Skocz do zawartości




[C124] Awariall 2.3E 1992 r.


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 29 grudnia 2017 - 21:49

Witam wszystkich serdecznie!
Jestem Kamil Puławy woj. Lubelskie. Mercedesy w moim życiu przewijały się odkąd pamiętam (Tata jeździ na TAXI), ale własną przygodę rozpocząłem dopiero kilka lat temu od przypadkowo kupionego W210 3.0TD OM606. Zaraziłem się i już tak zostało. Później kupiłem w211 2.2CDI a od jakiś dwóch lat rozglądałem się za „prawdziwym” Mercedesem na weekendowe majsterkowanie i przejażdżki. Szukałem sedana/coupe z II serii, ale z silnikiem na elektronicznym wtrysku. Pracuje jako przedstawiciel Karcher i zawsze na trasie zajeżdżałem obejrzeć jakąś gwiazdę, ale sami wiecie jak wyglądają te wszystkie „kolekcjonerskie” egzemplarze. Byłem już trochę zrezygnowany, jednak miesiąc temu dostałem telefon od znajomego, że przyprowadził ciekawe C124. Było już ciemno samochód na KEJecie wiec sceptycznie podchodziłem do tematu, ale auto stało 5km ode mnie więc nie szkodziło go obejrzeć. Na miejscu już po chwili wiedziałem, że to moja gwiazda. Rano oględziny na podnośniku cenę ustaliliśmy na 10 500 i tak jest u mnie.

Przechodząc do sedna
MB C124 Coupe
1992r marzec
Silnik 2.3 M102
Skrzynia manualna
WDB1240431B745941
Kolor BLUE-BLACK - METALLIC PAINT (199U)
Wnętrze FABRIC "CHECK" - BLACK (371)

Z Wyposażenia
-Termometr
-Kierownica i mieszek skórzana 390mm
-Elektryczny szyberdach
-Poduszka kierowcy
-Podłokietnik
-Elektryczne szyby x 4
-Wykończenie w kolorze WALNUT ROOT

Samochód przywieziony z Belgii. Dokumentacja i CarPassy potwierdzają, że auto rzekomo ma 223kkm przebiegu. Od dołu sucho, oryginalne zabezpieczenie podłogi absolutnie żadnej rdzy, progi, otwory na podnośnik, pod listwami wzorowo. Oczywiście spodziewam się, że ruda wyjdzie tam gdzie wzrok nie sięga. Prawy błotnik delikatnie przerysowany na krawędzi i niestety już pojawiła się rdza. Zawieszenie niby ok nie puka nie ściąga, ale całe będzie wymienione. Żeby nie było tak kolorowo samochód ma wiele bolączek. Pękniętą przednią szybę. Miał jakąś przygodę przodem. Podłużnice i fartuchy dokładnie przemierzone nie były ruszone. Niestety nie jest kompletny pod maską. Brakuje wszystkich plastików na pasie. Na szczęście znalazłem niedaleko 230TE, które nigdy nie było ruszone przodem i posłuży jako „dawca”. Świeciła się kontrolka ABS i nie działało ssanie ale to już dzięki forum rozwiązane (przelutowany srebrny przekaźnik). Fotel kierowcy od wsiadania jest już zmechacony na boczku i pewnie zacznie się niedługo przecierać. Generalnie uważam, że to świetna baza do inwestowania. Chce go doprowadzić do stanu salonowego.
Na początku wymieniona będzie szyba i zrobiony ten purchel na błotniku. Później zawieszenie a jak zrzucę wózek to zobaczymy jak reszta podłogi. Korekta lakieru i jakas ceramika. Marzy mi się też klimatyzacja.

Samochód w dzień zakupu

Dołączona grafika


A to juz kilka dni po zakupie i myciu


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Dawca
Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 02 stycznia 2018 - 13:52




#2 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 31 grudnia 2017 - 17:40

Dzięki za gorące przywitanie! :lol:

Niestety złe wieści z Hanesco. Szyba pękła bo poprzednia była źle wstawiona i podszybie zaczęło rdzewieć. Samochód ląduje drugiego stycznia u lakiernika i dopiero wróci na wstawianie szyby.

