Skocz do zawartości




Kasowanie postów w dziale giełda


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   cobesh


  • Postów: 706
  • Na forum od: 06 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 października 2017 - 23:16

Zamieściłem ogłoszenie o sprzedaży błotników. Po czym otrzymałem wiadomość następującej treści:
"
Temat: carl00s usunął twój temat "[W201] Błotniki z laminatu W201 190", powód "Ogłoszenie niezgodne z regulaminem."


Witaj!

Otrzymałeś tę wiadomość, gdyż jeden z twoich tematów, '[W201] Błotniki z laminatu W201 190', został usunięty przez moderatora.

Powód:
Ogłoszenie niezgodne z regulaminem."

Chciałem zapytać który punkt regulaminu został złamany?




#2 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 10 października 2017 - 05:24

To standard ,moderator ma władze .

#3 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 06:36

Wyświetl postUżytkownik melfio1 dnia 10 października 2017 - 05:24 napisał

To standard ,moderator ma władze .
Zgadza się, to standard. Nie czyta się regulaminu działu giełda, a później larum, że ktoś usunął mój post.


cobesh, twoje ogłoszenie wyleciało za nieregulaminowy tytuł tematu - "Oryginalny zderzak AMG W201 190" - oraz duże zdjęcia. Uprzedzę Cię - wiele osób korzysta z Fotosika i dodaje prawidłowe miniaturki, nie x500.

Cytat

  • Dział JEST MODEROWANY, tematy wymagają akceptacji Moderatora, nie pojawią się od razu. Zadbaj więc aby ogłoszenie spełniało wszystkie wymogi regulaminu.
  • W tytule, na jego początku, zamieść [w124], [w201], [w124/w201], [w202] itd. lub [ALL] w zależności od tego jakiego modelu dotyczy ogłoszenie.
  • Mając na sprzedaż więcej niz 3 przedmioty opisz je w jednym temacie. Nadaj mu tytuł "[w124/w201] Wiele części - zawieszenie, tapicerka..." itp.
  • Nie ma możliwości odpowiadania. Wszystkie uzgodnienia należy prowadzić przez PW.
  • CENA - jej podanie jest wymagane zawsze, niezależnie czy to link do typowego ogłoszenia, link do aukcji czy licytacji - musi być podana cena sprzedaży "od ręki". W przypadku oferty większej ilości części lub sprzedaży całego auta na części wymagane jest podanie kilku przykładowych elementów bądź części wraz z cenami.
  • Zdjęcia zamieszczaj w formie miniaturek wg. Zasad zamieszczania zdjęć.
  • Ogłoszenia są automatycznie kasowane po upływie 20 dni.
  • Akceptowane będą jedynie ogłoszenia które dotyczą mercedesów, części do nich oraz akcesoriów i gadżetów z nimi związanych.
  • Nie będą akceptowane ogłoszenia dotyczące przedmiotów które uwzględnione są już w innym, istniejącym ogłoszeniu.
  • Nieprzestrzeganie Regulaminu będzie skutkować niezaakceptowaniem/usunięciem tematu/postu lub ostrzeżeniem.


#4 Offline   melfio1


  • Postów: 3 639
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Opel Agila

Napisano 10 października 2017 - 08:46

w0jta5, chodzi o to,że kilka razy zdarzyło się ,że post mój był usunięty i pewnie nie tylko mój ,i ja nie wiem gdzie zrobiłem błąd i ,nie wiem jak to powiedzieć ,ale odrobina kultury czy jakiegoś zrozumienia .Jak kasuję posta ,to piszę do gościa gdzie popełnił błąd ,bo jak ja piszę do moderatora dlaczego ?to moderator odpisuje że nie pamięta ,wybacz ale to nie jest miłe.

#5 Offline   cobesh


  • Postów: 706
  • Na forum od: 06 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 09:08

w0jta5, Nie o to ogłoszenie pytałem to raz, dwa świetnie że sam zacytowałeś regulamin. Jest w nim bardzo ważny link do " Zasady zamieszczania zdjęć". Gdzie możemy przeczytać:
I. Wszelkie zamieszczane zdjęcia, rysunki, schematy wstawiamy w formie MINIATUREK. Przypominamy również, że każda inna forma (np: link, oryginalny rozmiar itp) jest nieprawidłowa i będzie traktowana jako naruszenie zasad panujących na forum.

Jak sprawdzisz, wszystkie zdjęcia były w formie miniaturek. Już kiedyś przechodziłem ten temat na tym forum, zaraz po zmianie silnika. Wynikiem wszelkich problemów była wadliwa konfiguracja wyświetlania multimediów. Teraz jest to samo.

Więc ponawiam pytanie- co było powodem skasowania tematu?

