Skocz do zawartości




[W124/W201] OM601/OM602/OM603 problemy z silnikiem-temat zbiorczy


94 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   myagi


  • Postów: 475
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Szamotuły
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 03 lipca 2017 - 06:12

Znowu nic nie zrobilem przy swoim om602 czy to normalne?



#22 Offline   inutile


  • Postów: 1 449
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lipca 2017 - 20:14

To całkowicie normalne. Nie wiem jak reszta, ja na spoty garażowe jeżdżę na sprzątanie i rekreację. Ostatnio pomagałem patrząc jak znajomi walczą z M110. Jak zarzuciłem temat wywalenia tego dziadostwa w cholerę i zamontowania OM603, właściciel się skrzywił i skwitował, że auto musi mieć MOC. To jest podstawowe kryterium.
Ja tam lubię jak moje auto ma zwyczaj przemieszczania się o własnych siłach bez żłopania 20 litrów na setkę. Ale co ja się tam znam. Musi mieć 200 koni, nawet jak przez pół roku tuzin mechaników wszelakiego szczebla zastanawia się co się tak naprawdę stało w tym silniku.

#23 Offline   T34


  • Postów: 337
  • Na forum od: 09 kwi 2013
  • Miejscowość: Polska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lipca 2017 - 20:33

Kur zapiał, to ja muszę mieć jakiś wadliwy egzemplarz - ostatnio mi zaczęły się pocić przewody przelewowe :s

#24 Offline   Aero


  • Postów: 367
  • Na forum od: 04 lis 2011
  • Miejscowość: Beskidy
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 300 TE 89'

Napisano 05 lipca 2017 - 06:57

Wyświetl postUżytkownik inutile dnia 04 lipca 2017 - 20:14 napisał

pół roku tuzin mechaników wszelakiego szczebla zastanawia się co się tak naprawdę stało w tym silniku.

Ja jestem raczej niskiego szczebla, ale niech wałki rozrządu sprawdzą, bo to była słaba strona tego silnika.

Co do głównego tematu, to niestety rozumiem kolegów - po zakupie zrobiłem co miałem zrobić i już 2 rok spokój, nuda, i opowiadanie wszystkim historii że "przed nami jeszcze milion km". :E

#25 Offline   myagi


  • Postów: 475
  • Na forum od: 24 mar 2011
  • Miejscowość: Szamotuły
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lipca 2017 - 14:33

Wyświetl postUżytkownik T34 dnia 04 lipca 2017 - 20:33 napisał

Kur zapiał, to ja muszę mieć jakiś wadliwy egzemplarz - ostatnio mi zaczęły się pocić przewody przelewowe :s

Po 28 latach zaczęły Ci się pocić przewody paliwowe? Stalowe czy gumowe? tak czy siak naprawa bardzo kosztowna w najgorszym wypadku 50zł za stalowe. Podłączałeś auto pod Star Diagnosis? (moje ulubione zdanie na forum w210.pl) czy oddajesz auto do ASO? ;)

#26 Offline   inutile


  • Postów: 1 449
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 lipca 2017 - 20:43

Wyświetl postUżytkownik Aero dnia 05 lipca 2017 - 06:57 napisał

Ja jestem raczej niskiego szczebla, ale niech wałki rozrządu sprawdzą, bo to była słaba strona tego silnika.
O wałkach oni wiedzą, ale w tym silniku zdechło coś ciekawszego. Poza tym tam nastąpiła kumulacja wszystkiego po trochu - uszkodzonej głowicy, tych nieszczęsnych wałków, JETa żyjącego własnym życiem i dołu silnika (tam teraz skupa się uwaga majstrów - pewnie przeciwwagi się posypały).
O dziwo auto odpala, huczy, wyje, mlaszcze, klaszcze (zaworami) i jeździ. Jeździ nawet całkiem żwawo. W końcu to Mercedes. Z BMW 525 z walącymi zaworami robi się straszny kapeć.
EGR jest tam 'fantastycznie' rozwiązany - idzie dołem obok miski, aby wejść w aparature JETa. Weź to teraz wywalaj i czyść...
OMy w 201/124 są fantastycznie rozwiązane pod tymi względami. Wszystko jest proste, logiczne i trwałe. Nawet porównując do beczkowych OM616 i OM617 jest różnica, w jakości i technologii.

