Skocz do zawartości




- - - - -

Prędkościomierz W126 i inne


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   siemianek


  • Postów: 3
  • Na forum od: 30 maj 2008
  • Miejscowość: Mława

Napisano 30 maja 2008 - 10:38

Witam.
Mam problem z prędkościomierzem w mercedesie w126 300D. Chciałbym dowiedzieć się skąd zegary biorą sygnał prędkości samochodu. Czy jest on w automatycznej skrzyni, jeśli tak to może ktoś wie w którym miejscu. Czytałem też gdzieś że z ABS ale na pewno nie bo abs działa dobrze. Proszę o pomoc.



#2 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 30 maja 2008 - 15:25

Nie bardzo się orientuję jak to jest zrobione w W126, ale myślę że specjalnie nie odbiega to od cywilizowanych rozwiązań z innych modeli ;-)
Zatem prędkościomierz jest napędzany linką podpiętą z drugiej strony do ślimaka w skrzyni biegów :piwo:

Jeżeli są jakieś problemy to:
a) sam licznik padł - ale jakoś się z tym jeszcze nie spotkałem (ale młody jestem :zeby: )
b) coś się stało z linką - gdy licznik działa, tylko "skacze" lub drga
c) padł ślimak - jeśli całkiem nie działa

EDIT:
Sorki, chyba w tym modelu jednak nie ma linki :oops: Sygnał o prędkości obrotowej wału jest przekazywany kabelkiem ze skrzyni :pig:
Wobec tego pozostaje opcja sprawdzenia styków i czujnika w ASB... Więcj nie doradzę bo sam mam linkę :D

#3 Offline   siemianek


  • Postów: 3
  • Na forum od: 30 maj 2008
  • Miejscowość: Mława

Napisano 30 maja 2008 - 20:22

z tego co widze to sa trzy jakies czujniki w skrzyni, jeden napewno cofania a te dwa pozostale, któreś napewno od prędkościomierza ale które??? no obadam sprawe ale chyba podejrzewam które, ale jesli ktos sie znajdzie zyczliwy to prosze o rade bo nie chce rozbierać zbytnio tego automatu
pozdrawiam








Podobne tematy Zwiń