Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Podłączenie centralki alarmu


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   szalonyypl


  • Postów: 5
  • Na forum od: 19 lut 2017
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 Sedan 2.5D

Napisano 07 listopada 2017 - 08:29

Cześć i czołem! Brał się może ktoś za instalacje centralki alarmu w w124(coupe) ? Utknąłem w martwym punkcie... Wszystko w sumie zainstalowane ale mam problem z wpinką do zamka aby z pilota się wszystko ładnie zamykało. Znalazłem niebieski przewód przy centralce pod kanapą w okrągłej 3pinowej kostce która steruje zamykaniem i otwieraniem. Problem jest w tym, że potrzebuje stałego sterowania + i -, a dołożona centralka steruje tylko impulsami. Może coś pominąłem i jest inny sposób tego podłączenia tego. Centrala RTX Tornado. Pozdrawiam!



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 644
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 07 listopada 2017 - 14:23

Już kiedyś opisywałem (z obrazkami) dlaczego centralka wysyła impuls, a sterownik centralnego dostaje stałe podtrzymanie. Poszukaj to zrozumiesz.

#3 Offline   szalonyypl


  • Postów: 5
  • Na forum od: 19 lut 2017
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 Sedan 2.5D

Napisano 08 listopada 2017 - 21:09

Właśnie nic mądrego i pomocnego nie znalazłem... Ale mniejsza o to, bo zdolny jestem i sobie na spokojnie to rozgryzłem więc jak ktoś by miał kiedyś problem to mogę pomóc.

Wyszła następna sprawa z domykaniem szyb. Po wpięciu się pod sygnał z wkładki zamka po zamknięciu auta i domknięciu szyb, a następnie po otwarciu auta rozlega się syrena i wyje alarm. Świadomy jestem, że impuls do domykania gryzie się fabrycznym alarmem i sterownikiem bercera. Więc pytanie jak to ominąć ew. odłączyć jakiś obwód żeby nowa centralka nie gryzła sie z alarmem fabrycznym?








Podobne tematy Zwiń