Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] Lewarek, otwory na lewarek i jak podnieść auto...


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 29 lipca 2017 - 20:22

Cześć, mam strasznie głupie pytanie...
Samochód który kupiłem nie do końca był robiony "po bożemu" stąd takie pytanie...
Auto jest obniżone, przez co zwykły lewarek nie pasuje. W bagażniku znalazłem taki:
Dołączona grafika
I teraz pytanie, czy to jest oryginalny z w201 i czy to ma pasować w otwory pod lewarek...
Problem jest w tym, że otwory mam okrągłe, końcówka lewarka jest większa niż te otwory - teraz pytanie o co chodzi? Rdza tak wyżarła te otwory, czy lewarek jest po prostu z innego auta i tym go nie podniesiemy?

Użytkownik Rudkie edytował ten post 29 lipca 2017 - 20:25




#2 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 29 lipca 2017 - 21:02

To jest orginalny lewarek do MB ,wsadź ,może przedtem oczyść te dziury i wejdzie ,rdza troche blokuje ,jak byś dobrze zajrzał pod spód auta to w okolicy tych dziur na lewarek ,tylko pod spodem auta są takie gumy ,odboje żeby podnieś całe auto ,w tych miejscach też możesz lewarować

#3 Offline   Bogdan 190


  • Postów: 1 091
  • Na forum od: 12 paź 2013
  • Miejscowość: Wodzisław Śląski
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Honda CB 750 Nighthawk

Napisano 29 lipca 2017 - 21:16

Jeżeli było coś robione, to jest możliwość, że ktoś coś sknocił....ale to jest ori lewarek.

#4 Gość_Rudkie_


  • Na forum od: --

Napisano 29 lipca 2017 - 21:38

melfio1, mógłbym lewarkować, gdyby tylko auto nie leżało, drugi lewarek mam dość sporawy, bo trzeba było coś kupić do jeepa - się go podnosi normalnie za wachacz :smile:
Bogdan 190, W tym aucie wszystko było robione, apteczki nie ma bo pewnie tuba była w bagażniku, konsola była źle złożona itd... Do tej pory nie wiem czy kanapa z tyłu ma jakieś zatrzaski czy ma po prostu leżeć... :/ Ba, nawet jedna klamra od pasów jest odwrotnie zamontowana...
Okej, jutro jadę jakieś felgi kupić bo obecne chyba jeździły po krawężnikach bez opon - są w takim stanie i się będę męczył jutro, może jak się to wyczyści to podniesiemy auto... Dzięki wielkie za odpowiedzi ;)

#5 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 30 lipca 2017 - 06:09

Co do opon i felg ,to poczytaj troche bo też nie każde pasują.

#6 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2017 - 08:14

Wyświetl postUżytkownik Rudkie dnia 29 lipca 2017 - 20:22 napisał

teraz pytanie, czy to jest oryginalny z w201 i czy to ma pasować w otwory pod lewarek...
Problem jest w tym, że otwory mam okrągłe, końcówka lewarka jest większa niż te otwory - teraz pytanie o co chodzi? Rdza tak wyżarła te otwory, czy lewarek jest po prostu z innego auta i tym go nie podniesiemy?
To jest oryginalny lewarek. Otwory w progach mają być okrągłe, ale w sam raz na ramie lewarka. Plusem fabrycznego lewarka jest to, że auto może leżeć na ziemi, a i tak nim podniesiesz auto. Oczywiście jeżeli progi są zdrowe ;)

#7 Offline   inutile


  • Postów: 1 458
  • Na forum od: 18 kwi 2015
  • Miejscowość: lorem ipsum
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 lipca 2017 - 08:37

Czasami trzeba te dziury oczyścić bo zbiera się w nich mnóstwo brudu i błota. Ori lewarek może nie chcieć wejść jak dziura jest mocno zasyfiona.
Jak progi gniją i jest ryzyko chrupnięcia to lepiej zamiast tego oryginalnego wozić ze sobą żabę.

Użytkownik inutile edytował ten post 31 lipca 2017 - 08:39









Podobne tematy Zwiń