Skocz do zawartości




[W124] MaciekFLEX 4.2E 1994 r.


123 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   MaciekFLEX


  • Postów: 66
  • Na forum od: 08 lut 2017
  • Miejscowość: Kłodzko
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo V60

Napisano 05 marca 2017 - 22:35

Witam Wszystkich,

Noooo dobra, zakładam swoją prezentację. Już nic nie piszę u Maćka i Emila, co mają te czarodziejskie modele ;) .

Rok 1994
przebieg 193 tys. mil
pochodzenie Szwecja, wcześniej był w USA

Jeszcze sam nic przy nim nie robiłem ponieważ po zakupie (1.luty) wstawiłem do kolegi mechanika na tzw. obsługę techniczną (filtry, wszystkie możliwe płyny, tarcze, klocki, świece, kopułki i inne potrzebne rzeczy).Po kilku dniach pękła mi chłodnica... poprosiłem o bardziej szczegółową analizę stanu i okazało się, że przednia sprężyna też jest pęknięta :) Dostawa oryginalnych ASO przewidziana jest na maj 2017, zamienników oraz używek brak. Zmuszony byłem zakupić kompletne H&Ry i mam nadzieję, że nie będzie wyglądał zbyt...odlotowo. Jutro go odbieram i mam nadzieje, że mi już nic nie wywinie.

Poniżej zamieszczam fotki zrobione przez poprzedniego właściciela (sam jeszcze nie robiłem wartych publikacji):

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika



Nie chce go za nic chwalić, bo jest kapryśny ;)

Wolę skupić się na wadach i rzeczach do zrobienia:

-usuniecie kilku miejsc (typowych) z rdzą
konserwacja podwozia,
-malowanie kilku elementów (ktoś go skatował polerką i ma po 20-30 mikronów) lub malowanie całego nadwozia
-renowacja felg
-wymiana chińskich lamp
-renowacja skór, drewienka na konsoli
-antena elektryczna - zastanawiam się nad oryginalną nie wysuwaną ze wzmacniaczem które były do gsm - może ktoś ma do sprzedania ?
-wymiana siłownika od centralnego w klapce od zlewu

I pewnie wyjdzie jeszcze mnóstwo innych wad do usunięcia...

Jak go odbiorę i trochę ogarnę to wrzucę kilka fotek.

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 06 marca 2017 - 09:11




#2 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 06 marca 2017 - 09:55

Kolorystyki wnętrza to Ci "zazdraszczam". Dużo fajniejsza niż szara.

#3 Offline   MaciekFLEX


  • Postów: 66
  • Na forum od: 08 lut 2017
  • Miejscowość: Kłodzko
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo V60

Napisano 06 marca 2017 - 10:12

Wyświetl postUżytkownik maciejd dnia 06 marca 2017 - 09:55 napisał

Kolorystyki wnętrza to Ci "zazdraszczam". Dużo fajniejsza niż szara.


Fotel kierowcy ma trochę wytarty bok (co jest normalne), ale całe szczęście nic nie jest poprute.

Wszystkie skóry będą malowane ale to już na sam koniec prac.

Jeżeli mógłbym Ci pomóc z Twoimi fotelami to pisz. Prowadzę szkolenia z detailingu (głównie lakieru) a w Warszawie współpracuje min. z detailingshop-em.
Robią również renowacje wnętrz.

Jednak nie będę świrował ze zmiana koloru na białą perłę, bo za dużo zachodu. Zostanie polar white. Za ile Ci wycenili całe malowanie?

#4 Offline   XperT


  • Postów: 823
  • Na forum od: 29 kwi 2009
  • Miejscowość: Kamienna Góra
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex w201 2.3E 1991
  • Inne auto:BMW e61+VW golf IV

Napisano 06 marca 2017 - 10:21

Ciekawie wygląda cały w bieli :) Coś było dokładane ? Rozkoduj sobie VIN. Czemu dostawa sprężyn do ASO dopiero na 2017 ?? Widzę że jesteś z Kłodzka więc jakiegoś spota trzeba będzie zrobić. Jeśli chcesz lakierować całe auto to mam lakiernika którego mogę polecić, zrobił moją 400setkę a teraz robi kolejną 400setę i przy kolejnej również bardzo dobrze się spisał (choć auto jeszcze nie do końca złożone) koszt to 6-7tyś zależy ile rudej się tam znajdzie :P

#5 Offline   maciejd


  • Postów: 753
  • Na forum od: 03 lis 2013
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.0E - M119
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Clio, Laguna, 2x Transit, Żuk

Napisano 06 marca 2017 - 10:24

Malowanie to ja mam wyceniane indywidualnie, więc o kwotach za usługi i lakiernicze i mechaniczne wolał bym nie rozmawiać.

