Skocz do zawartości




Pismo z Niemiec


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kdd


  • Postów: 46
  • Na forum od: 08 sie 2016
  • Miejscowość: Dębnica Kaszubska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:300SE W140
  • Trzeci Mercedes:S500 W221
  • Inne auto:C180 W202

Napisano 10 grudnia 2016 - 11:54

Witam,

W sierpniu tego roku wracaliśmy z wakacji dwoma samochodami. Na jednej ze stacji tankowaliśmy dwa samochody na raz, do jednego LPG, do drugiego benzynę.

Pani kasjerka widziała nas wszystkich razem, tłumaczyliśmy jej, że ma skasować za oba samochody. Jak to w podróży, paragon wpadł do kupy wszystkich innych i nie były one sprawdzane po podróży.

Teraz po kilku miesiącach przyszło pismo do właściciela jednego z samochodu o popełnieniu Oszustwa przy tankowaniu według 263 StGB.

Co byście zrobili w tej sytuacji? Pisać do Niemców ostro i tłumaczyć, że było mówione i to nie nasza wina, że nie ogarnęła jasnej sytuacji(wszyscy z obu samochodów weszliśmy do stacji i rozmawialiśmy, siostra tłumaczyła po niemiecku, że jesteśmy razem)? Próbować się tłumaczyć? Zignorować raczej nie da rady, ktoś musiał za paliwo zapłacić.



#2 Offline   carl00s


  • Postów: 2 000
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 grudnia 2016 - 12:04

Napisac ladne pismo, opisac sytuacje i ze jest to nieporozumienie, zapewnic o swojej uczciwosci i wyrazic chec pokrycia wszelkich kosztow.
W odpowiedzi powinienes otrzymac pismo z propozycja kwoty oraz danymi do przelewu i na tym sprawa sie zamknie.

#3 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 10 grudnia 2016 - 12:40

Dokładnie. Skontaktować się pisemnie lub nawet sugerowałbym telefonicznie. Wziąć kogoś kto perfekcyjnie rozmawia w języku niemieckim nie bełkocząc :) Uregulować jak najszybciej należność. Przeprosić i powinno być po temacie. W innym przypadku jak będziecie uchylać się to w przypadku podróży do Niemiec podczas przypadkowej kontroli przez jakikolwiek patrol Policji niemieckiej będziecie mieli spore kłopoty i nie obędzie się na chwilowym tłumaczeniu i puszczeniu. Będzie zatrzymanie do wyjaśnienia. Właściciel pojazdu będzie widniał w ewidencji Policji jako przestępca. Jest to kradzież paliwa ze stacji cpn.

Użytkownik Leon90 edytował ten post 10 grudnia 2016 - 12:46


#4 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 grudnia 2016 - 13:00

Wyświetl postUżytkownik Leon90 dnia 10 grudnia 2016 - 12:40 napisał

stacji cpn


#5 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 10 grudnia 2016 - 15:02

kdd, Widzisz, tak to się wychodzi jak się jest człowiekiem nie uczciwym ,ja nie wierzę że zapłaciłeś za dwa auta i nie zauważyłeś że jakoś tak średnio 200zł za mało wyszedł paragon ,bo tankując dwa auta wiedziałeś mniej więcej ile będzie do zapłaty,oczywiście doszły jakieś drobiazgi parówki itd.Teraz powinnieś jechać osobiście na tą stacje zapłacić i przeprosić,i nigdy tak nie rób w przyszłości,przecież człowiek czy kto tam pracował musiał za ciebie zapłacić,nie pomyślałeś o tym?

#6 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 10 grudnia 2016 - 15:34

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 10 grudnia 2016 - 15:02 napisał

kdd, Widzisz, tak to się wychodzi jak się jest człowiekiem nie uczciwym ,ja nie wierzę że zapłaciłeś za dwa auta i nie zauważyłeś że jakoś tak średnio 200zł za mało wyszedł paragon ,bo tankując dwa auta wiedziałeś mniej więcej ile będzie do zapłaty,oczywiście doszły jakieś drobiazgi parówki itd.Teraz powinnieś jechać osobiście na tą stacje zapłacić i przeprosić,i nigdy tak nie rób w przyszłości,przecież człowiek czy kto tam pracował musiał za ciebie zapłacić,nie pomyślałeś o tym?

