Skocz do zawartości




- - - - -

[W140]Centralny zamek - nie otwierają się wszystkie drzwi


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Tori


  • Postów: 63
  • Na forum od: 09 cze 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SE

Napisano 20 października 2016 - 08:34

Witam, przeczytałem wiele tematów na rożnych forach i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc do sedna, gdy chce otworzyć/zamknąć drzwi kierowcy z grotu(kluczyk scyzoryk) to tylko otwierają się drzwi kierowcy, reszta zaryglowana, a jak otwarte i chce zamknąć to zamykają się tylko drzwi kierowcy, ale jak z grotu otwieram/zamykam klapę lub drzwi pasażera to wszystko działa poprawnie, wydaje mi się,że problem leży gdzieś w drzwiach kierowcy ale dokładnie nie wiem gdzie szukać, może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc?

2. Czytałem o programowaniu kluczyka do w140 i jakoś nie mogę go zaprogramować,chodzi o centralny zamek aby otwierał/zamykał, może mi ktoś napisać jak to zrobić poprawnie?

Z góry dziękuje



#2 Offline   Tori


  • Postów: 63
  • Na forum od: 09 cze 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SE

Napisano 23 października 2016 - 22:38

Pomoże ktoś?

#3 Offline   Tori


  • Postów: 63
  • Na forum od: 09 cze 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 500SE

Napisano 04 listopada 2016 - 20:54

temat do zamknięcia, winna była klamka z wkładką

#4 Offline   maciek73


  • Postów: 7
  • Na forum od: 07 gru 2016
  • Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S500 94r. automat 4b
  • Inne auto:toyota avensis 2.0 D4D

Napisano 21 czerwca 2019 - 22:55

Witam. Też mam problem z zamykaniem drzwi kierowcy. Tylko trochę inny. Jak włożę kluczyk do zamka i przekręcę to tylko zamyka lub otwiera drzwi kierowcy. Natomiast jak wcisnę przycisk na pilocie to zamyka wszystkie drzwi i klapę bagażnika.Jednak jak otwieram z pilota to wszystkie drzwi się otwierają z wyjątkiem kierowcy. Jak wcisnę przycisk zamykania drzwi na konsoli środkowej to wszystkie drzwi się zamykają, a jak chcę otworzyć to wszystkie się otwierają z wyjątkiem drzwi kierowcy. Słyszę jak syczy powietrze (kilka sek. ok 4-5sek.) gdzieś w okolicach zamka, tak jakby chciało wypchnąć-otworzyć rygiel (bolec -;) ten który widać w drzwiach). Rozebrałem już tapicerkę drzwi (bez problemu-jak ktoś chce to powiem jak zrobić to bezboleśnie ;-) ) i spędziłem dwa popołudnia na powolne delikatne odklejanie poszycia gąbkowego drzwi (masakra z tym klejem żeby nie uszkodzić gąbki.) Połowę gąbki z drzwi mam już odklejone.
Jak wymontować pompki do których dochodzą dwa wężyki (żółty i czerwony). Wiem że jeden jest od dociągania drzwi (chyba czerwony) a drugi od zamykania zamka (żółty) albo odwrotnie ?? Pytanie co teraz odkręcić i którędy wyjąć żeby sprawdzić czy to coś w zamku jest nie tak, czy pompka nie pracuje. Powietrze słyszę jak syczy przy próbie otwierania i to dość mocno, ale tak jakby nie miało siły wypchnąć "bolca" od zamykania drzwi. Szukałem , czytałem już wiele i nikt nie mówi którędy i jak się dostać do zamka i osprzętu schowanego w drzwiach. Pomoże ktoś? Nie jestem mechanikiem z zawodu, ale już z niektórymi sprawami sobie radziłem, gdzie mechanicy (np przy moim E-klasse W124 300D) nie chcieli się podejmować ze względu na czasochłonne szukanie problemu z podciśnieniem, a ja sobie poradziłem. Rozbierałem już różne drzwi ale nie chcę czegoś przez przypadek nie połamać lub odkręcić coś co jest zbędne w tej operacji. Prosiłbym o pomoc jeśli ktoś byłby uprzejmy ;-)








Podobne tematy Zwiń