Skocz do zawartości




- - - - -

[S124] Problematyczna elektryka (podświetlenie / wycieraczka tył / oświetlenie)


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   emerfau


  • Postów: 10
  • Na forum od: 23 gru 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 stycznia 2017 - 20:45

Hola :)

W piątek odebrałem S124 220TE. W czasie jazdy próbnej wszystko działało jak należy (oprócz pewnych rzeczy, na które się godzę i ogarnę we własnym zakresie). Oczywiście drobne usterki zaczęły wyłazić po dokonaniu transakcji. W sumie nie wiem, czy to przez temperatury na zewnątrz (wszak zima :) ), ale koniec końców to przecież i tak ma działać.

Krótko i na temat:

  • Tylna wycieraczka raz działa, raz nie. Dla przykładu - teraz działa, ale parę dni temu wycieraczka zatrzymywała się w połowie szyby. Ożywała po odgięciu jej od szyby (przy włączonym przełączniku), ale nie sądzę, by miało to jakiś związek.

  • Podświetlenie deski rozdzielczej (brak prawej żarówki) i konsoli centralnej. Ściemniacz nie kontaktuje. Do wymiany? Żarówka pewnie tak, ale co z tym ściemniaczem?
  • Przełącznik wewnętrznego oświetlenia (z tyłu) raz działa, raz nie, ale głównie nie.

Zaglądałem w skrzynkę bezpieczników oraz w przekaźniki. Czysto i schludnie. Bezpieczniki wyglądają na zdrowe (ale nie wyjmowałem, nie czyściłem), przekaźniki również.

Popchnijcie mnie w dobrą stronę, pls.

Z góry dzięki.



#2 Offline   markslew


  • Postów: 2 342
  • Na forum od: 02 kwi 2011
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW Vento 1.9 TDi

Napisano 24 stycznia 2017 - 21:03

Zamykam bo:

II.IV W jednym temacie poruszaj TYLKO jeden problem.

II.V Przed napisaniem nowego tematu zapoznaj się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń, skorzystaj z wyszukiwarki, a także sprawdź, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się już w dziale FAQ. Jeżeli istnieje już temat traktujący o Twoim problemie lub zbliżonym - nie zakładaj nowego, kontynuuj już istniejący.


http://mb201-124.eu/...na-wycieraczka/

http://mb201-124.eu/...zej-nie-dziala/








Podobne tematy Zwiń