Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Stuki na postoju na biegu "D" automat


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   matrasport


  • Postów: 16
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 października 2017 - 19:18

Witam

Na wstępie zaznaczam, że użyłem opcji szukaj i nie znalazłem podobnego problemu.

Auto to w201 2.6 Automat.

Mercedesa posiadam dopiero 2 tygodnie, parę dni temu zauważyłem pewien objaw, który bardzo mnie zaniepokoił, a czego raczej wcześniej nie było. Nie miałem czasu jeszcze się tym zająć, ale na tyle mnie to stresuje, że postanowiłem zapytać na forum.

Problemem jest to, że na postoju na załączonym D (na R też, ale mniej) słychać pewnego rodzaju stukanie/drganie, które dochodzi z przodu auta. Nie jest głośne, przy włączonym radiu nawet tego nie słychać. Dźwięk ten jest tylko na postoju, gdy trzyma się samochód na hamulcu (również na ręcznym), po puszczeniu hamulca gdy, auto rusza dźwięk powoli ustaje. Na N tego nie ma nawet przy przygazowaniu. Dźwięk dochodzi chyba bardziej z prawej strony z miejsca gdzie pasażer ma nogi, trudno to wyczuć ale raczej z prawej strony jakby od strony koła. Z dworu przy kole trochę to słychać pod maską przy pracującym silniku nie da się tego usłyszeć. Niestety nie mam kanału i nie było okazji osłuchać auto od dołu. Nie jest to wibrujący akumulator bo to sprawdziłem. Generalnie bardziej to słychać ze środka niż na zewnątrz.

Obawiam się, że to skrzynia i czeka mnie spory wydatek. Czy jest to prawdopodobne ? nigdzie na forum nie widziałem podobnego wątku. Więc nie jest to chyba typowa sprawa. Dodam, że sama skrzynia działa idealnie, nie ma żadnych stuków przy zmianie biegów. Jedynie przy przełączaniu na R bez hamulca słychać stuknięcie z tyłu. Silnik również nie ma żadnych wibracji na postoju, jest po regulacji i można na nim postawić szklankę z wodą.

Tak jak pisałem, nie miałem jeszcze możliwości osłuchania auta od spodu, a cała sprawa mnie martwi, bo boję się że to skrzynia. Gdyby chodziło o coś obluzowanego to wydaje mi się że drżało by to również na N podczas gazowania... nie wiem.... pomóżcie.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Użytkownik matrasport edytował ten post 19 października 2017 - 19:21




#2 Offline   Ukaniu


  • Postów: 676
  • Na forum od: 30 maj 2007
  • Miejscowość: Jaktorów
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:A8 D2 4,2

Napisano 19 października 2017 - 21:00

W samej skrzyni na D i R podczas postoju nic się nie kręci prócz konwertera i pompy oleju.
Jeśli jest na N nie słychać to, może poduszki silnika, może coś się obija przy napiętym napędzie itd.
Zerknij od spodu bo Twoje oko i ucho rozwiąże tę zagadkę trafniej niż najlepsi forumowi wróżbici.
.
.
Poza tym Twoje auto ma 30 lat jakby nie pukało to by znaczyło, że masz zgaszony silnik... ;-)

Użytkownik Ukaniu edytował ten post 19 października 2017 - 21:07


#3 Offline   Salexy


  • Postów: 37
  • Na forum od: 31 maj 2017
  • Miejscowość: KR
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A-Klasse

Napisano 21 października 2017 - 21:15

Hmmmm mam podobne objawy które zaobserwowałem od września.....tez się zastanawiam co to jest...
Dochodzi to jakby spod tunelu...spod nóg pasażera....

#4 Offline   pogo


  • Postów: 6
  • Na forum od: 16 sie 2017
  • Miejscowość: Bydgoszcz
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 października 2017 - 14:07

Znalazłeś co pukało ???

#5 Offline   Salexy


  • Postów: 37
  • Na forum od: 31 maj 2017
  • Miejscowość: KR
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A-Klasse

Napisano 27 października 2017 - 06:01

Niestety jeszcze nie znalazłem....
Czy u Ciebie coś się zmieniło ?


#6 Offline   matrasport


  • Postów: 16
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 października 2017 - 10:17

Ciągle nie miałem czasu się tym zająć :/


#7 Offline   matrasport


  • Postów: 16
  • Na forum od: 15 sie 2017
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 listopada 2017 - 21:06

W końcu była okazja obsłuchać auto na kanale. Niestety pod samochodem nic nie słychać, o ile dobiega to z zewnątrz to silnik to zagłusza. Nie jest to ze skrzyni bo konwerter się kreci i wokół niej jest cisza. Nie wiem co to, ale coś drży, może coś w desce rozdzielczej...








Podobne tematy Zwiń