Tu już była długa dyskusja o malowaniu skór. Ja póki co zanabyłem poszycie tylnej kanapy i pewnie jeden czy dwa kawałki zostaną przeszyte. Oczywiście całość do czyszczenia. Lakier... no nie wiem.
Masz dużo trudniejszy kolor do upolowania, więc może niegłupim pomysłem było by polowanie na kawałki skór w Twoim kolorze. No chyba, że zużycie masz "po całości" a nie miejscowe uszkodzenia, które można przeszyć.

#6 Offline   MaciekFLEX


  • Postów: 66
  • Na forum od: 08 lut 2017
  • Miejscowość: Kłodzko
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo V60

Napisano 06 marca 2017 - 10:34

Poza większymi felgami, przednią szybą nordglass i teraz sprężynami HR nic nie było zmieniane. Vin już rozkodowywałem i wszystko jest ok. Sprężyny w ilości 4 szt. są na magazynie w Hanowerze a realna dostawa na maj.
Próbowałem nawet zamówić przez Niemcy ale czas dostawy taki sam. Nie mam pojęcia dlaczego tak długo trzeba czekać.. Często jeżdżę do Karpacza przez Kamienną - zresztą zapraszam do Kłodzka.
Jak dobrze maluje i na glasuricie to myślę, że warto dać te 1-2 tys. więcej i się później nie denerwować. To koszt z rozbiórką i uzbrojeniem?

#7 Offline   MaciekFLEX


  • Postów: 66
  • Na forum od: 08 lut 2017
  • Miejscowość: Kłodzko
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo V60

Napisano 06 marca 2017 - 10:49

Wyświetl postUżytkownik maciejd dnia 06 marca 2017 - 10:24 napisał

Malowanie to ja mam wyceniane indywidualnie, więc o kwotach za usługi i lakiernicze i mechaniczne wolał bym nie rozmawiać.

Tu już była długa dyskusja o malowaniu skór. Ja póki co zanabyłem poszycie tylnej kanapy i pewnie jeden czy dwa kawałki zostaną przeszyte. Oczywiście całość do czyszczenia. Lakier... no nie wiem.
Masz dużo trudniejszy kolor do upolowania, więc może niegłupim pomysłem było by polowanie na kawałki skór w Twoim kolorze. No chyba, że zużycie masz "po całości" a nie miejscowe uszkodzenia, które można przeszyć.

Chodziło mi o lakierowanie samochodu :)

U mnie już były malowane dwoje drzwi prawych (ktoś walczył z rudą), i maska. Dach, przedni, tylny błotnik zostały "skatowane" dosłownie polerką i jeden niefortunny ruch i lakieru brak.
Jak mam malować 6 elementów to pomaluje całe auto, bo na białym zawsze widać co było robione.

Skóry się maluje i jak nie są poprute to wychodzą idealnie. Trwałość identyczna z oryginalną (bo tam też są malowane) tylko trzeba to robić np. na systemie colorlocka i u kogoś co się na tym zna.
Takie stare skóry to trzeba całe malować, bo będzie głupio wyglądało ale koszty nie są przerażające.
Nie kombinuj z szyciem skór - podjedź w wolnej chwili do Tomka i pogadaj z nim.

#8 Offline   XperT


  • Postów: 823
  • Na forum od: 29 kwi 2009
  • Miejscowość: Kamienna Góra
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex w201 2.3E 1991
  • Inne auto:BMW e61+VW golf IV

Napisano 06 marca 2017 - 11:01

Dziwne że tak długo trzeba czekać na sprężyny. Zamawiałem wiele części w ASO i jeśli coś jest dostępne w DE to czas zamówienia wydłuża się z 1-2 dni do max tygodnia.

Wyświetl postUżytkownik MaciekFLEX dnia 06 marca 2017 - 10:34 napisał

To koszt z rozbiórką i uzbrojeniem?

Tak to koszt całkowity, kolega miał sporo rudej do ogarnięcia i teraz w marcu ma odebrać auto i wstępnie umówili się na 7 tyś w jego przypadku cena może się zmienić bo w trakcie prac znajomy dorwał kompletne wnętrze od E420 - szara skóra, więc wszystkie wykładziny i deska rozdzielcza będą przekładane więc cena na pewno urośnie. Ale tak jak mówię gościu podchodzi fachowo do roboty i przede wszystkim efekt końcowy jest bardzo zadowalający. Jak będziesz miał czas to wpadaj do KG to zobaczysz moje auto i sam ocenisz :)

#9 Offline   impex


  • Postów: 443
  • Na forum od: 13 gru 2015
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 600SEL

Napisano 06 marca 2017 - 11:34

W moim przypadku czas oczekiwania na podnośnik tylnej prawej szyby w ASO wynosił około pół roku.

#10 Offline   KoLoS


  • Postów: 49
  • Na forum od: 16 sie 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 marca 2017 - 13:16

Fajnie widzieć kolejne V8 na forum.
Ciekawa kombinacja kolorystyczna








Podobne tematy Zwiń