Skocz do zawartości




- - - - -

[W124]Demontaż ramki tylnej szyby,jak?


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   mars121


  • Postów: 181
  • Na forum od: 28 kwi 2015
  • Miejscowość: Małopolska
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 30 października 2016 - 10:43

Witajcie.Szukam na forum i nie tylko i znajduję sprzeczne informacje. MB oddałem do lakiernika do kompleksowej renowacji i jest "problem". Chodzi mi o demontaż "złotej" ramki wokół szyby. Lakiernik twierdzi,że trudno ja zdjąc bez zniekształcania i trudno założyć bez wycinania (???) tylnej szyby. Byłem pewien,że jest klejona ale znalazłem info (także na tym forum),że jest na uszczelce (wciskana),jeśli jest tak w istocie to chetnie wyjąłbym ją przed lakierowaniem. Mam więc do was pytania:
1. Czy da się bez uszkadzania zdemontować "złotą" ramkę wokół szyby tylnej( przedniej też?) jeśli tak to jak to zrobić ?
2.Czy szyba tylna jest w końcu klejona czy wciskana na uszczelce (nie wyglada na to)?
3.Czy tylna ramkę(przednia też?) da się spowrotem zamontować bez wycinania szyby (jeśli jest klejona)?
4.Czy ktoś przeprowadzał ponowny montaż tej ramki i czy jest kłopotliwy,czy lepiej podwinąc uszczelkę przy ramce i tak pomalować?



#2 Offline   dario2002


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 lut 2013
  • Miejscowość: Mielec
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w124 200E

Napisano 30 października 2016 - 11:37

Witam. W w124 przy przedniej szybie listwy dachowe masz zapinane na zapinki na tzw wcisk, tak samo listwa górna poprzeczna. Podwaz najlepiej teflonowymi ryglami do demontażu tapicerek (do kupienia za parę złotych na Allegro) i odsskocza. Zamontujesz je bez wycinania szyby przedniej. Dodam tylko że jeżeli przednia szyba była wymieniana niefachowo to będzie tam korozja, dzieje się tak gdy po skrobaniu powłoki starego kleju do szyb nie zostanie zabezpieczona blacha farba antykorozyjną. Jak masz tam korozję to nawet się nie zastanawiaj tylko wycinaj szybę! Z tyłem jest problem. Odkreć liswy te pomiędzy słupkiem a blotnikiem, jak otworzysz drzwi tylne to masz tam wkręt na śrubokręt krzyrzakowy, jak to zdejmiesz odkreć wkręt od listwy szyby, potem przesuń zaslepkę ktora jest na środku na górze od strony dachu w lewo lub prawo tak żeby odsłonić łączenie listw. Zdejmij listwę od dołu przesuwając ja na zewnątrz karoseri nie do góry tylko w bok. Da się je zdjąć bez wycinania szyby ale pamiętaj że jak za mocno ją zegniesz to pojawią się poprzeczne ślady na powierzchni listwy takie mikro rozwarstwienia. I teraz do sedna nigdy mi się nie udało założyc tej listwy bez wycinania szyby. Wykonana jest z aluminium i ma rynnę montażową w kształcie ceownika głębokości około 4-5 mm zapinana na szybę.

Użytkownik dario2002 edytował ten post 30 października 2016 - 11:53


#3 Offline   dario2002


  • Postów: 23
  • Na forum od: 06 lut 2013
  • Miejscowość: Mielec
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w124 200E

Napisano 30 października 2016 - 20:56

Zagalopowałem się, nie musisz zdejmować listwy pomiędzy blotnikiem a słupkiem, wkręt jest pod uszczelka dolną szyby, ja osobiście zdejmuje ta listwę żeby nie uszkodzić na niej lakieru, resztę oklejam dookoła taśmą lakiernicza przed demontażem. Pisałem na szybko jak coś nie wiesz to pisz na priwat. Zawsze można porozmawiac przez teł.

