←  Mechanika, Technika, Elektryka, Serwis i Diagnostyka...

Forum Mercedes 201-124 Lepsze niż klub!!!

»

[W124/S124] Problem z alarmem/centralnym z...

Zablokowany

- zdjęcie Frozzy 05 sie 2017 - 10:18

Witam, od kilku/kilkunastu dni borykam się z problemem zamykania i otwierania auta. Auto jest wyposażone w kluczyk na irdę takiego typu jak R129 (https://www.youtube....h?v=2tmdoJCZAUA) i jakiś dołożony alarm. Bardzo często pojawia się problem z zamknięciem otworzeniem auta z przycisku. Zamknie się auto np 3 razy i 3 razy otworzę a za czwartym auto nie zareaguje. Próbowałem zakodować/zsynchronizować pilot (2x klik na drzwi z irdą i potem w stacyjkę na zapłon lub 2x klik irda i w drzwi pasażera) ale nie przynosi to skutku, żeby pilot działał wystarczy zresetować obwód centralnego zamka ( bezpiecznik C w skrzynce bezpieczników) wtedy auto mogę ponownie zamknąć i otworzyć kilka razy. Zauważyłem też że coś pobiera mi prąd bo wczoraj auto miałem całkowicie rozładowane ( zero światła nawet na liczniku), ale to może być związane z tym głównym problemem, auto jak je otworzę z kluczyka i zacznie wyć alarm, otwieram maskę i resetuje bezpiecznik C, wtedy alarm po otwarciu auta, dojechaniu do celu i zamknięciu go z kluczyka zaczyna mrygać bardzo szybko (dioda informacyjna) tak jak by czekał na sygnał do zamknięcia. Gdzie powinienem zaglądnąć sprawdzić co jest grane ? Może jakiś problem z przewodami wystąpił...
Odpowiedz

- zdjęcie hadrianus 05 sie 2017 - 21:22

Jeśli to nie jest usterka elektryczna to może nieszczelność w układzie centralnego. Brak ciśnienia i siłowniki nie zadziałają. U mnie centralny wariował jak słabł akumulator. Srebrny przekaźnik rozładowywał aku i auto np samo się otwierało.
Odpowiedz

- zdjęcie Frozzy 05 sie 2017 - 21:28

Z kluczyka drzwi się otwierają centralnym, więc jest wszystko szczelne. Teraz naładowałem aku na full i będę testować. Jak bym chciał sprawdzić przewody itd to gdzie znajdę centralkę od zamka ? Bo wiem gdzie mam syrenę/alarm ale nie wiem gdzie jest sama centralka.
Odpowiedz

- zdjęcie hadrianus 06 sie 2017 - 09:36

Powinna być pod tylną kanapą z prawej strony.
Odpowiedz

- zdjęcie hadrianus 06 sie 2017 - 09:43

Z kluczyka pilotem, czy z kluczyka przekręcając wkładkę. Samą diodę w kluczyki sprawdzisz telefonem. Włączasz magrywanie kamerą i w ciemnym pomieszczeniu obserwujesz na telefonie czy irda się świeci jak klikasz guzik pilota
Odpowiedz

- zdjęcie Frozzy 06 sie 2017 - 16:21

Z kluczyka w zamek(wkładkę) auto otwiera się bez problemu ale auto wyje po otwarciu drzwi, Z kluczyka pilotem po zresetowaniu bezpiecznika C odpowiadającego za centralny zamek auto otworzy i zamknie się normalnie kilka raz a potem nie reaguje na pilot, piloty mam 2 oba sprawne i sytuacja dzieje się niezależnie od pilota. Po prostu tak jak by centralka się zapętlała i te kody z pilota leciały dalej a centralka wołała o poprzednie nadal.
Odpowiedz

- zdjęcie Gerri 08 sie 2017 - 13:07

Ja bym zaczął od odłączenia alarmu na próbę.
Odpowiedz

- zdjęcie bokser99 05 wrz 2019 - 15:52

Podbijam u mnie podobna sytuacja,Frozzy poradziłeś sobie z tym ?
Odpowiedz
Zablokowany