Skocz do zawartości




[C124] Pytanie o wycenę auta po szkodzie m111 2.2E+LPG



5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Flevente


  • Postów: 4
  • Na forum od: 26 wrz 2017
  • Miejscowość: Balice
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 26 września 2017 - 16:31

Wi tam
Przepraszam jeżeli w niewlasciwym dziale ale jakoś nie mogłem znaleźć odpowiedniego.
Chciałbym się poradzić/dowiedzieć czy silniki m111 2.2L 16v 150hp są pożądanym silnikami które podnoszą wartość auta.
Ostatnio miałem wypadek nie z mojej winy. Szkoda została wyceniono na 7tys a wartość auta określoną na 4.8 tys dostałem decyzję o szkodzie całkowitej i wypłacie 3.9tys gotówki.
Będę pisał odwołanie gdyż moim zdaniem wycena jest ok ale nie uwzględniono instalacji LPG i rodzaju silnika przy liczeniu wartości, ponadto na allegro go i olx auta z tymi silnikami są po około 8-10 tys.
Pytam o radę bo nie wiem czy dobrze rozumu je ze te silniki są tymi bardziej poszukiwanym od innych.
Z góry dzięki za pomoc.



#2 Offline   hadrianus


  • Postów: 248
  • Na forum od: 06 lip 2016
  • Miejscowość: Krajna
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 26 września 2017 - 19:22

Coś w tym jest. Tanio wycenili. Jakie uszkodzenia? Dodam że ubezpieczyciel jak likwiduje szkodę musi dodać różnicę w cenie auta przed kolizją i po; tzw utrata wartości handlowej pojazdu. Auto sprawne przed zdarzeniem warte 5 tyś, po kolizji mimo że w stu procentach naprawione warte już 4 tyś. bo bite. A z oc żadko który ubezpoeczyciel wypłaca różnicę czyli tego tysiaka do kosztów naprawy i części. Przy okazji wie ktoś jak to jest w przypadku szkody całkowitej z tą wartością handlową?

#3 Offline   Flevente


  • Postów: 4
  • Na forum od: 26 wrz 2017
  • Miejscowość: Balice
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 września 2017 - 11:15

Lewy bok, maska, komora wgieta,lewe lampy, pas przedni lekko zgiety., zderzak razem ze stalową belką wbił się pod nadkola. U znajomego blacharz zrobiłbym to za tysiąc ale ubezpieczyciel zobowiązany jest wymienic każda część na nową a sama komora kosztuje 1700. Po szkodzie wrak wycenił na 800. Pomijam ze same Alu warte kolo 600 a gdzie reszta? Wypunktowalem ich wycenę i napisałem ze chce 5800+1200 wrak. Zobaczymy.

#4 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 września 2017 - 11:40

Odpowiem na dwie rzeczy. Po pierwsze walcz o swoje. Może Sawyer zabierze głos, bo ma trochę doświadczenia jeśli chodzi o walkę z ubezpieczalnią. Po drugie m111 2.2E to fajny silnik, jest ich mało, ale nie jest traktowany jako rarytas czy biały kruk.

#5 Offline   Flevente


  • Postów: 4
  • Na forum od: 26 wrz 2017
  • Miejscowość: Balice
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 15 lipca 2018 - 14:38

Witam ponownie
Nieco wody upłyneło, niestety z ubezpieczalnią nie wygrałem. Została mi droga sądowa na która zwyczajnie mnie nie stać.
Ubezpieczenie sie kończy jakoś z początkiem września.
Mam dwa wyjścia, albo złom chociaż z ciezkim sercem lub sprzedać. Wstawie post tu na forum w dziale sprzedaź silnik 2.2l 150hp+gaz STAG. Zobacze jaki bedzie odzew.... dzieki za pomoc.

#6 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 lipca 2018 - 07:48

Jak będzie dobra cena za silnik, to pójdzie szybko, ale też dobra cena to generalnie szerokie pojęcie. Zastanów się nad sprzedażą całego zestawu silnik + wiązka + komputer - słowem całego kompletnego swapu. W ten sposób ułatwiają sobie sprzedaż.








Podobne tematy Zwiń