Wyświetl postUżytkownik myagi dnia 06 lipca 2017 - 14:33 napisał

Podłączałeś auto pod Star Diagnosis?
W ogóle da się pod coś podpiąć te nasze maszynownie? Coś mi świta, że za akumulatorem jest jakiś prymitywny 'komputer', chociaż nie jestem pewien...

Użytkownik inutile edytował ten post 06 lipca 2017 - 20:47


#27 Offline   T34


  • Postów: 337
  • Na forum od: 09 kwi 2013
  • Miejscowość: Polska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 lipca 2017 - 08:07

Wyświetl postUżytkownik myagi dnia 06 lipca 2017 - 14:33 napisał

Podłączałeś auto pod Star Diagnosis?
Panie ostatnio mi OM 601 w serwisie podłączyli pod komputer to im windowsa zaktualizował ;)

#28 Offline   BubiTej


  • Postów: 80
  • Na forum od: 23 sty 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 lipca 2017 - 09:54

Wyświetl postUżytkownik inutile dnia 06 lipca 2017 - 20:43 napisał

Coś mi świta, że za akumulatorem jest jakiś prymitywny 'komputer', chociaż nie jestem pewien...
Tak, jest tam sterownik ABS.

Użytkownik BubiTej edytował ten post 07 lipca 2017 - 09:59


#29 Offline   inutile


  • Postów: 1 449
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 08 lipca 2017 - 21:37

Sensacje z równoległego wątku:

Wyświetl postUżytkownik Sailor dnia 13 maja 2017 - 10:43 napisał

Po przezimowaniu w garażu 6 miesięcy, mercedes odmówił odpalenia. Naładowałem akumulator, odpalił za 3 razem, pochodził około 2 minut i zgasł (prawdopodobnie wcześniejszy problem, przełamany kabel od wtyczki 4pin). Kolejne próby bezskuteczne.
Jak ja kupowałem 250D to stał nieruszany od ponad 3 lat obok stodoły. Besitzer wytachał aku z piwnicy, hop do auta, pół sekundy kręcenia i zajarał. Potem, po 200 km po zatankowaniu znów odpalił. Jak się później okazało - przy potężnym wycieku z oringów pompy. Coś niesamowitego. Jadąc tam już szykowałem się na lawetowanie. Dobrą miał kompresję skubaniec, jak na jakieś 800 tys. km i serwisowanie zgodne z Grójecką Szkołą Mechaniki.

Wyświetl postUżytkownik Mila dnia 15 marca 2017 - 22:23 napisał

Auto stało 4 tygodnie nie jeżdżone, miało problemy z odpalaniem, wymieniłem palec i kopułkę i auto ożyło, zrobiłem nim z 15 km po czym postawiłem do garażu.
Na drugi dzień kiedy wrzuciłem Drive, autem strasznie zaczęło drgać (na pozycji P jest normalnie). Po za tym auto wo gole nie przyśpiesza, wciskam gaz prawie do końca(bez kick) przy prędkości 30-60, a on jakby jechał na 4 biegu i wo gole nie przyśpieszał, gdzie kiedyś przy dodaniu gazu ładnie zrzucał biegi. Dodatkowo zauważyłem że tłumik końcowy strasznie się nagrzewa i aż w bagażniku jest gorąco.
Ja miałem bardzo podobną sytuację. Auto stało miesiąc na parkingu bo nie chciało mi się nim jeździć. Mam tramwaje, metro, służbówkę, rower i nogi. Po cholerę mam stać w korkach poza godzinami pracy. Jednak pewnego wieczoru zachciało mi się podjechać do Auchana po bułki i piwo. Wsiadłem, pojechałem, wróciłem. Jak normalny człowiek. Tylko wcześniej zapomniałem wywalić torebki po kebabie z auta i waliło mi całą drogę czosnkiem.

Użytkownik inutile edytował ten post 08 lipca 2017 - 21:41


#30 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 09 lipca 2017 - 11:42

Proszę nie śmieszkować z Emowców bo jest nam smutno :( Samochód nie musi jeździć żeby nim jeździć :( Nie można inwalidy wytykać palcem, co on temu winny? :(

... zamienię 300E na 300D :E








Podobne tematy Zwiń