

W jednym temacie poruszamy jeden wątek. Odsyłam do forumowej wyszukiwarki istniejących tematów.








Podobne tematy Zwiń