Skocz do zawartości




- - - - -

[w163] Nie działające fotele i lusterka


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   gargus888


  • Postów: 28
  • Na forum od: 16 sty 2017
  • Miejscowość: Kluszkowce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 300td
  • Trzeci Mercedes:w163 2.7 CDI
  • Inne auto:Audi a3 1.6

Napisano 16 stycznia 2017 - 09:42

Witam wszystkich . Mam mały problem z ML 2.7cdi 2002r i nie działa w nim światło w środku, fotele się nie poruszają i lusterka się nie składają ale można je ustawiać i nie zamyka się z pilota a kluczyk nie pasuje do zamków ( podczas jazdy się zamykają i po zatrzymaniu się otwierają ) . Z tego co czytałem może to być moduł komfortu ( gdzie on jest ). Czy może być jakaś inna przyczyna ?
Ewentualnie czy jak to ten moduł to wystarczy kupić takiego samego i będzie wszytko grało czy muszę jakoś to zaprogramować bo z tego co się doczytałem jest tam coś od immobilizera :(

Pomożecie w tym małym ale problematycznym problemie :)
pozdrawiam

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 16 stycznia 2017 - 12:27




#2 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 16 stycznia 2017 - 10:49

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 16 stycznia 2017 - 09:42 napisał

Witam wszystkich . Mam mały problem z ML 2.7cdi 2002r i nie działa w nim światło w środku, fotele się nie poruszają i lusterka się nie składają ale można je ustawiać i nie zamyka się z pilota a kluczyk nie pasuje do zamków ( podczas jazdy się zamykają i po zatrzymaniu się otwierają ) . Z tego co czytałem może to być moduł komfortu ( gdzie on jest ). Czy może być jakaś inna przyczyna ?
Ewentualnie czy jak to ten moduł to wystarczy kupić takiego samego i będzie wszytko grało czy muszę jakoś to zaprogramować bo z tego co się doczytałem jest tam coś od immobilizera :(

Pomożecie w tym małym ale problematycznym problemie :)
pozdrawiam

To jest sterowane przez AAMII - tam jest zaprogramowane wszystko więc wymiana na inny to tylko przez kogoś SD...

Sprawdź bezpieczniki to po pierwsze,
kluczyk u mnie też nie obracał bębenków w drzwiach, ale WD40 i trochę cierpliwości i ruszyło :) po prostu się zapiekły :)
Zobacz na YT jak nauczyć auto nowego kluczyka - teraz jestem w pracy więc nie wskażę Ci właściwego, chyba, że dopiero wieczorem.

Na razie tyle mogę pomóc.

#3 Offline   gargus888


  • Postów: 28
  • Na forum od: 16 sty 2017
  • Miejscowość: Kluszkowce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 300td
  • Trzeci Mercedes:w163 2.7 CDI
  • Inne auto:Audi a3 1.6

Napisano 16 stycznia 2017 - 16:34

Właśnie szukałem tego jak się koduje znalazłem np.
1.włożyć kluczyk i przekręcić stacyjkę w położenie zapłonu,po około 10s cofnąć z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki.
2.na pilocie nacisnąć i przytrzymać przycisk zamykania,jednocześnie klikając pięć razy przycisk otwierania drzwi.
3.po tych czynnościach powinien zsynchronizować się.
lub
zamknąć drzwi następnie naciśnij na piloci otwórz dwa razy i włóż kluczyk do stacyjki i włącz zapłon na jakieś 15 sekund i tą czynność naciśnięcia i włączenia zapłonu musisz wykonać w ciągu 30 sekund .
I nic ani to ani to :/ czy to nie jest to czy źle to robie

#4 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 16 stycznia 2017 - 18:44

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 16 stycznia 2017 - 16:34 napisał

Właśnie szukałem tego jak się koduje znalazłem np.
1.włożyć kluczyk i przekręcić stacyjkę w położenie zapłonu,po około 10s cofnąć z powrotem i wyjąć kluczyk ze stacyjki.
2.na pilocie nacisnąć i przytrzymać przycisk zamykania,jednocześnie klikając pięć razy przycisk otwierania drzwi.
3.po tych czynnościach powinien zsynchronizować się.
lub
zamknąć drzwi następnie naciśnij na piloci otwórz dwa razy i włóż kluczyk do stacyjki i włącz zapłon na jakieś 15 sekund i tą czynność naciśnięcia i włączenia zapłonu musisz wykonać w ciągu 30 sekund .
I nic ani to ani to :/ czy to nie jest to czy źle to robie

