Skocz do zawartości




- - - - -

[c140] S500 Po zapaleniu silnika sam zaczyna migać lewy kierunkowskaz. Powiązane z radiem i wycieraczkami?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PumaYang


  • Postów: 17
  • Na forum od: 28 lip 2011
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 kwietnia 2017 - 19:47

Dziś pojawił się u mnie problem z kierunkowskazami. Odpaliłem silnik i samoczynnie zaczął migać lewy kierunek. Zgasiłem silnik odpiąłem akumulator (pomyślałem, może reset coś da). Później sprawdziłem kierunki i awaryjne na zapłonie - wszystko było ok. Odpaliłem znów lewy miga. Mówię trudno jakoś do domu muszę dojechać to pojadę powoli na awariach i nikogo nie będę denerwował lewym migaczem. Włączyłem awarię zaczynam jechać, chcę włączyć radio i nie działa. OK to sprawdzę bezpiecznik (22), bezpiecznik OK. Przejrzałem szybko w tel google i gdzieś tam było, że pewnie moduł kierunków wysiadł, albo też coś z bezpiecznikiem, sprawdziłem bezpiecznik (17) też OK. Myślę sobie dobra nic tu nie zrobię bez radia i na awariach dojadę, daleko nie mam. Odpalam wsiadam, nie działają awarie. Już na odpalonym silniku jeszcze raz do bezpieczników (lewy kierunek miga) jakoś tak się zakręciłem, że zamiast 17 wyjąłem 22 (ten od radia) i tu niespodzianka lewy kierunek przestał migać. Wsiadam, kierunki działają normalnie, awaryjnych dalej nie ma. Dobra to można bezpiecznie dojechać i jadę. Po drodze jeszcze zauważyłem, że nie chodzą wycieraczki i świeci się kontrolna od świateł (wszystkie żarówki sprawdziłem w domu i są ok i wszystkie światła działają). Wydaje mi się, że to może być wszystko ze sobą jakoś powiązane.
Ma ktoś pomysł co to może być?



#2 Offline   Gnom


  • Postów: 13
  • Na forum od: 09 kwi 2017
  • Miejscowość: Cianowice
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 300D
  • Trzeci Mercedes:W201 1.8

Napisano 14 kwietnia 2017 - 21:46

Wyczyść styki w skrzynce bezpieczników od tego zacznij.

#3 Offline   MarekMB


  • Postów: 13
  • Na forum od: 20 sty 2016
  • Miejscowość: Racibórz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 kwietnia 2017 - 14:35

Jest taka skrzyneczka po stronie kierowcy, za bezpiecznikami. Otwierasz maskę, demontujesz : klapkę bezpieczników; podłużny "moduł wycieraczek"; plastikową część, która ten moduł trzyma od dołu ( ciągniesz do siebie); odkręcasz 4 skrajne śruby wewnątrz skrzynki z bezpiecznikami; demontujesz to co odkręciłeś (plastik wchodzi głębiej pod szybę). Będziesz miał dostęp do "skrzyneczek" ta konkretna ma numer z wierzchu 14082024... i różne końcówki 26, 71, 13. Po wymianie na inną działającą powinno być ok. Po odłączeniu tej skrzynki nie działają : kierunkowskazy, awaryjne, licznik (poza temperaturą), wycieraczki, radio i jakieś światła. Dostępność skrzyneczki zależy od końcowego numerka 13, 71 dość popularne, 26 prawie nie do zdobycia chyba, że za 800 zł w górę. Na pewno objawem niesprawnej skrzyneczki jest migający lewy kierunek. Jest to urządzenie zespolone więc resztę usterek pewnie masz w gratisie. Pozdrawiam :)

Użytkownik MarekMB edytował ten post 21 kwietnia 2017 - 14:45


#4 Offline   PumaYang


  • Postów: 17
  • Na forum od: 28 lip 2011
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 24 kwietnia 2017 - 16:18

OK dzięki za rady. Akurat świeżo po napisaniu postu musiałem wyjechać i dopiero wróciłem. Jutro zacznę od rady Gnom'a ogólnie przeczyszczę wszystkie dostępne tam styki. Jeśli to nie da efektu będę wymieniał skrzynkę. Dam znać co jak poszło.

#5 Offline   PumaYang


  • Postów: 17
  • Na forum od: 28 lip 2011
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 kwietnia 2017 - 19:32

Wszystko rozebrałem okazało się, że rozpadła się kostka od tej "skrzyneczki", o której mówił MarekMB. Dzięki Panowie za pomoc jutro poszukam nowej kostki.
PS jeśli chodzi o skrzyneczkę to mam końcówkę 26 więc mam nadzieję, że to wina tylko tej rozpadniętej kostki.








Podobne tematy Zwiń