Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes ML W163 czy można jeżdzić bez wału przedniego.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   dawid51Gt


  • Postów: 72
  • Na forum od: 23 paź 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Napisano 14 grudnia 2016 - 18:48

Pytanie tak jak w opisie , próbuje zdiagnozować pewną drobną wibrację więc żeby wyelimonować to czy pochodzi od wału napędowego przedniego chce go zdjąć na chwilę i się przejechać .Pytanie czy auto nie zgłupieje bez walu w sensie elektronicznym a może nie wskazane jest to z jakiś przyczyn mechanicznych.Potrzebuje pojechać 60-70km/h .Auto coś ta wibruje jedyny na prawdę minimalny i bez znaczenia luz wymacałem dzisiaj na przednim wale tam w tym przegubie . To dosyć droga część plus wyważanie wału więc chciałbym uniknąć naciągnięcia się ta parę stówek bo różnie to bywa z tymi firmami niektórzy wezmą sprawdzą i uczciwie powiedzą chłopie jest dobrze nic nie bije itd a inni zrobią pełną regenerację dobrego wału z przegubem a kwestii problemu z wibracji nie zmieni to nic.
Może ktoś miał kiedyś problemy typu wibracje jakie opisałem we wcześniejszym poście :
http://mercedes.auto...ic.php?t=251008



#2 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 29 grudnia 2016 - 08:04

Wyświetl postUżytkownik dawid51Gt dnia 14 grudnia 2016 - 18:48 napisał

Pytanie tak jak w opisie , próbuje zdiagnozować pewną drobną wibrację więc żeby wyelimonować to czy pochodzi od wału napędowego przedniego chce go zdjąć na chwilę i się przejechać .Pytanie czy auto nie zgłupieje bez walu w sensie elektronicznym a może nie wskazane jest to z jakiś przyczyn mechanicznych.Potrzebuje pojechać 60-70km/h .Auto coś ta wibruje jedyny na prawdę minimalny i bez znaczenia luz wymacałem dzisiaj na przednim wale tam w tym przegubie . To dosyć droga część plus wyważanie wału więc chciałbym uniknąć naciągnięcia się ta parę stówek bo różnie to bywa z tymi firmami niektórzy wezmą sprawdzą i uczciwie powiedzą chłopie jest dobrze nic nie bije itd a inni zrobią pełną regenerację dobrego wału z przegubem a kwestii problemu z wibracji nie zmieni to nic.
Może ktoś miał kiedyś problemy typu wibracje jakie opisałem we wcześniejszym poście :
http://mercedes.auto...ic.php?t=251008

Możesz, nawet będzie to działać o ile nie zerwiesz przyczepności na którejś osi i nie zacznie działa 4-matic gdyż może zablokować któreś z przednich kół i może doprowadzić do jakiegoś bardzo niekontrolowanego poślizgu. Możesz na przykład odłączyć czujnik obrotu kół przednich - powinien złapać błąd i odłączyć ETS :)

#3 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 02 stycznia 2017 - 11:33

Sprawdziłem i siebie to nie działa... Poprzedniego posta nie mogę usunąć....

Napisałem tak dlatego, że przy Audi to działało, ale tam był Torsen...








Podobne tematy Zwiń