#4 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 października 2016 - 22:47

Wyświetl postUżytkownik mars121 dnia 30 października 2016 - 10:43 napisał

MB oddałem do lakiernika do kompleksowej renowacji i jest "problem". Chodzi mi o demontaż "złotej" ramki wokół szyby. Lakiernik twierdzi,że trudno ja zdjąc bez zniekształcania i trudno założyć bez wycinania (???) tylnej szyby.
Skoro ma to być kompleksowa renowacja to szyba i tak jest do wyciągnięcia.

#5 Offline   mars121


  • Postów: 181
  • Na forum od: 28 kwi 2015
  • Miejscowość: Małopolska
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 października 2016 - 16:24

Dzięki za odpowiedzi. Może nie do końca sprecyzowałem z tą renowacją. Tzn owszem lakieruję całość ale nie traktuję tego jako inwestycji na przyszłość,czy lokaty kapitału. Robie co potrzeba a nawet więcej ale bez zbyt wielkiego komplikowania jeśli to nie jest konieczne Auto jest bez rdzy (10 lat temu zwieziony z włoch i znam wszystkich właścicieli od tego momentu)wiec nie bede raczej szyb wycinał. maluje też nie dlatego,że trzeba,ot chce go odświerzyć,zachować w zdrowym stanie blacharskim oraz pomalować wg własnej wizji. Nie maluję na oryginał. Całość idzie w 744 włącznie z listwami i zderzakami,może tez klamki (tu się zastanawiam). Kupiłem go dla funu a nie jako ołtarzyk. Często zmieniam samochody (zawsze mam więcej niz jeden aktualnie 3 ). Cieszy mnie samo przywracanie do stanu świetności. Większość aut sprzedałem znajomym (poniżej kosztów oczywiście)po namowach jeśli tylko pojawiła się w zasięgu jakas opcja kupna auta,które radochę. Jedni puszczają kasę w maszynach,inni przepijają,inni przepalą,czy też wydadzą na jakieś hobby. Ja auta kupuje dla samego "mania" :) .
wracając do tematu,jeśli rzeczywiście montaz po zdjęciu jest małomożliwy to chyba nie zaryzykuję. Swego czasu jak malowałem c124 (lakiernik) to listwy ściągał i założył choć nie wiem jak. Tyle,że to było kilkanaście lat temu i po tamtej lakierni nie ma już śladu. Chyba,że jest ktoś kto ma jakiś patent na zdjęcie i montaz tych listw bez uszkodzeń?

#6 Offline   mars121


  • Postów: 181
  • Na forum od: 28 kwi 2015
  • Miejscowość: Małopolska
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 01 listopada 2016 - 15:30

Jak się tak zastanowić nad sposobem mocowania listwy tylnej szyby,to logika podpowiada,że powinno się ją wysunąć raczej w górę a nie w bok.

#7 Offline   kalim


  • Postów: 81
  • Na forum od: 27 sty 2016
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 lutego 2017 - 10:57

Chciałbym się podpiąć pod temat. Mars121, ogarnąłeś ten temat ? Ja muszę wyciąć tylną szybę i właśnie nie mam pojęcia jak wyjąć te ramki chromowane. Ani drgną. Pomoże ktoś radą ?

#8 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 09 lutego 2017 - 11:04

Osobiście nie próbowałem jeszcze, ale szklarz co mi szybę wymieniał w Vito, mówił że tylne z W124 są wklejane już z ramką.

#9 Offline   kalim


  • Postów: 81
  • Na forum od: 27 sty 2016
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 lutego 2017 - 11:08

Dokładnie, wkleja się z ramką. Ale jak się wycina. Czy do wycięcia trzeba wyjąć ramkę, czy wycina się szybę razem z nią. Dasz mi kontakt do tego szklarza ?

#10 Offline   biszkopt


  • Postów: 887
  • Na forum od: 27 wrz 2013
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:124 300 CE-24

Napisano 09 lutego 2017 - 12:05

KRGlass na Żabikowskiej.
Ja zrozumiałem to tak, że jak się razem montuje, to w drugą stronę tak samo.

W moim w C124, to ramkę niestety poniszczyli, ale to inny zakład/fachowiec.

Użytkownik biszkopt edytował ten post 09 lutego 2017 - 12:07









Podobne tematy Zwiń