Skocz do zawartości




- - - - -

Mercedes ML W163 - ,,akcje " z podświetleniem wnętrza


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Offline   dawid51Gt


  • Postów: 72
  • Na forum od: 23 paź 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Napisano 19 listopada 2017 - 18:11

Witam
Auto jak wyżej poliftowe ML w163 , nie nie robione z autem w ciągu ostatnich miesięcy .
Problem który mnie irytuje strasznie , zagasło całkowicie wczoraj podświetlenie całej konsoli centralnej czyli :
fabryczne radio Comand
- przyciski reduktora i przeciwmgielne ;
- panel klimatronica
- wszystkie przyciski poniżej
- konsola środkowa (czyli przyciski od szyb, lusterek ,centralnego i parktronica )
- tylny panel do sterowania nawiewem i szybami z tylnej kanapy .

bezpieczniki sprawdziłem wszystko z nimi OK
Wczoraj jeszcze na wieczór wszystko zadziałało normalnie (myślałem że ,,się naprawiło " ) niestety od rana znowu ciemno Dołączona grafika .W momencie jak zadziałało normalnie to sprawdziłem czy podświetlenie reaguje ze ściemniaczem zegarów , wszystko git żadnego mrygania czy coś w tym stylu .

Ma ktoś pomysł czy tylko SD , jeśli zobaczy taką usterkę ?

z ciekawostek to dodam że okazuje się że brak podświetlenia występuje w dzień , wieczorem wszystko się świeci OK (ściemniacz z deski też działa ) .Przez 2lata używam to auto i zawsze wszystko jest OK , pytanie czy jest jakiś tryb podświetlenia konsoli środkowej dzeinny/nocny , jeśli tak to jak to zmienić , na jaki czujnik ( i gdzie on jest) to reaguje , najrozsądniej było by go przykryć w dzień i sprawa byłaby rozwiązana jeśli chodzi o diagnozę .



#2 Offline   dawid51Gt


  • Postów: 72
  • Na forum od: 23 paź 2015
  • Miejscowość: Warszaw
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:ML 350 (W163)

Napisano 20 listopada 2017 - 14:11

Dalej brnę i diagnoza jest taka .
Podświetlenie wnętrza jakimś cudem załącza się tylko razem ze światłami w trybie AUTO . Czyli jak czujnik w przedniej szybie ,,stwierdzi " że jest noc to się razem z reflektorami zapala podświetlenie konsoli centralnej . Sprawdziłem to w dzień przysłaniając czujnik na szybie - i tak się właśnie dzieje .Ponieważ u nas śmigamy na światłach cały dzień i nigdy trybu auto (dla świateł )nie używałem to jak się to stało że jest jak jest Dołączona grafika Dotychczas oświetlenie działało bez względu na porę dnia - może ktoś podpowie .
W radiu Comand owszem jest opcja współdziałania z czujnikiem zmierzchu ale dotyczy to tylko samego wyświetlacza i działa niezależnie od trybu w jakim są włączone reflektory auta .

Może teraz ktoś pomoże jak wiemy więcej








Podobne tematy Zwiń