Skocz do zawartości




- - - - -

Koszty naprawy ASD


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Krzysiek127


  • Postów: 136
  • Na forum od: 27 paź 2016
  • Miejscowość: Łódź
  • Mercedes:W124 3.0D turbo - OM603
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W208

Napisano 22 stycznia 2018 - 13:00

Mam dość trudne pytanie, bo auto którym sie interesuje stoi 400km ode mnie. Pali się konrolka ASD.
Ja sie na tym nie znam - stad pytanie - taki most z ASD można zregenerować? Jakie to są koszty?
Już nie chce prosić o bycie wróżką i pytać co tam mogło się popsuć, ale czy to jest na tyle poważna awaria że nalezy odpuścić egzemplarz?



#2 Offline   AKMJ27


  • Postów: 4
  • Na forum od: 23 lis 2018
  • Miejscowość: Wejherowo
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 stycznia 2019 - 13:07

i co Ci wyszło z tym ASD, też chcę obejrzeć auto w którym palali się ta kontrolka. Stało sie to niby po wymianie zawieszenia, ale tez może to być przypadek ...
Jakieś rady ? :)

#3 Offline   brajtas


  • Postów: 186
  • Na forum od: 09 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W204 C200 Kompressor

Napisano 06 stycznia 2019 - 22:01

Auto ze świecącą się kontrolką ASD normalnie można użytkować, elektronika sterująca układem sama diagnozuje usterki, które zapamiętuje i można je "odczytać" w bardzo prosty sposób. Układ ASD bazuje na informacjach przekazywanych przez czujniki prędkości obrotowej kół i zazwyczaj wtedy w aucie jest też układ ABS (choć miałem kiedyś W201 z ASD, które ABS-u nie miało). Najczęstsze przyczyny niesprawności ASD to przerwane kable od czujników ABS oraz uszkodzony wyłącznik STOP-u. Ponadto jest tam jeszcze pompa płynu hydraulicznego, zbiornik z płynem, zawór sterujący, przewody wysokiego ciśnienia, dyferencjał z ASD i prosty sterownik (w zasadzie rozbudowany przekaźnik).

Użytkownik brajtas edytował ten post 06 stycznia 2019 - 22:02









Podobne tematy Zwiń