Skocz do zawartości




EKSPEDYCJA STUTTGART PL-2008 Ogólnopolska wyprawa do źródeł


42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   SHADI


  • Postów: 78
  • Na forum od: 15 lut 2008
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2008 - 08:04

Witam. Mam zaszczyt zaprosić Sznownych Forumowiczów tego chyba najbardziej prężnego Forum w Polsce na imprezę noszącą nazwę "EKSPEDYCJA STUTTGART PL-2008". Jest to impreza dedykowana do tykich ludzi jak Wy- pasjonatów i fanów MARKI MERCEDES. Wyprawa ta jest autoryzowana przez DAIMLER A.G. i znajdzie się w oficjalnym kalendarzu imprez markowych na ten rok. Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie Ekspedycji pod adresem www.ekspedycja2008.republika.pl Dodam tylko, że w planie jest między innymi oprócz muzeum, zwiedzanie fabryki w poszerzonym zakresie, oraz rozegranie konkurencji sprawnościowych na torze fabrycznym i wiele innych atrakcji. Nad imprezą pracuje zaangażowana grupa kilku osób z doświadczeniem w tej materii.
Zapraszam. SHADI



#2 Offline   MEN


  • Postów: 728
  • Na forum od: 11 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 2,3k

Napisano 31 maja 2008 - 08:21

super sprawa!!! bardzo podoba mi sie ten pomysl.

termin zbyt daleki (wrzesien jak dobrze rozumiem) bym w tej chwili sie okreslił ale bede sledził temat :(

#3 Offline   SHADI


  • Postów: 78
  • Na forum od: 15 lut 2008
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2008 - 08:32

Dzięęęę kuuuuu jjjjjeeeee myyyyyy !!

#4 Offline   Pepis


  • Postów: 572
  • Na forum od: 21 wrz 2007
  • Miejscowość: Zamość
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 maja 2008 - 09:09

SHADI, mojew zdanie znasz !

Chłopaki szaCUN i pełen zakres mojej pomocy macie :(


coupeee! :(

#5 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 31 maja 2008 - 13:06

Wow SHADI, to naprawdę genialna idea. Przez chwilę myślałem, że termin już na starcie mi nie odpowiada, ale jednak sesja poprawkowa się kończy 3 dni wcześniej :) Pozostaje tylko inna kwestia. Czy szary zwykły diesel też ma prawo tam jechać, czy nawet formularza nie wysyłać? :-P No dobrze, koniec tych żartów. Właściwie to chodzi mi o to, czy nie będąc pewien 100% udziału można wysłać zgłoszenie? Czy jeśli zostanie się wybranym jako jeden z 50 to czy jest jeszcze z tego droga odwrotu? Wrzesień to termin bardzo odległy i nie jestem w stanie powiedzieć ani dziś, ani za miesiąc czy na pewno będę w stanie pojechać. Bardzo chciałbym zabrać ojca, a jeśli nie dostanie urlopu to raczej fiasko. PS: Jak oceniany jest stan auta, jeśli na formularzu wpisuje się tylko jego dane? :) No i ostatnia sprawa - czy te naklejki są konieczne? Profesjonalnie czy nie, papranie lakieru jakimiś klejami przyprawia mnie o dreszcze ;-)

EDIT:

No to teraz się doczytałem czegoś nie fajnego.. "Każdy winien mieć CB" :roll: CB to do Ducato się nadaje, a nie do zadbanego i wychuchanego auta.. A może być "łoki-toki"? :)

Co do oceny stanu auta też już się doszukałem! :)

#6 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 31 maja 2008 - 14:26

Te cb-radio i naklejki też mnie trochę przestraszyły, ale chyba nie będzie tak źle :-P Ja zmierzam jechac, już się zgłośiliśmy, no i jesteśmy w trakcie powiększania ekipy użytkowników modelu R129 SL na tą wyprawę. Pomysł genialny, mam nadzieję że i cały wyjazd też wypali. :)

#7 Offline   SHADI


  • Postów: 78
  • Na forum od: 15 lut 2008
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2008 - 14:35

