Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Problem z regulacją ogrzewania


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 23 lipca 2017 - 16:08

Witam wszystkich jeszcze raz, niedawno stałem się posiadaczem 190-tki :) Auto kupiłem nie do końca w idealnym stanie, z tego co widzę dość sporo było przy nim dłubane (lepiej bądź gorzej). Mam kilka problemów i powoli będę starał się je naprawiać...
Na pierwszy ogień wziąłem się za niedziałające pokrętła do regulacji temperatury nawiewu... Poczytałem jakie mogą być tego powody, wziąłem się za rozbiórkę konsoli środkowej (wersja krótka). Ktoś kto wymieniał żaróweczki w pokrętłach (już jedna padła - auto mam 2tyg) nie do końca dobrze je złożył - te "grzybki" nie są połączone dalej, wiec nawiew jest stale ustawiony na gorący... Prosiłbym o jakieś porady jak to dobrze złożyć... Konsolę "rozebrałem" tylko poprzez odkręcenie 4 śrubek i z tego miejsca nie do końca wiem jak połączyć te pokrętła regulacji temperatury - po prostu nie mam jak się tam dostać, od radia nie sięgam, po bokach też nie da rady... Nie wiem co mam jeszcze rozebrać, także proszę o rady jak się za to zabrać i zrobić dobrze :)



#2 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lipca 2017 - 11:37

Ściąganie konsoli środkowej: http://mb201-124.eu/...post__p__379504
Dodatkowo musisz ściągnąć 3 pokrętła od temp. i kierunku nawiewu, pod każdym masz nakrętkę.

Co do pokrętła to zobacz czy to o to chodzi: http://mb201-124.eu/...ury-ogrzewania/
Jeśli masz tak zerwane to jest klops.

#3 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 24 lipca 2017 - 13:28

Zerwane nie jest, pokrętła ściągnąłem też. Tylko jeśli wymontuje konsolę to jak potem wsadzić (trafić) tymi metalowymi bolcami w te czarne "króćce"?

#4 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lipca 2017 - 13:55

Jeżeli dobrze pamiętam to tego panelu z pokrętłami nie musisz ściągać.

#5 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 24 lipca 2017 - 17:32

Dołączona grafika

Posiadam krótką konsolę, mogę ją zdemontować jedynie całkowicie...
Jeśli jest tylko jakiś inny sposób na to, to chętnie poznam prostszą metodę :D

Użytkownik Rudkie edytował ten post 24 lipca 2017 - 17:33


#6 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 lipca 2017 - 20:40

Dokładnie, trzeba ją zdjąć. Myślałem, że ściągasz tez mechanizm zmiany kierunku nawiewu który jest bezpośrednio za konsolą.
Zdjęcie krótkiej to kilka chwil.

#7 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 25 lipca 2017 - 08:32

Okej, to teraz jak trafić tymi bolcami na swoje miejsce? Bo jak na razie mogę je tam próbować wkładać dociskając konsolę - a wtedy nie mam miejsca żeby tam włożyć ręce i ustawić je tak jak mają być :c

#8 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 lipca 2017 - 08:43

Masz na myśli jak wcelować panelem w miejsca bolców? Ściągasz konsolę, panel pokręteł mocujesz do uchwytów z jego boków no i oczywiście przy tym celujesz w te bolce i gotowe.

Rozumiem, że masz ten panel luźny skoro musisz celować z te bolce. A to znaczy, że ktoś tam był i majstrował. On powinien być w miarę sztywno osadzony na mocowaniach pod konsolą.

Dołączona grafika
Cały materiał: http://www.oldmerc.n...epair-w201.html

Daj znać czy to o to chodzi.

#9 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 25 lipca 2017 - 09:10

Okej, u mnie panel jest luźny, myślałem że jest przymocowany do konsoli... Dzięki wielkie za to zdjęcie, w takim razie dzisiaj biorę się za rozbieranie, bo już wiem jak to ma wyglądać :)

#10 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 26 lipca 2017 - 13:01

Dzięki wielkie za pomoc w0jta5, zatrzaski z panelu tych pokręteł są urwane, ale już wszystko działa i jako tako się trzyma... Jeszcze raz wielkie dzięki :) Myślę, że temat nadaje się do zamknięcia ;)








Podobne tematy Zwiń