Dołączona grafika Dołączona grafika

W miedzy czasie udało mi się upolować dwa radia. Co prawda z trzeciej serii ale polowanie na Beckera za rozsądna cenę trwa.
Dołączona grafika

Szczęśliwego nowego roku wszystkim! :star: :drunker: :party:

Użytkownik w0jta5 edytował ten post 02 stycznia 2018 - 10:03


#3 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 02 stycznia 2018 - 09:51

Zderzak już ktoś przygotował do montażu klimatyzacji, bo założył wersję z żeberkami ;) Koleżka mój polował na Beckera, ze skrajności w skrajność. Albo 700 zł albo 5 gr za jakieś podróby. Aż w końcu dopadł z demontażu chyba za 150 zł elegancki egzemplarz, dołożył Activ Bass i słucha :)

#4 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 02 stycznia 2018 - 11:01

Wyświetl postUżytkownik Sawyer dnia 02 stycznia 2018 - 09:51 napisał

Zderzak już ktoś przygotował do montażu klimatyzacji, bo założył wersję z żeberkami ;)
No właśnie czytałem o tym ale kombi nie było uderzone przodem a ma zderzak z żeberkami. Ma jeszcze naklejki z VINem po wewnętrznych stronach błotnika.

Wyświetl postUżytkownik Sawyer dnia 02 stycznia 2018 - 09:51 napisał

Koleżka mój polował na Beckera, ze skrajności w skrajność. Albo 700 zł albo 5 gr za jakieś podróby. Aż w końcu dopadł z demontażu chyba za 150 zł elegancki egzemplarz, dołożył Activ Bass i słucha :)
Ceny na allegro są zaporowe. Liczę, że trafię gdzieś na szrocie. O podróbkach nie słyszałem, ciężko je odróżnić?

Użytkownik Awariall edytował ten post 02 stycznia 2018 - 11:28


#5 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 02 stycznia 2018 - 12:30

Prawdę mówiąc nie widziałem ich na oczy. Wiem że ceny są śmieszne i nie warto kupować od "fanów marki". Szukaj na złomowcach i u zwykłego handlarza, dla którego to nie będzie relikt z przeszłości tylko stare radio- którym zresztą jest :)

#6 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 04 stycznia 2018 - 21:18

Wyświetl postUżytkownik Sawyer dnia 02 stycznia 2018 - 12:30 napisał

Prawdę mówiąc nie widziałem ich na oczy. Wiem że ceny są śmieszne i nie warto kupować od "fanów marki". Szukaj na złomowcach i u zwykłego handlarza, dla którego to nie będzie relikt z przeszłości tylko stare radio- którym zresztą jest :)

Dzisiaj zamontowałem radio i stwierdziłem, że nawet jak trafie starego Beckera to go nie będę montować. To mi bardziej pasuje do wnętrza, poszukam takiego jak mam tylko na CD.
Dołączona grafika

Miałem nadzieje, że jak wyjmę radio to zobaczę przejściówki ale niestety ktoś poucinał oryginalne wtyki i podłączył radio na kostkę... przywróciłem fabryczne wtyczki i zrobiłem przejściówkę na ISO
Dołączona grafika Dołączona grafika

Samochód wrócił już od lakiernika który zdarł rdze i zabezpieczył podszybie i słupki. Nowa szybka jest już na swoim miejscu. W miedz czasie rozebrałem mechanizm wycieraczek i go nasmarowałem a plastiki wyczyściłem :hooray:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Przelutowałem srebrny przekaźnik ale nadaj nie działa. Narazie wsadziłem przekaźnik z dawcy ABS przestał świecić, wróciło ssanie i ustabilizowały się wolne obroty :grinhihi:
Dołączona grafika Dołączona grafika

Poza tym ogarnięte pierdoły. Nowe świece, przewody, pasek klinowy. wstawiona nowa gumka na silniczku spryskiwaczy. Powoli Mercedes wraca do życia :smoke:
Dołączona grafika