Tym razem jeszcze postaram się odpowiedzieć tutaj na łamach forum na pytanie, lecz nie chcę używać forum do takich spraw aby nie rozzłościć "miłościwie nam panujących Modów". Zatem: czy po zgłoszeniu jest się zobowiązanym... Odp: NIE. otrzymanie numeru startowego podzielone jest na 3 etapy: 1. zgłoszenie wstępne na e-mail ze zdjęciem, etap 2: jeżeli ilość chętnych przekroczy możliwości organizacyjne wówczas powołana będzie komisja (niewylkuczone że z osób uczestników nie związanych z organizatorem) która wybierze auta do startu; etap 3: organizator ogłasza imienną listę startową i zaprasza do udziału w imprezie a uczestnik ma obowiązek ODESŁANIA PODPISANEJ KARTY UCZESTNICTWA I WPŁATY WPISOWEGO NA KONTO ORGANIZATORA. Pierwszy etap planujemy zakończyć do 30.06.2008 a ostatni 3 etap będzie zakończony do 30 lipca. Jeżeli coś się komuś pozmienia, wypadnie itp. to nie wpłaca, nie wysyła i nie jedzie. Wówczas komisja uzupełni miejsca kolenymi chętnymi z listy.
Co do odległego terminu... Pragnę powiedzieć, że zorganizowanie takiej imprezy wymaga czasu. Nie da się powiedzieć o tym tydzień wcześniej. Z drógiej strony masz 3 miesiące aby sobie wszystko tak przygotować że by było ok. Czytając forum często widzę wpisy: GDYBYM WIEDZIAŁ WCZEŚNIEJ TO BYM POJECHAŁ... Teraz wiadomo 3 miesiące wcześniej.
Kolejny wątek Twojego pytania: Czy skromny diesel, czy stary, czy nowy, ?? Nie ważne. Zadbany, kochany, jedyny, MÓJ!! z zakochanym w nim kierowcą!! To jest warunek. LPG też może jechać... (ufff mam szansę pojechać swoim)... Chcę zapewnić wszystkich czytających, że nie zamierzam dzielić mercmaniaków na lepszych i gorszych. W pewnym sensie sprawa budzi spore kontrowersje również w gronie organizatorów, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jeżeli dojdzie do wyborów dokonywanych przez Komisję i tak kogoś możemy skrzywdzić. Dlatego też drógim kryterium jest kolejność zgłoszeń.
I na końcu odniose się do tematu CB i naklejek. CB naprawdę ułatwia poruszanie sie w kolumnie. Jeżeli ktoś podjedzie na start bez radyjka to napewno nie będzie usunięty z listy startowej, lecz jako odpowiedzialny za wszystko apeluję: to żadna chańba mieć antenę, a naprawdę komunikacja jest ważna. Nikt chyba nie spodziewa się że 49 aut będzie szukać parkingu w centrum Stuttgartu bo 1 autko na światłach zostanie... Naklejki: naklejki muszą być z kilku powodów: łatwe rozpoznanie uczestnika ekspedycji, oprawa medialna i co ważne loga sponsorów. Pragniemy jako organizatorzy maksymalnie ciąć ostateczną cenę dla uczestnika. Bez sponsorów nie będzie to możliwe, ale oni dając kasiorę chcą w zamian... Wiadomo. Jednakże przemyślimy możliwość oklejenia aut na szybie a nie na lakierze. Nie obiecuję zmian - obiecuję że przegadamy temat.
Jeżeli udzieliłem Ci przyjacielu wystarczających informacji na zadane pytania to się cieszę. Jeżeli mogę pomóc w czymś więcej zapraszam na rozmowę telefoniczną. Numer do mnie jest ogólnie dostępny na stronie EKSPEDYCJI. Pozdrawiam. SHADI

#8 Offline   marcin1


  • Postów: 113
  • Na forum od: 15 maj 2007
  • Miejscowość: Piastów

Napisano 31 maja 2008 - 14:57

uważam pomysł za świetny i zamierzam wysłac zgłoszenie tlyko nie wiem jeszcze czy jeśli jechać to coupe czy 500.... :) i jeszcze trzeba znaleźć pilota :)

#9 Offline   luki79


  • Postów: 566
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Wieliczka
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 31 maja 2008 - 17:01

niesamowita sprawa i genialny pomysł!!!
Mam jedno pytanie, skoro już na łamach forum rozmawiamy: czy data końca czerwca na pierwszy etap jest już sztywnie ustalona - czy nie można by jej przeciągnąć np do połowy lipca? A jeśli nie, to czy jest szansa wysłać maila zgłoszeniowego po 30 czerwca i nie zostać odrzuconym?

#10 Offline   SHADI


  • Postów: 78
  • Na forum od: 15 lut 2008
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 maja 2008 - 17:09

Naprawdę wydaje mi się że wszystko opisałem dokładnie powyżej. A jeśli potrzebne inne albo więcej info naprawdę polecam oficjalną stronkę www.ekspedycja2008.republika.pl








Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post