Podzielam wypowiedź. Tez takie mam odczucia, że było to na zasadzie "a może uda się", "przecież nikt z Niemiec nie będzie mnie ścigał w Polsce za kilka euro", "komu będzie chciało się w to bawić z dalekich Niemiec", "w Polsce jest bezkarność tu unia nie działa", "przecież to szwaby kasę mają" takie myślenie ma niejeden rodak będąc w Niemczech... a jednak sprawiedliwa niemiecka ręka chwyciła delikwenta w Polsce :)
Teraz wystarczy pierwsza lepsza rutynowa kontrola na drodze w DE i problemy gwarantowane. Tam niemiecka Policja nie bawi się jak nasza w Polsce.Nie zapłacisz kary nawet tej najmniejszej to odsiedzisz w trybie natychmiastowym. Auto będzie odholowane na parking policyjny. Dojdą koszty i będzie bolało.

Użytkownik Leon90 edytował ten post 10 grudnia 2016 - 15:42


#7 Offline   kdd


  • Postów: 46
  • Na forum od: 08 sie 2016
  • Miejscowość: Dębnica Kaszubska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:300SE W140
  • Trzeci Mercedes:S500 W221
  • Inne auto:C180 W202

Napisano 10 grudnia 2016 - 16:56

Absolutnie nic nie było umyślne. Paliwa dolewaliśmy mało, za oba samochody nie wyszłoby razem 200zł, dokupiliśmy coś do jedzenia i tyle. Nie ma co tak od razu oskarżać ;)

#8 Offline   carl00s


  • Postów: 2 000
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 grudnia 2016 - 17:10

Nie martw sie kolegami powyzej. Zrob jak mowie, ale nie na ostro, a normalnie, jak do ludzi. Wbrew pozorom nasi zachodni sasiedzi sa na to czuli, poki gadasz jak do ludzi to bedzie dobrze, a zacznij huczec, to jutro masz caly wehrmacht w skrzynce na listy.
Ale ogolnie nie powinno byc problemow jesli wyrazisz chec naprawy sytacji.


#9 Offline   Leon90


  • Postów: 849
  • Na forum od: 27 gru 2014
  • Miejscowość: Lubin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes W212

Napisano 10 grudnia 2016 - 17:19

Wyświetl postUżytkownik carl00s dnia 10 grudnia 2016 - 17:10 napisał

Nie martw sie kolegami powyzej. Zrob jak mowie, ale nie na ostro, a normalnie, jak do ludzi. Wbrew pozorom nasi zachodni sasiedzi sa na to czuli, poki gadasz jak do ludzi to bedzie dobrze, a zacznij huczec, to jutro masz caly wehrmacht w skrzynce na listy.
Ale ogolnie nie powinno byc problemow jesli wyrazisz chec naprawy sytacji.

Raczej cały Wehrmacht pod drzwiami :)

puk, puk...
- kto tam? :E
- to my koledzy z forum Mercedes :)
- ilu was tam jest ? :hooray:
- zweiundzwanzig ;P
- :/

Użytkownik Leon90 edytował ten post 10 grudnia 2016 - 17:21


#10 Offline   asmodeusz


  • Postów: 4
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 11 grudnia 2016 - 14:29

Wierzcie lub nie wierzcie, ale byłem w podobnej sytuacji. Zadzwoniłem na stację, podałem dokładnie datę kiedy będę znowu tamtędy jechał i zapewniałem że zapłacę. Tak zrobiłem. Niestety kosztowało mnie to jeszcze opłatę manipulacyjną €80, ale zapłaciłem bez targów.
Raczej nie próbuj się siłować, bo znajdą Cię i u nas w kraju, dzięki współpracy prawnej krajów UE.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk








Podobne tematy Zwiń