Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] buczenie w tylnej części samochodu


89 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   malyjunak


  • Postów: 424
  • Na forum od: 26 paź 2007
  • Miejscowość: Trzcianka

Napisano 30 maja 2008 - 22:59

Ostatnie zaczeło dokuczać mi buczenie w tylnej części samochodu. Buczenie pojawia się na 2 i 3 biegu tak do 50km. Puźniej jest cicho. Sytuacja zupełnie odwrotna do wybombanego mostu. Sytuacja pogorszyła się po wymianie łącznika skrzyni z wałem . W moście jest ładny czysty olej. Most bez luzów. Ten dokuczliwy odgłos może byś spowodowany zuzytą podporą wału?? Czy warto wymieniać olej??



#2 Offline   Rob


  • Postów: 5 137
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Busko Zdrój i okolice
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E124 300D 24V
  • Trzeci Mercedes:E211 2.7 CDI
  • Inne auto:Partner 1.6 HDI

Napisano 30 maja 2008 - 23:04

malyjunak napisał:

Sytuacja pogorszyła się po wymianie łącznika skrzyni z wałem .

Z mojego doświadczenia. Jeżeli coś się wymienia w układzie skrzynia-dyfer najlepiej rwać wszystkie przeguby, podpora itd. Wymieniając jeden przegub usztywnia się układ w jednym punkcie, a reszta dostaje jeszcze bardzie po dupie, co nasila ich zużycie i powoduje szybsze zużycie części wymienionej.

#3 Offline   Mayhem 190d


  • Postów: 99
  • Na forum od: 29 maj 2009
  • Miejscowość: Jarocin

Napisano 31 maja 2009 - 22:12

Podpinam się pod ten temat. Posiadam W201 2.0d(4 biegi). W aucie jest cicho poza(no właśnie) buczeniem na 4 biegu od 60 do 80 km\h. Nie posiadam tłumika drgań wału napędowego. Czy to jest przyczyna? Czy może poprostu prędkość za mała na 4 biegu? Od 90km/h do 120km/h poziom chałasu wewnątrz auta nie zmienia się. Mam dodatkowe wygłuszenie grodzi za silnikiem i przestrzeni pod nogami kierowcy i pasażera(maty APP) oraz wykleiłem drzwi tymi matami. Denerwuje mnie tylko ten rezonans(buczenie). Naprawdę nie mam pomysłu co jest tego przyczyną(może tak poprostu jest)? Dodam tylko ,że przy 100km/h(4-bieg) w aucie jest super cicho(radio ustawione na min słychać wyraźnie) a jadąc na 4 biegu 70km/h jest to nieznośne buczenie ,dudnienie. Proszę o poradę.

#4 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2009 - 22:34

Jak to nie posiadasz tłumika drgań?Na pewno do sprawdzenia całe przeniesienie napędu a na pierwszy ogień łącznik. Oraz poziom oleju w moście. A jeśli to nie pomoże to łożyska mostu.

#5 Offline   Mayhem 190d


  • Postów: 99
  • Na forum od: 29 maj 2009
  • Miejscowość: Jarocin

Napisano 01 czerwca 2009 - 08:27

Nie mam zamontowanego tłumika drgań. Pewnie się rozleciał i poprzedni właściciel jeździł bez. Ja zamówiłem i może jutro dotrze. Myślę jednak ,że to nie jest przyczyna. Łąznik wymieniłem, olej w moście też.

#6 Offline   romek


  • Postów: 539
  • Na forum od: 31 sie 2007
  • Miejscowość: Tychy
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W210

Napisano 01 czerwca 2009 - 10:44

Mayhem 190d napisał:

Nie mam zamontowanego tłumika drgań.
To jest przyczyna buczenia, jakby go tam miało niebyć to producent by poczynił oszczędności i nie montował tłumika .

#7 Offline   Mayhem 190d


  • Postów: 99
  • Na forum od: 29 maj 2009
  • Miejscowość: Jarocin

Napisano 08 czerwca 2009 - 16:33

Dzisiaj zamontowałem tłumik drgań. I nareszcze efekt buczenia zniknął :mrgreen: Jestem naprawdę wery happy. Było trochę roboty ,musiałem odkręcić wał z obydwu przegubów i zdjąć podporę. Wał wtedy cofnął się wystarczająco ,żeby można było włożyć tłumik.

#8 Offline   marooooo5


  • Postów: 160
  • Na forum od: 14 lis 2009
  • Miejscowość: lodz

Napisano 03 stycznia 2010 - 10:46

Koledzy mam pytanie bo przeczytalem wszystko i nawet bylem w ASO i nadal nic nie wiem
Problem jest taki-pczynajac na dwojce az do czworki wlacznie jak jade z mala predkoscia obrotowa silnika(tak do 2000 obr/min)buczy mi strasznie tak jakby z mostu-ale dzieje sie tak tylko jak jade ze stala predkoscia,jak przyspieszam bac puszczam gaz-nie buczy.Nie buczy tez jak na obrotomierzu mam powyzej 2000obr/min...
co to do diabelka moze byc???wszystko sprawdzone-olej w moscie nowy a wyje tak nadal...
Koledzy-ma ktos jakies pomysly???

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 03 stycznia 2010 - 12:36

Uważam jednak, że wskazanie jest na most(ale to tylko ogólny wniosek -obym nie miał racji). Te maksymalne 2000rpm o jakich piszesz można uznać za obroty "przelotowe na trasie"/"spokojne w mieście", a więc najczęściej używane przy założeniu spokojnej i dostojnej eksploatacji wiekowego diesla. Przy takich obrotach występuje określone naprężenie i współdziałanie elementów przeniesienia napędu co oczywiste, a że występuje często dochodzi do wzmożonego zużycia/wytarcia rzeczonych elementów właśnie w tym zakresie pracy -objawia się to również dźwiękiem(np. buczenie). Najzwyklej rzecz biorąc elementy zębate przy stałej prędkości napierają na siebie w nieco inny sposób niż przy przyśpieszaniu czy hamowaniu silnikiem/zwalnianiu -pokrywa się to zresztą z Twoimi obserwacjami. Nieco zbliżone zagadnienie do "wyjący wsteczny" w wielu autach -najrzadziej używany, więc i najmniej ułożony, wypracowany to i nieco wyje. Oczywiście nie mówię o kompletnie zjeżdżonym, aucie, gdzie "wyje wszystko" ;-) .
Możesz zerknąć na podwieszki główki mostu(trzy sztuki). Wypracowane mogą przenosić mocniej dźwięki od mostu plus mogą stukać.
A co z podwieszką wału? Próbowałeś jakoś zweryfikować jej sprawność? Zdecydowanie może być przyczyną hałasu i to naprawdę głośnego, a jej diagnostyka bywa mocno utrudniona. Samą gumę łatwo stosunkowo obejrzeć ale już stan łożyska ocenić... :ok:

#10 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 03 stycznia 2010 - 18:03

No racja -jakoś mi to umknęło :oops: . Dobrze, że zerknąłeś :slinka:








Podobne tematy Zwiń