Skocz do zawartości




W201 wnęka na koło zapasowe.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   190Dawid


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 kwi 2017
  • Miejscowość: Stryków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 stycznia 2018 - 19:26

Serwus,

Potrzebuje rady. Mianowicie chciałbym pozbyć się dziury w podłodze bagażnika, miejscu na koło zapasowe o wielkości 10 cm/ 10 cm. Chiałbym aby po naprawie wyglądało to jak najbardziej oryginalnie, stąd moje pytanie; czy wycinać i wstawiać fragment blachy, czy też wymienić całą wnęke na koło zapasowe?



#2 Offline   carl00s


  • Postów: 2 002
  • Na forum od: 22 lut 2009
  • Miejscowość: Koszalin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 stycznia 2018 - 20:38

Jak się przyjrzysz jak cała wnęka jest fabrycznie spawana, to dojdziesz do słusznego wniosku, że załatanie dziury załatwia temat. Ponadto - dostać całą wnękę w dobrym stanie za rozsądne pieniądze - niewykonalne - mam to przećwiczone - każda sprzedawana jako "idealna" po zdrapaniu gumy w okolicy ucha holowniczego już była nadgnita, a nowych brak.
U siebie załatałem dziurę blachą wyprofilowaną impulsatorem kinetycznym do wymaganego kształtu i wspawana szwem doczołowym, odbudowałem też mocowanie ucha holowniczego i po zakonserwowaniu w zasadzie nie widać co i gdzie było robione.

#3 Offline   190Dawid


  • Postów: 5
  • Na forum od: 26 kwi 2017
  • Miejscowość: Stryków
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 stycznia 2018 - 09:11

carl00s dziękuje za odpowiedź. Faktycznie, rozglądałem się za wnęką i byłby problem ze znalezieniem jakiejkolwiek co dopiero nie zgnitej. Posłucham rady i znajde blacharza, który podejmie się tego zadania. :)








Podobne tematy Zwiń