Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Czerwony bezpiecznik - zwarcie / schemat za co odpowiada


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   skrzypa


  • Postów: 3
  • Na forum od: 09 sie 2015
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 2.0 136km 93r. sedan
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D 91r. sedan ex
  • Inne auto:Espace IV 2.0T

Napisano 13 lutego 2018 - 21:34

Witam . Kupiłem 124 i nie działało podświetlenie przycisków od szyb ani konsoli środkowej . Zegar, popielniczka, brzęczyk działa . Zajrzałem do czerwonego bezpiecznika - spalony . Wymieniłem na drugi poświecilo z pol minuty i się drugi spalił ... Nie miałem pod ręka następnego czerwonego wiec do oprawki przylutowałem dwa kabelki ze wsowkami i założyłem 3 a później 7.5 które tez spaliło . Następnie nie używając mózgu wsadziłem 20 heh , jego nie spaliło ale zgasło podświetlenie licznika i brak brzęczyka . No to zegary na stół rozebrałem znalazłem spalona ścieżkę , naprawiłem . Podswietlenie i brzęczyk wróciło ale już nie wkładam na pale bezpiecznika bo ile można rozbierać licznik :) coś ewidentne robi zwarcie . Z tego co wiem podswietlenie przycisków , konsoli i termometru jest na tym bezpieczniku ale nie wiem co jeszcze a nie bardzo chce pruć cała instalacje . Może ktoś miał podobny problem ze paliło mu ten bezpiecznik i znalazł przyczynę, albo co jeszcze jest w obwodzie tego bezpiecznika . Szukania i tak będzie nie mało , wiec jakie kolejek wskazówki się przydadzą :) Pozdrawiam



#2 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 14 lutego 2018 - 14:26

Wyświetl postUżytkownik skrzypa dnia 13 lutego 2018 - 21:34 napisał

Następnie nie używając mózgu wsadziłem 20 heh
Kup sobie gaśnicę - ona czasami potrafi zastąpić brakujący mózg.

Wyświetl postUżytkownik skrzypa dnia 13 lutego 2018 - 21:34 napisał

jakie kolejek wskazówki się przydadzą
Jakie kolejek wskazówki już na forum były - i to w dużej ilości.
Ale dzisiaj Walentynki to masz jednego tipsa: Za radiem (trochę wyżej) na ścianie nagrzewnicy jest uchwyt z dwoma wkrętami i pełno kabli (szare z niebieskim paskiem). Dostęp jest zdecydowanie lepszy po usunięciu sterownika ogrzewania. Tam są połączone poszczególne gałęzie obwodu podświetlenia. Wykręć śrubki - jednym z przewodów prąd dochodzi, reszta to odbiorniki. Sprawdź, który daje zwarcie, jak go znajdziesz to połacz resztę ze sobą jak było i zobacz co nie świeci. Tam trzeba rozbebeszać i szukać zwarcia.
Przy okazji możesz sprawdzić za radiem - tam też dociera kabel z podświetleniem. Zobacz, czy nie jest gdzieś niepotrzebnie wetknięty - ma być luźny, zaizolowany.

Użytkownik Gerri edytował ten post 14 lutego 2018 - 14:28


#3 Offline   skrzypa


  • Postów: 3
  • Na forum od: 09 sie 2015
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 2.0 136km 93r. sedan
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D 91r. sedan ex
  • Inne auto:Espace IV 2.0T

Napisano 14 lutego 2018 - 17:06

Z gaśnica dobra myśl :) tego potrzebowałem gdzie idą kable od podświetleń . Ogólnie nie działał termometr a miałem drugi sprawny i je podmieniłem . Teraz działa okej . Może to on robił zware ..
na forum szukałem ale większość to nie działa oświetlenie i wina był bedzpiecznik i już działało a żeby komuś przepalalo to nie znalazłem ..
mam jeszcze drugie pytanie czy wiadomo jaka wartość ma oryginalny czerwony bezpiecznik ? Bo żeby próbować na oryginalnych i żeby je paliło mnie nie stać :)

#4 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 14 lutego 2018 - 18:48

Wyświetl postUżytkownik skrzypa dnia 14 lutego 2018 - 17:06 napisał

mam jeszcze drugie pytanie czy wiadomo jaka wartość ma oryginalny czerwony bezpiecznik
Producent nie podaje. Z obserwacji i matematyki mi wychodzi że 3 ampery to będzie max. co tam można zapodać bez konsekwencji. Jak konektorki masz porządnie zrobione, to zostaw. Płaskie bezpieczniki są zdecydowanie tańsze niż "czerwony"








Podobne tematy Zwiń