Skocz do zawartości




- - - - -

Ekonomizer dziwny problem . Schemat ? w140 3.2 M104


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   bujemuje


  • Postów: 134
  • Na forum od: 23 lis 2014
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w140 3.2 b+g

Napisano 20 sierpnia 2017 - 21:51

Witam mam dziwny problem z ekonomizerem. Od początku. Mercedes tydzień czasu stał i odpoczywał po tym czasie gdy chciałem jechać do pracy zgasł mi po 2 km. Odpaliłem pojechałem 200m zgasł . Kręcił kręcił nie odpalał. Zostawiłem samochód pojechałem drugim, wróciłem po południu samochód normalnie odpaliłem nie gasł nie było problemu ale nie działał wogóle licznik. Tylko wskaźnik temperatury, dodatkowo świeciła kontrolka ładowania oraz ASR ABS mimo że ładowanie było . Dojechałem 10km do domu rodziców i samochód ledwo wtoczył się na podrówko zgasł i nie odpalił. Odpalił nastepnego dnia rano pochodził nagrzał się dodało się gazu zaczął telepać zgasł i nie odpalał. Następnego dnia laweta i do mechanika . Diagnoza zgnite kable kopułka i palec + wilgoć (wymieniane 15 miesięcy temu). Wymieniony komplet na boscha. Licznik działał (sam się naprawił?) ale palił się ASR błedy na SD 030 i 031 . Wszystko posprawdzane usterka nie znikała, wyciągnięty komputer od ASR (obok base module ) przeczyszczone styki ASR się nie pali i działa . Wszystko działa oprócz ekonomizera. Znaczy działa ale podczas jazdy pokazuje cały czas +20l/100 przy rozpędzeniu np do 80 i odpuszczeniu gazu spada na 0 ale lekkie dodanie lub jazda z równą prędkością = +20l spalanie jest w normie licznik w trybie testowym również pokazuje spalanie adekwatne tzn. np przy 100km/h pokazuje 12-13l/h czyli 12-13l/100 . Jak jest zbudowany/skąd sygnał lub podciśnienie bierze ekonomizer w M104 ? Jakieś inne sugestie ? Wcześniej przed awarią było wszystko ok .
Nadmienię . Wiązka silnika była robiona rok temu u Kubasza , także profesja :)
Pozdrawiam

Użytkownik bujemuje edytował ten post 20 sierpnia 2017 - 21:53











Podobne tematy Zwiń