Jeżeli nie uda Ci się po kilku próbach to faktycznie może oznaczać problem z AAM... Nie wiem czy ktoś poza A$O na to coś poradzi :(

#5 Offline   gargus888


  • Postów: 28
  • Na forum od: 16 sty 2017
  • Miejscowość: Kluszkowce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 300td
  • Trzeci Mercedes:w163 2.7 CDI
  • Inne auto:Audi a3 1.6

Napisano 17 stycznia 2017 - 21:52

Dziś próbowałem jeszcze raz i udało się tylko,że mrugnęły kierunkowskazy i zamknęło się ale już musiałem otworzyć tym przyciskiem z podłokietnika ale później nic nie dawało się zrobić :( .
A czy to normalne jak zamknę wszystkie drzwi od środka to zamkiem otworze ale nie zamknę tylko jedne ?
Nie zauważyłem wczoraj ale dziś po tym wszystkim światła w środku działają :hooray:

#6 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 17 stycznia 2017 - 22:30

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 17 stycznia 2017 - 21:52 napisał

Dziś próbowałem jeszcze raz i udało się tylko,że mrugnęły kierunkowskazy i zamknęło się ale już musiałem otworzyć tym przyciskiem z podłokietnika ale później nic nie dawało się zrobić :( .

A to może po prostu kluczyk jest uszkodzony? Przyciski wyruchane, bateria zalana lub słaba?

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 17 stycznia 2017 - 21:52 napisał

A czy to normalne jak zamknę wszystkie drzwi od środka to zamkiem otworze ale nie zamknę tylko jedne ?

Jeżeli mówisz o zamku z zewnątrz to tak - możesz zamknąć tylko jedne drzwi a otwiera się wszystko - z jednej strony rozwiązanie kłopotliwe, ale z drugiej to było przewidziane tylko jak awaryjne więc w sytuacji gdy samochód jest uszkodzony może to mieć sens...

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 17 stycznia 2017 - 21:52 napisał

Nie zauważyłem wczoraj ale dziś po tym wszystkim światła w środku działają :hooray:
A to może po prostu coś gdzieś nie styka :) rozebrać, pooglądać bezpieczniki, przekaźniki i wtyczki - może gdzieś dostała się woda i trzeba po prostu przeczyścić :)

Taki mały hint - światła na środku podsufitki i podświetlenie nóg do wsiadania (nie do wysiadania w drzwiach) musi mieć obie żarówki sprawne aby działało poprawnie, przy jednej przepalonej AAM głupieje...

#7 Offline   gargus888


  • Postów: 28
  • Na forum od: 16 sty 2017
  • Miejscowość: Kluszkowce
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 300td
  • Trzeci Mercedes:w163 2.7 CDI
  • Inne auto:Audi a3 1.6

Napisano 31 stycznia 2017 - 09:22

Wyświetl postk0niu86 napisał:

Powiedz czy AAMII można kupić z innymi numerami seryjnymi , na co mam zwrócić uwagę przy kupnie ,
(ile taki zabieg wymiany może kosztować )

#8 Offline   k0niu86


  • Postów: 287
  • Na forum od: 17 sty 2012
  • Miejscowość: Rzeszów / Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ML320 W163

Napisano 09 lutego 2017 - 09:16

Wyświetl postUżytkownik gargus888 dnia 31 stycznia 2017 - 09:22 napisał

Powiedz czy AAMII można kupić z innymi numerami seryjnymi , na co mam zwrócić uwagę przy kupnie ,
(ile taki zabieg wymiany może kosztować )

Musisz niestety zapytać w A$O :( tam są zakodowane kody kluczyków. Może jakbyś kupił AAM z kluczykami to jakoś by się udało, ale nie jestem pewny...








Podobne tematy Zwiń