Skocz do zawartości




Profesjonalna renowacja wózka domorosłego majsterkowicza


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   tato81


  • Postów: 623
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 grudnia 2016 - 15:55

Koledzy muszę się wam pochwalić swoim pracami nad samochodem. Poszedłem po rozum do głowy. A przekonał mnie jeden kolega z forum. Otóż przekonany byłem iż mam najzdrowszego W201 na świecie, w końcu zęby na starych mercedesach zjadłem. Z zewnątrz się świeci to cóż złego może się dziać w środku. Kolega ten przekonywał i przekonuje w każdym poście tego forum powtarzając jak mantrę „wózek”, „Wózek” i ‘WÓZEK”. Wchodzę do galerii nowego kolegi a tam wypowiedź; „auto fajne ale bleee bo wózka nie ściągnąłeś”. Wchodzę w zakup kontrolowany – a tam; „auto bleee bo nie dali zdjęć wózka - pewno zgnity." I czego dowiedziałem się na tym forum? Każdy 20 letni mercedes musi zostać poddany renowacji wózka! Każdy! Nie ważne czy zapłaciłeś za auto 2 czy 20 PLN. Jeśli oczywiście chcesz mieć cacy auto i nie chcesz być wyszydzony na forum. A to co z tego że rudej z zewnątrz nie widać. Jest w środku – od środka żre rdza go na pewno. I oczywiście gdzie gnieździ się ruda? Tylko na wózku – tylko pod wózkiem. Tylko tam. A rudą trzeba wygonić. Postanowiłem to sprawdzić na przykładzie swojego W201 za którego na starcie wyłożyłem sporą sumę ojraków i w którą na starcie włożyłem zbyt mało. Postanowiłem to zmienić. 24 grudnia przywitał mnie wspaniałymi opadami śniegu. Od rana przebierałem nogami gdyż w planach po kolacji wigilijnej miałem wizytę w swojej stodółce i demontaż mojej gwiazdki. Od razu po rodzinnej konsumpcji kolacji udałem się do garażu. Zaopatrzyłem się w zestaw niezbędny: Czteropak piwa, komplet kluczy i tak zachwalany przez niektórych kolegów z forum magiczny specyfik będący lekarstwem na wszelakie bolączki mercedesa.

Dołączona grafika

No jeśli i mój Mercedes ma być cacy to zrobię to myślę sobie. I tak zabrałem się do dzieła. Ponieważ nie za bardzo wiem jak trzymać klucze, a do tego auto podniesione było na pachołkach zrobionych naprędce z pieńków drewna, ściągniecie wózka zajęło mi całą noc. To co tam odkryłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Co ja będę pisał, spójrzcie sami na zdjęcia, ruda byłą wszędzie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Objedzony kolacją wigilijną, opity czteropakiem piwa i zmęczony nocnym mocowaniem z wózkiem chwyciłem za wałek malarski i zacząłem babrać minią. Kiedy już pół auta było zapaćkane i ja przy okazji – stwierdziłem że łatwiej pójdzie pędzelkiem. Efekt widać było gołym okiem, spójrzcie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wózek był gotowy do ponownego założenia na auto.

Dołączona grafika

Ojciec wszystkiego doglądał i doszliśmy do wniosku że to W KOŃCU 20 letnie auto jak gadał specjalist i lepiej by było ściągnąć cały lakier – tam musi być przecież również ruda. To co zobaczyłem po zdjęciu całego lakieru – przeraziło mnie. A więc mieli rację, pisali prawdę:

Dołączona grafika

Taka refleksja – dla osób poszukujących swojego wymarzonego MB, starego jak to mawiają, lepiej szukać rdzawej ruiny bo jak widzicie na moim przykładzie remont was i tak nie ominie

Użytkownik tato81 edytował ten post 26 grudnia 2016 - 15:59




#2 Offline   AiM


  • Postów: 932
  • Na forum od: 21 sie 2016
  • Miejscowość: Gdzie oczy poniosą, a Benz zawiezie ;)
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1986
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Własne nogi

Napisano 26 grudnia 2016 - 19:13

No i pięknie :grinhihi:
Zrobisz mój też tak ładnie? :E
Kolor aby MB? Bo nie wydaje mi się. Ale znam kogoś kto lubi czerwień "pod spodem" :old:
A te paski, które tu chyba pełnią role zawieszenia, też wymieniłeś? :D

#3 Offline   carl00s


  • Postów: 2 000
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 grudnia 2016 - 22:12

Od wiekow w Panstwie Polskim jest obsadzane stanowisko pajaca.
Od wiekow pajac stara sie zabawiac tlumy, usilnie walczy o poklask i o uwage dla swej miernej persony, oslaniajac brak wlasnej madrosci karykaturami przywar innych.

Gratuluje tato, zdobyles kolejne punkty.
Jestes miszczem, podobnie jak przynajmniej 10 tobie podobnych w przeszlosci.
Czujes sie wyjatkowy dzieki swojej tworczosci?
Uwazasz sie za wyjatkowego, bo dales popis mniej wiecej podobny jak juz niejeden w histori...

A teraz juz na powaznie i calkiem serio: jestes moim osobistym numerem 1 w opuszczeniu grona jeszcze przed swietem kroli. No, biegnij do administracji na skarge,tylko wytrzyj gile spod nosa, bo o ile pamietam, to raczej to ich brzydzi.








Podobne tematy Zwiń