#6 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 09:19

melfio1, powinieneś dostać w powiadomieniu powód usunięcia tematu.
Np. jak tu.

Wyświetl postUżytkownik cobesh dnia 09 października 2017 - 23:16 napisał

Temat: carl00s usunął twój temat "[W201] Błotniki z laminatu W201 190", powód "Ogłoszenie niezgodne z regulaminem."

Aby ogłoszenie było zaakceptowane musisz spełnić 5 z 10 punktów regulaminu - tytuł, cena, prawidłowe zdjęcia, przedmiot związany z MB, nie powielanie przedmiotu sprzedaży i tyle. To jest proste i czytelne.


cobesh, czytaj ze zrozumieniem.

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 10 października 2017 - 06:36 napisał

Uprzedzę Cię - wiele osób korzysta z Fotosika i dodaje prawidłowe miniaturki, nie x500
x500 to nie jest akceptowalna miniaturka, bo zaraz ktoś będzie robić miniatury z x1900 na x1024. To na chwilę obecną nie jest akceptowane.
Jeżeli uważasz, że nie słusznie, to skontaktuj się z Administratorem forum, to on ustala panujące tu zasady.

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 10 października 2017 - 09:20


#7 Offline   cobesh


  • Postów: 706
  • Na forum od: 06 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 09:30

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 10 października 2017 - 09:19 napisał

x500 to nie jest akceptowalna miniaturka


Cytat

I. Wszelkie zamieszczane zdjęcia, rysunki, schematy wstawiamy w formie MINIATUREK. Przypominamy również, że każda inna forma (np: link, oryginalny rozmiar itp) jest nieprawidłowa i będzie traktowana jako naruszenie zasad panujących na forum.

II. W przypadku zamieszczania zdjęć własnych, Użytkownik SAM decyduje o czytelności tablic rejestracyjnych, tabliczek znamionowych, numeru VIN itp. elementach identyfikujących pojazd.

III. W przypadku zamieszczania zdjęć nie swojego auta (np: zloty, spoty, spotkane na ulicy, itp.) PROSIMY O ZAMAZANIE TABLIC REJESTRACYJNYCH.

*chodzi tu o amatorów cudzej własności.


IV. Polecamy korzystanie z hostingu zdjęć dostępnego na naszym forum. Zdjęcia będą hostingowane bez ograniczeń czasowych co gwarantuje zachowanie spójności i wartości merytorycznych tematów na forum.


Gdzie jest wspomniany rozmiar miniaturek? Bo znaleźć nie mogę...

#8 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 09:52

Możesz bić pianę do woli, x500 nie będą akceptowane. Chyba, że administrator stwierdzi inaczej lub nawet zniesie obowiązek wklejania zdjęć w postaci miniatur.

Możliwości hostingów się zmieniły od czasów kiedy był pisany regulamin forum. Znalazłeś małą lukę w zapisie regulaminu, ale to wcale nie zwalnia Cię do stosowania się do uwag moderatorów.

Regulamin forum:
I.V Moderatorzy mają prawo usunąć temat, post lub wystawić ostrzeżenie nawet jeżeli w tym regulaminie nie ma punktu odpowiadającego za dane przewinienie. Robią to według własnego uznania zależnie od zaistniałej sytuacji, a Użytkownik bezpośrednio zamieszany w daną sprawę ma prawo odwołać się od decyzji do Administratora poprzez PW.
I.VI Stosuj się do próśb i nakazów Administratorów oraz Moderatorów.

Jeszcze wrzucę coś dla porównania:
Miniatura z hostingu forum:
Dołączona grafika

Miniatura Fotosik (do x150)
Dołączona grafika

Miniatura Fotosik do x500
Dołączona grafika

Na prawdę nie kumasz różnicy? Jeśli nie, to pozostaje droga korespondencji z Administracją.


Z mojej strony temat został wyczerpany.

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 10 października 2017 - 09:52


#9 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 16:29

Normalnie nie wierzę w to co czytam.

:D.

Co cię tak naprawdę boli? To, że ogłoszenie nie spełniało wymogów formalnych i poleciało, czy to, że poleciało?
W obu przypadkach - no weź pomyśl jeszcze chwilę nad tym.
I jak?
Jest o co się trząść?

#10 Offline   cobesh


  • Postów: 706
  • Na forum od: 06 mar 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 10 października 2017 - 19:54

Wyświetl postUżytkownik carl00s dnia 10 października 2017 - 16:29 napisał

ogłoszenie nie spełniało wymogów formalnych

Ponawiam pytanie o to których wymogów nie spełniało?

Czy jest o co mieć ścisk macicy?






Podobne tematy Zwiń