Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Od czego ten wężyk?


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 stycznia 2018 - 16:48

Pokrótce - wpadłem przodem w koleinę, zderzakiem oparłem się o krawężnik. Po wyszarpaniu się, w okolicach śladów po lewym przednim kole znalazłem taki wężyk, zapaliła się też kontrolka ABS
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

O dziwo, po ponownym odpaleniu silnika kontrolka zgasła. Hamulce chodzą normalnie, nie widać też płynu na śniegu po kilkukrotnym deptaniu hamulca, sam pedał również nie wpada w podłogę, jest twardy.

Tak więc... od czego mógłby to być wężyk? I czy aby na pewno to ja go zgubiłem? (Bo równie dobrze mógł leżeć w śniegu i akurat przy wyjeździe go odkopałem)

PS - wężyk jest plastikowy, był zapchany jakimś błotem. Przemyłem wodą, kompresor z płuc i dało się odetkać. Na moje - musiał zbierać syf od jakiegoś czasu, ale jednak wszystko działa - poza klimą, bo nie mam jak jej sprawdzić

Użytkownik Fah edytował ten post 21 stycznia 2018 - 16:51




#2 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 stycznia 2018 - 19:54

Nie wydaje mi się, żeby to pochodziło z Twojego samochodu. ABS się zapalił, bo jeśli się kopałeś dłuższy czas, to ABS rejestrował prędkość wyłącznie z czujnika tylnej osi, z przodu zaś nic. Nic niezwykłego. Tym bardziej, jeśli po zakopaniu gasiłeś silnik. Po "restarcie" wystarczy chwila "kopania", żeby ABS się zdezaktywował.

#3 Offline   Fah


  • Postów: 336
  • Na forum od: 12 wrz 2017
  • Miejscowość: Ciechanów
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 21 stycznia 2018 - 20:29

Raczej tak - zakopałem się, ABS się zapalił, dojechałem na miejsce z palącą się kontrolką, a po zgaszeniu i ok pół godziny postoju i ponownym odpaleniu kontrolka zgasła








Podobne tematy Zwiń