Użytkownik Awariall edytował ten post 04 stycznia 2018 - 21:18


#7 Offline   LukeSkyWalker


  • Postów: 336
  • Na forum od: 10 maj 2013
  • Miejscowość: Poddębice
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 stycznia 2018 - 12:49

Nie myślałeś żeby jak już robisz przekładkę wrzucić jakiegoś diesela pod maskę? Zawsze to większa ekonomia a tak to do 2.3 gazu nie wrzucisz chyba że z blosem, co do radia to ja bym wolał wrzucić jakiegoś pioniera z USB niż taki starość z epoki.

Użytkownik LukeSkyWalker edytował ten post 07 stycznia 2018 - 12:50


#8 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 07 stycznia 2018 - 20:17

Jaka przekładkę robię? Dla mnie gaz to żadna ekonomia jak samochód wyjedzie może dwa razy w miesiącu na drogi i to tylko w suche dni. To bardziej hobby i zabawka.
Do radia podpięta jest zmieniarka MP3 a inne radia niż fabryczne kują mnie w oczy.

Do ekonomicznej jazdy mam diesela

W końcu zdobyłem spinki do szerokiej listwy! Do coupe są inne niż sedana a zamienniki nie pasują. Listwa założona ale dzwi sa o kilka mm za nisko.
Dołączona grafika

Użytkownik Awariall edytował ten post 07 stycznia 2018 - 20:34


#9 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 12 lutego 2018 - 21:16

Niestety pogoda nie pozwala na poważniejsze prace przez co w wolnych chwilach dłubie przy mniejszych rzeczach.
Raził mnie ubytek w grillu więc postanowiłem wymienić wkład. Zdemontowałem grille z obu baleronów w celu zmontowania jednego ładnego.
Zdjąłem chromowane listewki, wypolerowałem, wybrałem te najładniejsze bez wgniotek i wszytko zamontowałem na nowy wkład.
Dołączona grafika

Nie ma lekko w jednym i drugim grillu od wewnątrz „wstał” chrom i pojawiła się korozja.
Dołączona grafika Dołączona grafika

Najpierw go wymyłem i spolerowałem nalot korozji. Pózniej kamieniem zdarłem chrom który wstał i szczotką drucianą dokończyłem czyszczenie.
Dołączona grafika

Cały środek wymyłem odrdzewiaczem i zabezpieczyłem farbą antykorozyjną.


Przy okazji rozebrałem znaczek. Chromy wyczyściłem i wypolerowałem. Resztę wykąpałem w odrdzewiaczu i zabezpieczyłem farbą. Nie było łatwo go poskładać bo ktoś wcześniej juz przy nim grzebał ale po kilku próbach zrobiłem to tak jak być powinno.
Dołączona grafika Dołączona grafika

Wszystko poskładane i czeka na wrzucenie do auta
Dołączona grafika Dołączona grafika

Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Między grillem a maską jest gumowa uszczelka. Którą stroną ma być zamontowana? Przetłoczeniami do grilla czy do maski?

Z racji zawodu mam możliwość odwiedzania wielu szrotów więc cały czas poluje na „rarytasiki”. Ostatnio udało mi się kupić jeden z fajniejszych. Wycieraczki na lampy z całym kompletem do montażu.
Dołączona grafika

Znacie jakieś duże stacje kasacji pojazdów na terenie lubelskiego/mazowieckiego? Google nie wszystkie pokazuje.

Użytkownik Awariall edytował ten post 12 lutego 2018 - 21:21


#10 Offline   Awariall


  • Postów: 25
  • Na forum od: 20 wrz 2017
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W211 2.2CDI
  • Inne auto:Kia Cee'd II

Napisano 18 lutego 2018 - 13:12

Przeglądałem allegro i przypadkiem trafiłem na fizelinową mate wygłuszającą do bagażnika. U mnie pod kołem zapasowym jest goła blacha. Tak powinno być czy brakuje tej maty?
Dołączona grafika








Podobne tematy Zwiń