Skocz do zawartości




[W124] Tylna roleta przeciwsłoneczna na kij, naciąganie sprężyny


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   daqul


  • Postów: 5
  • Na forum od: 03 kwi 2016
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 grudnia 2017 - 16:12

Cześć,

ostatnio padła już na amen możliwość regulacji tylnej rolety. W sieci ciężko o jakieś tutoriale itp więc przy okazji zrobiłem parę zdjęć, może się komuś przyda.
Pacjent E300 z 1988 roku sedan.

-Najpierw demontaż kanapy (klik w czerwone 2 bolce na dole kanapy, ciągniemy do góry i do przodu auta i wychodzi)
- oparcie 2 śruby (chyba 8) po bokach, ponoć jest jeszcze na środku ale u mnie nie było oparcie pchamy do góry i wyskakuje, trzyma się na czterech szynach/rowkach.

Dołączona grafika
- demontaż bocznych słupków z racji iż tylna półka jest pod nimi, 3 zaczepy są skierowane w kierunku przodu auta, jeden metalowy na środku słupka jest w kierunku tyłu auta, trochę gimnastyki i delikatności kontrolowanej i zrobione.
-półka - od strony bagażnika pod półką należy wcisnąć cztery plastikowe dynksy (mniej więcej zaznaczone potem wyciągamy półkę w stronę przodu auta.

-po wyciągnięciu półki należy pamiętać o odłączeniu silniczka (kostka przy silniczku)

Dołączona grafika
- roleta trzyma się przy półce czterema śrubami (8 albo 10)

Dołączona grafika
-jeśli silnik działa i jest z nim wszystko ok, wystarczy naciągnąć a dokładnie nakręcić sprężynę która znajduje się po jednej stronie rurki w środku rolety, ja nakręciłem za mocno i roleta zwija się dobrze ale silniczek ma problem z jej wyciągnięciem do góry (idzie do połowy szyby potem nie daje rady). Najlepiej policzyć ile obrotów zajmuje zwinięcie rolety i o tyle obrócić no może +20-30% ponieważ przy rozwijaniu rolety sprężyna się jeszcze dodatkowo nakręca w celu ułatwienia zwijania.

Dołączona grafika
Najtrudniej jest nakręcić samą sprężynę, żeby nie uciekła. Ja jak widać na zdjęciu odgiąłem jedno ramie, jak już nakręciłem to drugą ręką(kombinerkami) dogiąłem ramię a końcówkę rurki/dzynkiel ze sprężyny wsadziłem w zaznaczone miejsce a całość obkleiłem gorącym klejem (nie dużo) w celu uniknięcia w przyszłości zsuwania się tego elementu. (jak widać albo i nie ten rowek na ten bolec po 30stu latach się trochę wyrobił)

inne fotki:

druga strona rurki zakończona plastikową końcówką
Dołączona grafika

roleta jest wypychana do góry przez ten twardy plastikowy kabel, znajduje się on w czarnym ozdobnym kijku na zewnątrz rolety, można czy kabelek,czy kij w środku delikatnie przesmarować na koniec. Sam kabelek jest zwijany przez silnik do rurki - zaznaczonej na niebiesko.
Dołączona grafika

o ten element ww. plastikowy kabel popycha roletę do góry ( nie jest to sklejone ze sobą- przynajmniej u mnie nie było)
Dołączona grafika



silniczek, strzałą zaznaczony ruch kabelka.

Dołączona grafika

ofc roleta wyciągnięta z mechanizmu

Dołączona grafika


i to tyle. mam nadzieję, że komuś się przyda.










Podobne tematy Zwiń